MU AC Lelekovice - SKL Celtik

AC Lelekovice - SKL Celtik 2 : 3 (2:1)

Branky SKL: Pešta Jiří - 43´, Hledík Filip - 61´, Zein Erik - 82´

Sestava SKL: Klímek Aleš - Šrámek Jiří, Široký Marek, Kolář Pavel, Hrad Aleš(37´Široký Renda) - Horyna Honza(22´Zein Erik), Kschwend Petr(70´Šenkýř Michal), Pešta Jiří, Kolář Martin - Tvarůžek Víťa, Hledík Filip

Další mistrovské utkání na hřišti soupeře, jsme sehráli na malém, ale travnatém hřišti v Lelekovicích, s aktuálně třetím týmem tabulky městského přeboru. Roli favorita potvrzovali domácí od úvodního hvizdu rozhodčího, a už v šesté minutě se dostali do vedení povedenou střelou do šibenice branky, kterou v tu chvíli hájil bezmocný Aleš Klimek. V tu dobu se nám nedařilo získávat odražené balóny ve středu hřiště, ke kterým se domácí mužstvo dostávalo poměrně snadno, bez většího úsilí a hezkou akcí po dvaceti minutách navýšili své vedení na 2:0. Navíc nastřelili ještě břevno naší branky, ale od té chvíle jsme už hru lépe organizovali a vyrovnávali, a to i přesto, že pro zranění odstoupili už do poločasu dva krajní hráči - Honza Horyna pro výron kotníku a Aleš Hrad pro svalové problémy. Za ně nastoupivši Erik a Renda se ale dostali poměrně rychle do zápasu a ještě před ukončením první půle snížil, opět neúnavně a na velkém prostoru hrající, Jirka „Didi“ Pešta. Tímto gólem jsme se dostali zpět do zápasu a do druhé půlky jsme šli s cílem, domácí potrápit a výsledek otočit. Těm citelně chyběl v první půlce odstoupivší stoper a kapitán, který hrál s velkým přehledem. Domácí měli možná procentuálně větší držení míče, ale naše poctivá hra všech hráčů nedovolila prakticky žádné přímé ohrožení naší branky. Naopak jsme to byli my, kdo skóroval. Přes dlouhý nákop na Víťu, který své souboje s domácími obránci postupně překlápěl v náš prospěch, a který krásně uvolnil Filipa Hledíka, jenž chladnokrevně srovnal skóre na 2:2. S domácím mužstvem toto srovnání viditelně zamávalo a Víťa měl v průběhu několika minut ještě dvě šance, které bohužel neproměnil, když jednou trefil tyčku domácí svatyně. Přesto jsme si tři body nakonec odvezli do Líšně, protože 8 minut před koncem využil zaváhání stopera domácích, Erik Zein, který se trefil po dlouhé odmlce a tento gól se ukázal jako rozhodující. To už byl na hřišti i Michal Šenkýř, který k překvapení ostatních zaujal post středního - defenzivního záložníka a za dvacet předvedl, že dovede hrát i na tomto, pro něj nezvyklém postu. Nás ještě chvilku před koncem podržel Alda Klímek, který svým obratným zákrokem vyrazil balón směřující k naší brance, na rohový kop. Celý kolektiv zaslouží velkou pochvalu, za přístup k zápasu, ke kterému jsme odjížděli s pokorou, ale ne „posraní!“ Před samotným zápasem jsem navíc řešil omluvenky, když onemocněl Filip Vedral a Honza Zapletal měl už několikátou rodinou oslavu. Věřím, že si to dobré, co na našem výkonu bylo, přeneseme do dalších zápasů.