dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    28.07.2020   |    Redakce

Prvním soupeřem Hlučín

Z příprava A mužstva


Prvním našim soupeřem nové sezóny bude celek FC Hlučín. Trenér Milan Valachovič vybral na zahájení přípravy soupeře, jehož důvěrně zdá, neboť v Hlučíně působil několik roků. V letech 2016/17 uhrál s mužstvem třetí pozici, což je od sestupu Hlučína z II. ligy v létě 2011 nejlepší umístění klubu v MSFL. Loňský nedokončený ročník nebyl pro Hlučín zdařilý. Průběžné patnácté místo v době ukončení stálo místo nového trenéra Marcela Meleckého, který byl pro novou sezónu nahrazen ostravským koučem Romanem Westem, jenž je spojován s Vítkovicemi. Ten už začal s doplňováním mužstva, do něhož zapracovává brankáře Vyklického z Opavy, záložníka Sigmy Olomouc Buchvaldka, jenž působil v uplynulém ročníku FNL ve Vítkovicích, a Massaniece, vracejícího se z hostování v Novém Jičíně.

Hlučín se v úvodu přípravy představil jako ofenzivní mužstvo. Porazil Dětmarovice 6:0 brankami Rubého, Dostála, Pyclíka, L. Kundrátka, Grussmanna a Krauta. Ve druhém střetnutí s divizním soupeřem vyhrál v Heřmanicích 2:0, když góly stříleli Rubý a Pyclík. Poté musela být příprava přerušena kvůli karanténě, když jeden z hráčů dostal nemoc covid-19. Mužstvo přišlo o plánované soustředění v Háji ve Slezsku. Karanténa byla ukončena 24.7. Po ní zdolal Hlučín divizní tým Frýdlantu nad Ostravicí 2:1 brankami Padycha a P. Kundrátka.

Zápas se hraje na hřišti v Březí u Mikulova ve středu 29. července od 18 hod.

Desetiletka: 2020: MSFL15.*(Melecký). 2019: MSFL9. (Skácel, Valachovič). 2018: MSFL5. (Korytář). 2017: MSFL3. (Valachovič). 2016: MSFL5. (Valachovič). 2015: MSFL6. (Valachovič). 2014: MSFL11. (Bartek, Samec). 2013: MSFL7. (Hajný). 2012: MSFL – 9. (Hajný). 2011: II.L – 16. (Daněk, Bartl). *soutěž nebyla dokončena.

Sestava sezóny: Kolenko – Štefek, Heinik, Mac, Vengřinek – Hudeczek – Opatřil (Nový Jičín), Rubý (Dolní Benešov), T. Dostál, Wolf (Nový Jičín) Krejčí. Tučně uvedení hráči jsou novými v sestavě. Z minulé sestavy odešli Málek (Líšeň), Foltyn (Ostrava), Carvalho (Znojmo), Kraut. V závorce je uveden klub, z nějž hráči přišli, resp. do něhož odešli.

Facebook feed