SKL Celtik - SK Říčany - přípravné utkání

SKL Celtik - SK Říčany 3 : 0 (1:0)

Branky: Hrad Aleš - 3´, Široký Marek - 58´, Hledík Filip - 59´

Sestava: Klímek Aleš - Široký Renda, Široký Marek, Kúkol Pavel(20´Cendelín Marek), Šrámek Jirka - Zapletal Honza, Kschwend Petr, Kolář Martin, Hrad Aleš - Kolář Pavel, Hledík Filip

Nedělnímu přípravnému utkání s týmem SK Říčany u Brna předcházelo spoustu omluvenek, takže ve finále bylo k zápasu připraveno 12 hráčů, z toho Pavel Kúkol předesílal, že pravděpodobně nevydrží celou část a také bolavá záda Petra Kschwenda, nevěstila radostné vyhlídky. Tomuto jsme uzpůsobili taktiku, když jsme ale nechtěli upustit od hry, kterou se chceme prezentovat. Ale vždycky hrajete, co vám soupeř dovolí. Záhy = ve 3.minutě jsme se dostali do vedení brankou Aleše Hrada, který zkušeně zakončil rychlou akci z pravé strany, kde jsme se na čtyři přihrávky dostali ze zahuštěného prostoru a Aleš náběhem vybídl k finální nahrávce Honzu Zapletala, který se po gólových hodech uvedl touto asistencí. Brankou jsme soupeře asi trošku zaskočili, ale protože tento hrál celý první poločas „s větrem v zádech“, tak měl potom optickou převahu a o trošku větší procento v držení míče na svých kopačkách. Přesto měl Aleš do půlky ještě jednu vyloženou šanci, po přihrávce Filipa Hledíka, ale tuto nedokázal přetavit v gólovou střelu. Zhruba po dvaceti minutách odstoupil Pavel Kúkol a do hry šel Marek Cendelín. Sestavu jsem musel trošku přeskupit, když se do stoperské dvojice přesunul Jirka Šrámek, ale tento postavou nevelký bojovník, si s tím poradil na výbornou a ukazuje se jako výrazná posila kádru. Druhý poločas jsme odehráli po větru my a soupeři zasadili ještě dva gólové údery. Na 2:0 zvyšoval krásnou střelou z trestného kopu Marek Široký a možná tímto definitivně skončilo hledání toho, kdo kopne trestňák. Těší mne, že po tolika odehraných sezónách v líšeňském dresu, jsem to byl já, kdo „dovolil“ jít nechat Marka kopnout „přímák“:-). Marek odehrál hodně povedené utkání a možná to bylo i tím, že na zápas se přišla podívat jeho Andrejka s malým Mardou. Hned po minutě navýšil naše vedení Filip Hledík, který využil své rychlosti, naběhl za obranu, kam ho vyslal přesnou přihrávkou právě Marek Široký, obhodil si vyběvnuvšího gólmana hostí a skóroval do prázdné branky. Posledních třicet minut už jsme „zaparkovali autobus“ a bylo to i tím, že zraněná záda nedovolila podávat plnohodnotný výkon Petru Kschwendovi, ale cením si toho, že na hřišti vydržel, až do 90.minuty. Hosté měli potom také několik příležitostí a ve dvou případech předvedl náš brankář Aleš Klímek excelentní zákroky, čímž uchránil čisté konto našeho týmu. V dalších šancích soupeř selhal svým vlastním špatným zakončením, takže z toho byla nakonec naše vítězství bez obdržené branky. Cením si toho, s jakou bojovností jsme toto utkání odehráli a s jakou vůlí chtěli všichni hráči toto utkání dohrát s vítězným koncem. Snad si tyto vlastnosti a také fotbalové štěstí, přeneseme do mistrovských zápasů, které se neúprosně blíží!!! Tomu je ale potřeba jít naproti a začíná to tím, že se začneme ve větším počtu scházet na páteční tréninky, což je pro mne zatím černá kaňka zimní přípravy.