Klubové aktuality

Hulín srovnal v Líšni z 0:2 na 2:2. Nakonec v dohrávce těsně prohrál

Fotbalisté Hulína po čtyřech výhrách ve Fortuna MSFL padli. Spartak sice na hřišti brněnské Líšně srovnal výsledek z 0:2 na 2:2, ale pět minut před koncem inkasoval po rohu třetí gól a nakonec ve středeční dohrávce 16. kola těsně prohrál 2:3.

„Pro diváky to byl atraktivní zápas. Škoda, že jsme to neudrželi. Utkání bylo otevřené až do konce,“ uvedl kouč Hulína Jindřich Lehkoživ.

Hostující trenér svěřencům po porážce nic nevyčítal, zato výkon rozhodčího Žurovce zrovna nechválil.

„Trošku mě mrzí jeho výkon. Na obě strany měl několik sporných výroků. Byl nejslabším článkem zápasu,“ tvrdí Lehkoživ.

Třicetiletý arbitr i přes několik přehmatů výsledek středečního střetnutí neovlivnil. První půle byla vyrovnaná. Brňané sice byli o něco aktivnější, ale žádnou akci nedotáhli a ani brankáře Dostála pořádně neohrozili. „První poločas byl opatrný,“ říká Lehkoživ.

Necelé tři stovky diváků se fotbalem začaly bavit až po přestávce. Domácí náramně vyšel úvod druhé půle. Nejprve otevřel skóre Machálek, pak po brejku skóroval Elekana. Fotbalisté Hulína se za nepříznivého stavu 0:2 nečekaně zvedli a zásluhou Šroma manko soupeře umazali.

Zkušený třicetiletý záložník v 65. minutě po standardní situaci snížil a pak po individuální akci srovnal na 2:2.

Výborně hrající Šrom byl v závěru blízko hattricku, ale domácí brankář Kotnour skákavou střelu kryl. Líšeň byla nakonec šťastnější. Po rohovém kopu Kršky se na zadní tyči hlavou trefil neobsazený Hlavica a bylo rozhodnuto. Spartak se už na odpověď nezmohl.

Fortuna MSFL, dohrávka 16. kola

SK Líšeň – SK Spartak Hulín 3:2 (0:0)

Branky: 48. Tomáš Machálek, 65. Retano Elekana, 84. Jan Hlavica - 65. a 77. Michal Šrom
Rozhodčí: Žurovec – Mikeska, Bureš (Bábíček)
Žluté karty: Hanuš, Smrčka – Josl, Ma. Vyskočil
Diváci: 293
Hulín: Dostál – Mi. Vyskočil, Josl, Zlámal (74. Minář), Oulehla – Hradil (68. Rožek), Dvořáček, Šrom, Ma. Vyskočil (86. Pospíšil), Malenovský - Ondřejka.

ukončení srazu: středa 30.5.2018 v cca 15:00 hod na Vídeňské 9
Pitný a stravovací režim je po celou dobu akce zajištěn.(malá svačina na cestu není na škodu)

Zprávy z MSFL

Prvním sestupujícím z Fotbalové národní ligy se po dnešním devětadvacátém kole stali fotbalisté Frýdku Místku. Do Moravskoslezské fotbalové ligy se vrací po pěti ročnících mezi profesionálními kluby.

Potupa. Prostějov doma dostal od Líšně šest gólů

Takový výsledek Prostějov na domácím hřišti nepamatuje. „Eskáčko“ před vlastními diváky podlehlo Líšni vysoko 2:6 a znovu si lehce zkomplikovalo cestu do druhé ligy. Jediný Prostějovák, který mohl v pátek odpoledne slavit, tak byl bývalý trenér Hanáků Miloslav Machálek.

Zkušený kouč prokázal, že prostějovské mužstvo dokonale zná a svým svěřencům naordinoval dokonalou taktiku.

„Chodím sem často, takže jsme samozřejmě věděli, kde domácí tlačí bota. Jeli jsme sem s čistými hlavami a chtěli jsme ukázat, že umíme hrát fotbal,“ usmíval se šestapadesátiletý rodák z Prostějova.

Velkou roli podle něj hrála psychika.

„My jsme mohli, domácí museli. Musím ale říct, že to bylo výborné utkání. Domácí sice budou kritizovaní, že dostali šest gólů, ale dopředu byli hodně nebezpeční. My jsme to ale ustáli a navíc jsme byli velmi dobří v brejkových situacích,“ těšilo Machálka.

To domácí trenér Oldřich Machala byl po utkání pochopitelně rozpálený doběla.

„Prospali jsme dvacet minut. Propadli jsme totálně jako mužstvo. Ještě jsem neviděl, abychom udělali tolik hrubých chyb a takové nedostupování v obraně. S tak špatným bráněním zápas nešel vyhrát,“ sepsul své mužstvo Machala.

Ráz divokého zápasu určily už úvodní minuty. Namotivovaná Líšeň na Prostějov vletěla a po třinácti minutách vedla 2:0. Domácí obrana byla v naprostém rozkladu a hosté mohli brzy vést i vyšším rozdílem. Do konce půle ale Prostějov zásluhou Machynka snížil a zdálo se, že se vrátil do hry.

Domácí navíc po přestávce přidali na aktivitě a několikrát byli blízko k vyrovnání.

„Tam jsme měli tři vyložené příležitosti a mohli jsme vyrovnat na 2:2. Ale musím říct, že soupeř byl nakonec lepší. Byli rychlejší a agresivnější,“ viděl jasný rozdíl na hřišti Machala.

Jeho slova dokonale potvrdil moment z 55. minuty, kdy Líšeň odskočila opět na dvě branky. Útočník Fila si ve vápně nikým neatakován v klidu navedl míč na střed hřiště a poslal míč k tyči. V 65. minutě navíc přidal další gól Demeter a o vítězi bylo jasno.

Prostějov pak sice ještě dokázal snížit na rozdíl dvou branek, ale tento zápas jednoznačně patřil ofenzivě Líšně. Ta nejprve z penalty zásluhou Kršky zvýšila zpět na třígólový rozdíl a stejný hráč pak šestým gólem dokonal potupu domácích.

Lídr soutěže tak prohrál na domácím hřišti 2:6 a znovu dal šanci Velkému Meziříčí. To totiž doma porazilo Kroměříž a na Prostějov ztrácí už jen dva body.

1. SK Prostějov – SK Líšeň 2:6 (1:2)

Branky: 41. Machynek, 68. Šteigl – 5. Elekana, 13. Machálek, 55. Fila, 65. Demeter, 76. a 83. Krška. Rozhodčí: Denev - Machač, Sedlák. ŽK: Sus, Kroupa, Rus, Machynek, Hapal - Hlavica, Fall, Krška, Zezula. Diváci: 500.
Prostějov: Jícha – Machynek, Sus, Schuster, Rus - Koudelka, Pančochář (28. Hapal), Žykol (70. Píchal), Langer (58. Fládr), Šteigl – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
Líšeň: Kotnour – Fall (46. Zezula), Hlavica, Hanuš, M. Machálek (73. Čampa) – Elekana (78 Smrčka), Minařík, Demeter, Krška – T. Machálek, Fila. Trenér: Miloslav Machálek.

Autor: Ondřej Kašlík

Muži: 1.SK Prostějov - SK Líšeň 2:6

Těžkou porážku utrpěli naši fotbalisté v domácím utkání s Líšní. Půltuctový příděl začal už v první čtvrthodině, do poločasu jsme ale brankou Machynka snížili a vypadalo to na obrat.

Jenže třetí gól deset minut po přestávce rozhodl o osudu utkání. Šteiglův gól už mnoho neřešil, skóre v náš neprospěch narůstalo.

1.SK Prostějov - SK Líšeň 2:6 (1:2)
Branky: 41. Machynek, 68. Šteigl - 5. Reteno Elekana, 13. T. Machálek, 55. Fila, 65. Demeter, 75. (p) a 83. Krška
Rozhodčí: Denev - Machač, Sedláček; ŽK: 11. Sus, 19. Kroupa, 37. Rus, 39. Machynek, 78. Hapal - 25. Hlavica, 28. Fall, 48. Krška, 71. Zezula. Diváci: 500.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Jícha - Machynek, Sus, Schuster, Rus - Šteigl, Pančochář (28. Hapal), Žykol (70. Píchal), Langer (58. Fládr), Koudelka - Kroupa. Trenér: Oldřich Machala

SK Líšeň: Kotnour - Fall (46. Zezula), Hlavica, Hanuš, M. Machálek (73. Čampa) - Reteno Elekana (78. Smrčka), Minařík, Demeter, Krška - Fila, T. Machálek. Trenér: Miloslav Machálek

Starší přípravka D:

Líšeň U10 B – Obřany B – v ZoU je obrácen poločas i výsledek. STK pro porušení §50 bodu 10 SŘF uděluje klubu Líšeň pořádkovou pokutu ve výši 100,- Kč

O pohár primátora

B r n o - Šestnáct týmů ze sedmi zemí, mezi nimi i německý Bayern, anglický Tottenham - a samozřejmě Zbrojovka Brno! Takový bude čtrnáctý ročník prestižního turnaje O pohár primátora města Brna, který proběhne již tento víkend!

Martin Lísal

Formát turnaje se dramaticky změnil již minulý rok, letošní klání bude ještě blyštivější. První hrací den proběhnou na čtyřech hřištích boje ve skupinách, v neděli je pak na programu vyvrcholení - finálové boje na Srbské.

Brněnskou Zbrojovku čekají v základní skupině tři soupeři. V první řadě slovutný Bayern, s nímž se Brňané na Srbské (hřiště č. 2) utkají v 11:45. Ještě předtím změří síly s výběrem Regionální fotbalové akademie moravskoslezského kraje (9:55), ve 14:10 zakončí skupinu utkáním s Trenčínem.

Anglický Tottenham bude bojovat ve skupině A na hřišti Líšně. V „céčku“ na sebe narazí třeba maďarský Videoton s polským Krakowem a ve skupině D bude bojovat ukrajinský Lvov.

Dva nejlepší celky z každé skupiny se probijí do čtvrtfinále, které proběhne v neděli na Srbské (část zápasů se hraje na hlavním stadionu). Šest utkání včetně finále můžete sledovat živě prostřednictvím Zbrojovka TV!

Zbylé týmy se utkají na hřišti Sparty Brno ve skupině o 9. až 16. místo. veškeré aktuality z turnaje můžete sledovat přímo na webu primatorcup.com, případně na facebookové stránce turnaje. A samozřejmě také na sociálních sítích a webu Zbrojovky.

Turnaj pořádá fotbalový klub FC Zbrojovka Brno. Proběhne s podporou města Brna a pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.

Účastníci turnaje

Skupina A (Líšeň): Tottenham Hotspur FC (ENG), SK Slavia Praha, Spartak Trnava (SVK), RFA Pardubický kraj
Skupina B (Srbská): FC Zbrojovka Brno, FC Bayern Mnichov (GER), AS Trenčín (SVK), RFA Moravskoslezský kraj
Skupina C (Sparta Brno): Krakow (POL), FC Videoton (HUN), SK Sigma Olomouc, RFA Ústecký kraj
Skupina D (Bystrc): Karpaty Lvov (UKR), ŠK Slovan Bratislava (SVK), AC Sparta Praha, RFA Jihlavský kraj

Doškolení licence C - 7.6.2018 v Drnovicích

Doškolení trenérů licence C, kterým končí platnost TP se koná na OFS Vyškov se koná 7.6.2018 v Drnovicích. Zahájení v 16:00. Doškolení trenérů se můžou zúčastnit i trenéři z jiných okresů.