Vyškovští fotbalisté si vybojovali velikonoční volno. Porazili 2:0 Líšeň

Vyškov – V předehrávce 19. kola Moravskoslezské ligy porazili fotbalisté MFK Vyškov SK Líšeň 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo.

Zápas měl dva klíčové momenty. Dobře hrající Líšeň v prvním poločase nedokázala několik svých akcí úspěšně zakončit, zatímco domácí skórovali první a jedinou přímou střelou na hostující branku. Perfektní stylovou hlavičkou se po Schneiderově centru z trestného kopu trefil africký záložník Mohamed Tijani.

Po přestávce pak uviděl velmi přísnou červenou kartu hostující Jan Hlavica, když zastavil Pospíšilův průnik držením za dres. Domácí pak po pěti minutách zasadili zaskočeným hostům druhý úder právě Danielem Pospíšilem.

Ani poté se Líšeňští nepoložili a v deseti lidech si zase vytvářeli šance, jenže koncovka byla nepřesná. Dvě tutovky spálil Reteno a z dobré pozice minul braku i David Krška.

MFK Vyškov – SK Líšeň 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 13. Tijani, 51. Pospíšil. Rozhodčí: Denev – Machač, Švehla. ŽK: Schneider, Přerovský, Jeřábek – Čampa, Krška, Hanuš. ČK: 46. Hlavica (Líšeň). Diváků: 305.
Vyškov: Machalický – Jeřábek, Toure, Kuncl – Novotný (90. Rozehnal), Matocha, Schneider (74. Božović), Odehnal, Tijani – Pospíšil (85. Zoue), Přerovský. Trenér: Jan Trousil.
Líšeň: Kotnour – Bednář, Hanuš, Hlavica, Čampa (55. Zezula) – Smrčka, Krška, Minařík, Reteno – M. Machálek (55. Fall), T. Machálek (24. Demeter). Trenér: Miloslav Machálek.

Totéž se ale dělo na druhé straně, kde domácí využívali otevřené obrany, ale třetí pojistku na vydřené vítězství už nedali. Přitom Marek Matocha šel sám na brankáře a Pospíšil dokonce po špatné líšeňské rozehrávce netrefil prázdnou branku. „Líšeň byla velmi dobrým soupeřem. Klukům jsem slíbil, že když podají dobrý výkon, tak dostanou na tři dny volna. A nešlo mně ani tak o výsledek. Výkonem si tedy o volno sami řekli,“ radoval se po zápase spokojený trenér MFK Jan Trousil.

Jeho líšeňský protějšek litoval neproměněných šancí. „Jsou i zápasy, kdy jste jasně lepším mužstvem, jenomže neproměníte své šance. O tom ten fotbal je, tedy o kvalitě zakončení. Domácí v prvním poločase neměli vůbec nic, ale využili jednu standardku. Přitom my jsme měli čtyři jasné gólové příležitosti. I v deseti jsme pak byli lepším mužstvem, takže smekám před výkonem svého mužstva“ konstatoval Miloslav Machálek.

Vyloučení Hlavici viděl jako chybu rozhodčího. „Utkání hrubě ovlivnilo vyloučení našeho hráče, kdy v žádném případě nešlo o jasnou gólovou příležitost, což mě rozhodčí takto vysvětlil. Já s ním hrubě nesouhlasím,“ zlobil se kouč Líšně.

Autor: Zdeněk Vlach

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 30.03.2018 v 21:07