SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

A tým    08.08.2020   |    Redakce

Líšeň nestačila na prvoligovou Karvinou a připsala si první prohru v přípravě

z webu denik.cz

Prověrka s prvoligovým týmem. Ve třetím přípravném utkání na novou sezonu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si připsali líšeňští fotbalisté první porážku, v Karviné podlehli tamějšímu celku 2:3.

Příprava: MFK Karviná - SK Líšeň 3:2.lupa-plusKliknutím zvětšíte
Příprava: MFK Karviná - SK Líšeň 3:2. | Foto: Facebook MFK Karviná

Hosté prohrávali už ve 3. minutě, kdy se trefil karvinský obránce Gigli Ndefe. Brankami Davida Kršky a Ondřeje Ševčíka však Líšeň výsledek otočila ještě do poločasu.

Jenže i do druhé půle nevstoupili svěřenci Milana Valachoviče podle představ. Ve 48. minutě vyrovnal Vojtěch Smrž a o tři minuty později dal rozhodující gól Jean Mangabeira da Silva.

AdChoices

Karviná sehrála s Líšní teprve první přípravné utkání. Zato brněnský tým už porazil Hlučín 2:1 a s rakouským St. Pöltenem remizoval 1:1.

I proti Karviné se v líšeňském dresu představila nová tvář. Na pravém kraji obrany nastoupil zlínský fotbalista Adam Tkadlec, který v jarní části uplynulé sezony hostoval v druholigovém Sokolově. Dvaadvacetiletý bek odehrál na západě Čech třináct mistrovských utkání a v nich dal dvě branky.

Podruhé v řadě se v sestavě objevil forvard Marek Szotkowski. Klub jedná s pražským Žižkovem o jeho hostování v Brně. Naopak do utkání nezasáhli holandský obránce Dennis Hettinga a František Malár ze Znojma.

Další zápas odehraje Líšeň ve středu na hřišti v Zastávce u Brna, kde se od půl šesté večer střetne s brněnskou Zbrojovkou. Generálka na podzimní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, která odstartuje o víkendu 22. srpna, ji čeká v sobotu. Její soupeř je zatím v jednání.

Karviná - Líšeň 3:2 (1:2)
Branky: 3. Ndefe, 48. Smrž, 51. Mangabeira – 20. Krška, 30. Ševčík
Karviná: Neuman – Ndefe, Eduardo, Kouřil, Čonka – Šteigl, Hanousek, Smrž, Ostrák – Ferreiroa – Haša.
Líšeň: Veselý – Tkadlec, Ševčík, Bednář - Pašek, Málek, Kučera, Matocha, Krška - Silný, Szotkowski. Náhradníci: Vítek, Minařík, Jeřábek, Fall, Rolinek.

Autor: Pavel Šťastný