MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Líšeň - Val. Meziříčí, so 7.4.2018 v 15 30 hod.

Valašské Meziříčí jako nováček začalo soutěž velmi dobře, z mužstva, které vybojovalo postup, nezbyl ani jeden hráč a trenér. Mužstvo bylo posíleno a mělo ambice postoupit do II. ligy.

V lednu 2018 vyšel článek na ve Valaškém deníku:

Valmez opustil sportovní manažer Býma. V klubu nastávají velké změny

Na pozici sportovního manažera prvního týmu skončil v třetiligovém Valašském Meziříčí bývalý prvoligový rozhodčí Pavel Býma.

Vedení klubu ukončilo po vzájemné dohodě s Pavlem Býmou jeho činnost v klubu. Pavel Býma si nyní vybírá z několika nabídek na jeho další fotbalové působení. Více se samotný manažer nechtěl k nenadálé situaci vyjadřovat.

Roli sportovního manažera prvního týmu mužů přebírá dočasně místopředseda klubu. Petr Zahradníček.

„Je to opravdu dočasné řešení. Mám takový objem práce, že se tomu nebudu moci věnovat dlouhodobě, proto již během jara se budeme snažit sehnat na tuto pozici někoho povolaného na plný úvazek,“ říká Zahradníček.

Po odchodu Pavla Býmy v klubu nastaly ihned změny jak v realizačním týmu, tak v hráčském kádru a začala po náročném zápasovém programu v Tipsport lize klasická příprava týmu.

„Hlavním trenérem bude pro jaro Michal Hubník, jeho asistentem velezkušený lodivod Dan Matuška, který prošel Sigmou Olomouc, Hodonínem, Duklou Praha, Slušovicemi, Přerovem, Jihlavou, Třebíčí, HFK Olomoucí a dokonce trénoval také reprezentaci Dubaje do 20 let. Oba trenéři budou nyní trénovat s týmem pětkrát týdně. Další program přípravných zápasů pro nás začíná až 31. ledna zápasem v Třinci,“ popisuje Zahradníček změny v realizačním týmu.
Nová trenérská dvojice začíná stavět tým na jarní odvety MSFL. Na testech byla v minulých dnech trojice Jurča, Gregáň a Skwarczek.

„Jurča neuspěl na testech v druholigové Příbrami a nyní bude usilovat o angažmá ve Frýdku – Místku. Gregáň by měl zůstat na Slovensku a Skwarczek v Polsku. Ukončili jsme testování dvojice Vychodil, Kiška. Na jaře u nás nebude působit ani brankář Rohel, který se měl vracet z Mohelnice. O nových smlouvách jednáme s trojicí Drozd, Václavek, Bělíček. Do Frýdlantu nad Ostravicí měl namířeno Wludyka, ale nakonec pravděpodobně zůstane u nás. Opouští nás dvojice Byrtus, Behan,“ vypočítává odchody oproti podzimnímu kádru ahradníček.

Do kádru Valmezu míří i zajímavé posily.

„Kromě Wludyky si ponecháme také Bartozela, který hostoval na Vsetíně, ale my s ním počítáme. Zůstává také Jan Šulák. Chceme se dohodnout s trojicí hráčů HFK Olomouc, obránci Alexem Řehákem a Filipem Přikrylem a brankářem Filipem Muchou. Do prvního týmu se posune nadějný odchovanec Furmánek a doufáme v dohodu s naší bývalou oporou a kapitánem týmu Alešem Michálkem, který by se měl vrátit z Ústí u Vsetína. Velmi dobře se nám jeví střelec Frenštátu Pavel Klimpar a jednáme také s Pavlem Tobiášem z Třince,“ vypočítává možné posily dočasně zaskakující sportovní manažer Petr Zahradníček.

Vedení klubu vydalo k odchodu Pavla Býmy tuto tiskovou zprávu:

„Fotbalový oddíl Valašské Meziříčí informuje, že na základě dohody z klubu odchází Pavel Býma, sportovní manažer A týmu. Výbor oddílu považuje aktivitu, kterou během svého působení v klubu Pavel Býma vyvíjel, za přínos k chodu klubu. Za angažovanost v práci výboru v období historického postupu A týmu mužů do MSFL i za výkon funkce sportovního manažera A týmu výbor fotbalového oddílu TJVM Pavlu Býmovi děkuje a přeje mnoho úspěchů v další fotbalové práci.“
Jaromír Odstrčil - předseda klubu

Autor: Martin Němec

Výbor klubu k tomu vydal toto prohlášení:
Fotbalový oddíl Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek se distancuje od nečestných praktik spojených s možnými sázkami na zápasy vlastního týmu. Kategoricky vylučujeme, že by něco takového bylo organizováno vedením našeho fotbalového oddílu nebo v hráčské šatně A týmu. Nebyly nám předloženy ani nám nejsou známy žádné důkazy o případném selhání jakéhokoliv člena našeho klubu.
Přesto, ihned po mediálním zveřejnění jména našeho klubu ve spojitosti s nekalými sázkovými praktikami, přistoupili všichni členové vedení klubu a všichni současní hráči k podpisu čestného prohlášení o své minulé, současné i budoucí neúčasti v sázkových příležitostech, v nichž byl či bude zápas našeho oddílu. Vedení fotbalového klubu všem svým hráčům pevně důvěřuje a za jejich sportovní čestností stojí. Proto v případě jakéhokoliv zjištěného budoucího porušení zákazu sázek na zápasy vlastního týmu vyvodí klub vůči dotčené osobě tvrdé a nekompromisní důsledky.
Vzniklá mediální kauza, nepoškozuje pouze fotbalový klub Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek a dobrovolnickou práci funkcionářů, trenérů, rodičů a především stovek mládežníků, kteří milují fotbal a s hrdostí a lokálním patriotismem se snaží dělat něco aktivního pro sebe, své město, pro Valašsko a Českou republiku. V zájmu vyjasnění celého případu vítáme iniciativu starosty města Valašského Meziříčí p. Roberta Stržínka podat trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s možným ovlivňováním fotbalových výsledků.
Fotbalový oddíl Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, spolek chce v klidu pokračovat ve své sportovní činnosti. Současný přerod kádru A týmu klade důležitost na blízkou regionální soudržnost hráčů (Michut, Žilinský, Výmola, Vrána, Furmánek, Šulák, Michálek…) a zapracovávání klubem odchovaných nadějných dorostenců (Fröhlich, Smékal, Gajdoš) do kádru mužů.
Poctivá dobrovolná práce trenérů a okolo 200 aktivních hráčů jsou nejlepším důkazem toho, že to ve Valmezu děláme dobře. Nastavený kurs chceme držet i nadále.
Všechny fotbalové příznivce srdečně zveme na některé z utkání týmu mužů v nejvyšší soutěži (MSFL) v širokém regionu nebo na některý ze zápasů B týmu o přední příčky v I. A třídě, případně na kterýkoliv z mládežnických zápasů úctyhodného počtu 10. kategorií.“

výbor klubu

Minulé utkání Líšně ve Val. Meziříčí:

MoL Cup, 9.8.2017
Valašské Meziříč - Líšeň 3:1
.
Branky: 41. Behan (pen.), 44. Výmola, 70. Výmola (pen.) – 35. Pašek (pen.)
Karty: 82. Behan (VAM), 90. Vrána (VAM) – 81. Sedláček (LIS)

TJ Valašské Meziříčí: Michut – Behan(88. Vrána), Žilinský(60. Drozd), Šulák, Byrtus, Výmola, Malý (C), Jurča(78. Rapavý), Bělíček, Gregáň, Václavek
Náhradníci: Rohel – Vrána, Wludyka, Drozd, Rapavý, Bartozel

SK Líšeň: Smrčka – Minařík, Krška(71.Krejčíř), Machálek, Pašek(46. Hanuš), Minárčik, Zezula (C), Ovsepjan, Fall, Frimmel(46. Daněk), Sedláček
Náhradníci: Kotnour – Bednář, Čampa, Krejčíř, Hanuš, Daněk

Rozhodčí: Duda – Mikeska, Kontoršikov

Diváci: 460

Pá 01.09. 17:00 hřiště Val. Meziříčí - Líšeň 2:0

Branky: 37. Byrtus, 85. Behan
Karty: 80. Byrtus (VAM) – 25. M. Bednář (LIS), 68. Hanuš (LIS), 70. Frimmel (LIS)

TJ Valašské Meziříčí: Repáň – Behan (89. Kebísek), Vrána, Byrtus, Drozd, Malý (C), Jurča, Gregáň (59. Výmola), Václavek, Šulák, Skwarczek (78. Žilinský)
Náhradníci: Michut – Žilinský, Výmola,Kebísek, Bělíček

SK Líšeň: Kotnour – M. Bednář (46. Hanuš), Čampa (C), Krška, M. Machálek (58. Frimmel), Pašek, Minárčik (73. Minařík), Zezula, T. Machálek, Fall, Malík
Náhradníci: Rychetský – Krejčík, Minařík, Hanuš, Frimmel, E. Sedláček

Rozhodčí: J. Černý – Nejezchleb, Šula

Domácí celek vítězí 2:0. Skóre otevřel v 37. minutě Byrtus, kdy si našel míč při centru z levé strany na přední tyči a hlavou zakončil do pravé poloviny hostující branky. Ve druhém poločase přidal druhou trefu Behan, když využil přihrávky pod sebe a poslal míč křížem z pravé strany po zemi k levé tyči. Líšeň měla za devadesát minut hry jednu větší šanci. Valašské Meziříčí mělo průběh utkání víceméně pod kontrolou. (19:09:26)

Postavení obou mužstev v tabulce:

5. SK Líšeň 17 8 5 4 34:25 29 5
7. TJ Valašské Meziříčí 17 9 0 8 31:35 27 6

Minulá utkání Val. Meziříčí:

So 24.03. 15:00 Petřkovice - Val. Meziříčí 3:1

Branky: 57. Rubý, 85. Lokša, 87. Latocha – 40. Vychodil.
Val. Meziříčí: Mucha – Chargeishvili, Drozd, Žilinský, Chapodze – Bartozel, Alaverdashvili, Tobiáš, Vychodil – Gomola (75. Furmánek), Klimpar. Trenér Michal Hubník.

Zápas zlomila až penalta, z které šli domácí pět minut před koncem do vedení 2:1. Hostům chyběla pětice Michut, Výmola, Vrána, Šulák a Václavek.
„V prvním poločase jsme hráli výborně. Vše nám nahrávali. Dostali jsme se před přestávkou Vychodilem do vedení a do šatny mohl na 0:2 zvýšit ze šance Gomola. Ve druhém poločase nám začaly dělat problémy domácí nakopávané míče za obranu. Po sérii malých chyb se Rubý krásně trefil a srovnal. Zápas zlomila penalta. Neviděl jsem ještě video, ale souboj Žilinského byl mimo ohrožení branky. Pak jsme vysunuli kapitána Drozda na hrot, otevřeli to a dostali z brejku třetí branku. I když jsme prohráli, na výkonu se dá stavět. Ponaučíme se z chyb a poctivě připravíme na domácí zápas s Hodonínem,“ řekl trenér Valmezu Michal Hubník.

Ne 01.04. 10:15 Val. Meziříčí - Hodonín 4:0TJVM: Mucha – Chargeishvili, Žilinský, Drozd, Chapodze (76. Václavek) – Bartozel, Tobiáš, Alaverdashvili, Vychodil – Klimpar (81. Furmánek), Gomola. Trenér Michal Hubník
branky: 54. Gomola, 56. Klimpar, 72. Vychodil, 77. Tobiáš

Výbornou domácí premiéru mají za sebou fotbalisté třetiligového Valašského Meziříčí, kteří díky perfektní produktivitě ve druhém poločase vysoko přehráli Hodonín.
Hosté drželi krok se soupeřem jen v prvním poločase, kdy byli nebezpeční. „Před utkáním jsme si řekli, že chceme napravit dojem z minulého utkání z Petřkovic, kde jsme to měli dobře rozehrané. Soustředili jsme se na to neinkasovat první branku a hrát v obraně koncentrovaně. Hodonín hrál v prvním poločase dobře a párkrát jsme přežili jeho útočné výpady. O přestávce jsme si řekli, že musíme zlepšit přechodovou fázi a vepředu udržet míč. To se nám dařilo, vytvářeli jsme si šance a skoro všechny jsme proměnili. Oba naši útočníci Klimpar s Gomolou dali první branky na jaře a to ji může pomoci v dalších zápasech. Budeme makat dále,“ řekl trenér Valmezu Michal Hubník.
publikováno se svolením www.valasskyfotbal.cz

Nový soupeř:
V Líšni nastoupí zcela jiné mužstvo, než proti kterému jsme hráli na podzim. Opět je nový trenér a asistent a ze 16-ti hráčů, kteří proti Líšni nastoupili na podzim ve Val. Meziříčí hráli ve dvou jarních utkáních jen Drozd a Žilinský. A výsledek 4:0 s Hodonínem minulé utkání dává tušit, že toto nové mužstvo bude asi lepší, než to podzimní. Líšeň zatím ve dvou zápasech Val. Meziříčí neporazila, ale doma se má vyhrávat. Snad už bude jarní počasí, Zbrojovka hraje už ve 13 hod., takže věřím, že přijde dost diváků a pomohou Líšni získat tři body.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 05.04.2018 v 00:27
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.