MFK Vyškov: Klimeš – Nehyba, Přerovský, Sečkář, Kirschner, Lahodný, Kuncl, Krejčí, Jeřábek (K), Novotný, Němeček.
Náhradníci: Kollár – Šoupal, Bokůvka, Horváth, Lička. Trenér: Trousil.

So 18.03. 15:00 Vyškov - 1.FC Slovácko B 0:0
Ne 26.03. 10:30 Fastav Zlín B - Vyškov 3:2
So 01.04. 10:30 Otrokovice - Vyškov 0:1
So 08.04. 15:30 hřiště Vyškov - Hulín 1:3
So 15.04. 10:15 Sigma Olomouc B - Vyškov 1:0
Tým SK Sigma Olomouc B dnes získal další tři body. Utkání proti Vyškovu rozhodl čtyři minuty po přestávce Michal Surzyn. Potřetí v řadě odehrálo béčko zápas bez inkasované branky.

Sigma začala plnit roli favorita hned od začátku. Měla tlak, převahu, dost šancí ze hry i po standardních situacích, chybělo je pouze proměnit. V 18.minutě hlavičkoval po centru Látala zprava na zadní tyčce nad Yunis. Za dalších osm minut šel sám na branku z mírného úhlu zleva Buchvaldek, zakončoval na zadní tyčku, ale brankář stačil jeho střelu vytlačit těsně vedle a na roh. Ve 29.minutě hlavičkoval po dalším rohu Jemelka, ale trefil pouze gólmana. Pět minut před přestávkou byl ve slibné šanci po centru Ambrozka opět Yunis. Krátce přes přestávkou se v šanci zjevili i hosté, ale brankář Reichl nakonec zasahovat nemusel.

V prvním půlce se Sigmě skórovat nepovedlo, ovšem vyšlo to krátce po přestávce, domácí poslal do vedení Surzyn. Náskok pak mohli navýšit Seibert, který z úhlu o kousek minul, nebo Ambrozek, jehož střelu z přímého kopu brankář vyrazil. V 70.minutě se ve vápně skvěle uvolnil Buchvaldek, jeho rána se odrazila od pravé tyčky do hlavy brankáře a od ní na roh. Sigma chtěla definitivně rozhodnout, ale v zakončení tentokrát scházelo štěstí. Protože šancí bylo dost. V 74.minutě se výtečně uvolnil Yunis, šel sám, ale jen nastřelil brankáře. A v poslední minutě Yunis v další tutové šanci mířil dobře, ale brankář další jistý gól vytáhl na roh.

„Hráče jsem nabádal, aby byli pozorní a soupeře nepodcenili. Vyškovu více sedí hrát venku, má nepříjemní protiútoky. Měli jsme dost šancí, ale podařilo se nám proměnit jen jednu,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Vyškov má dobré mužstvo, ale protože na jaře odehrál 3 z pěti utkání s B mužstvy ligových mužstev, moc zatím nebodoval. Ale prohrát na Sigmě B jen 1:0 je výborný výsledek. Zápas proti Líšni musí chtít vyhrát, jednak proto, že je to derby, jednak doma ještě na jaře nevyhrál a také mu to velí postavení obou mužstev v tabulce. To by mohla být trochu výhoda Líšně, protože jak píše výše Chromý, Vyškov vždy hrál odpovědně zezadu a měl nepříjemné protiútoky. Poslední zápas ve Vyškově je toho příkladem, kdy Líšeň hrála 20 minut na polovině Vyškova a prohrála 8:0.
To ovšem neznamená, že Líšeň jede do Vyškova předem poražena. Pokud chceme zůstat ve hře pro boj o záchranu, musíme zkusit získat nějaké body i ve Vyškově, ….

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 19.04.2017 v 23:00