dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Mladší přípravka U9A+B    29.02.2020   |    Redakce

U9 – Turnaj Novolíšeňská 29.2.2020

Opět jsme hráli v nafukovačce, kde máme domácí prostředí, nicméně pořadatelem miniturnaje byla Sparta Brno.

Základní skupina:

SK Líšeň – Svratka Brno 8:0

Na úvod jsme vyfasovali Svratku. Hrálo se v podstatě na jednu branku, zkoušeli jsme si kombinace i individuální dovednosti, využili jsme 8 šancí.


SK Líšeň – TJ Svitavy 2:3

Svitavy mají vysokou kvalitu, porazily nás na Ondrášovce i jinde, ale přes tuto zkušenost jsme začali vlažně a od začátku byli pod tlakem. Sice jsme otevřeli skóre po chybné rozehře soupeře, ale pak přišly kritické momenty, ve kterých jsme individuálně chybovali (neuhlídání náběhu při rohu, špatné postavení a následné přehození z autu) a rázem to bylo 1:3. Dokázali jsme se však zvednout, zvýšeným úsilím jsme si vytvořili tlak, snížili a vyrovnání viselo na vlásku, jenže jsme své šance nedokázali proměnit.


SK Líšeň – Sparta Brno 7:1

Se Spartou jsme nezahráli bůhvíjak dobře, nicméně jsme byli tentokrát celkem produktivní


Po sečtení výsledků jsme skončili v miniturnaji na 2. místě, což znamenalo finále se skvělými Svitavami, zatímco o bronz se střetla Sparta se Svratkou.

Finále:

SK Líšeň – TJ Svitavy 0:6

Ve finále jsme naprosto vyhořeli, svitavští nás vykostili jak vánočního kapra. Zásadní rozdíl byl především v bojovnosti a touze uspět, naše ustrašená a alibistická hra neměla šanci.


Z pohledu trenérů

Snažili jsme se zapojit co nejvíc kluků, proto hrály 3 čtveřice, což neprospělo zejména finálovému výkonu, kluci se nedostali do patřičného tempa. Turnaj ukázal toto: Na jaře budeme mít problém, protože nám na FAČRu zamítli hospitaci v soutěžích st. přípravky, takže v Brně budeme hrát pouze mladší přípravky, kde v A skupině patří Sparta i Svratka k tomu nejlepšímu (Zbrojovka hraje s r. 2012). Jenže tyhle týmy jsme vysoko porazili bez toho, že bychom se museli vyprsit k maximálnímu výkonu. Hrát celou sezónu jen takovéto (a s ostatními ještě méně náročné) zápasy klukům nejenže pro jejich rozvoj nic nedá, ale ještě jim to spíš uškodí. My potřebujeme každý týden hrát s týmy, jako byly Svitavy (a to prosím není Sparta či Slavia), aby si kluci zvykli hrát ve vysokém tempu a s potřebným nasazením. Hra Svitav se točila kolem jedné mimořádné individuality, ale ostatní hráči jezdili po zadku, a to nám dělalo velké problémy. Návyky ze snadných utkání, kdy mají kluci na hru spoustu času a prostoru, tady prostě nefungovaly. Budeme to muset kompenzovat kvalitními turnaji, což bude náročnější na logistiku a ekonomiku, ale jinak to nepůjde.

Facebook feed