Předpřípravka B

Přátelák v Medlánkách

V sobotu jsme odehráli přátelské utkání na skvělé umělce v Medlánkách. Zavládlo lehké zklamání z výkonu našich kluků, vyjímkou byl pouze Matyáš Hasoň, který nezklamal.

Kluci měli možnost si poprvé v “plném” složení PPB odehrát utkání dle pravidel (4+1, auty, rohy atd.), podle kterých budou hrát mistráky od Září tohoto roku. Mohli dle těchto pravidel odehrát 3x20min proti soupeři, který se věnuje fotbalu stejně jako my. Utkání sice skončilo prohrou 10:11 (výsledek není tak důležitý), ale na soupeře jsme doslova vlétli (alespoň gólově) a rychle vedli 3:0 a 5:2 (výsledek první 20ti minutovky). Postupem času si naši kluci dávali čím dál více přednost jeden před druhým, dávali přednost soupeři, nebo se ho snad i báli. Postupně se méně soustředili na hru. Soupeř se také časem ve hře otrkal, byl důraznější a dravější. Toto jsou další vlastnosti, kde máme značný deficit a budeme tomu také přizpůsobovat tréninky.
Pozitivem bylo, že si naši kluci zkouší v zápasech opravdu nahrát, aby zlepšili pozici svého mužstva během hry nebo se dostali “zpod“ tlaku a celkem slušná poziční hra, kdy poprvé hráli v postavení 2 ofenzivní (útočníci) + 2 defenzivní (obránci) a po celých 60 minut se jim dařilo se po hřišti +/- pozičně slušně pohybovat a to bez větších výkyvů nebo zmatků.
Takže závěrem - máme před sebou spoustu práce ( především a to u všech bez vyjímky v dynamice, pohybu, dravosti, ale nejméně u poloviny také musíme zapracovat na fotbalovosti), ale snad najdeme tu správnou cestu jak klukům zvedat individuální dovednosti, týmovou spolupráci a hlavně aby je ten fotbal nadále bavil…

Medlánky : Líšeň PPB 11:10 (5:2 - 2:3 - 3:6) hrálo se 3 x 20 min