MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Klubové aktuality

RSS kanál

Zprávy z MSFL

Zlín, Slovácko a pravděpodobně také Olomouc nepřihlásí své týmy do dalšího ročníku MSFL. Zatímco Zlín i Slovácko odhlášení soutěže již potvrdili, Sigma Olomouc stále váhá. Důvodem je nová povinnost prvoligových týmů přihlásit jedno mužstvo do Juniorské ligy.

„Přihlašovat B-tým do MSFL nebudeme, jelikož máme povinnost hrát juniorskou ligu,“ potvrdil Petr Pojezný, ředitel Slovácka, pro Zlínský deník. Stejné stanovisko zní také ze zlínského klubu: „Nezávisle na tom, jestli se zachráníme, jsme se rozhodli náš B-tým již do MSFL, respektive divize nepřihlašovat, protože jsme povinni hrát juniorskou ligu,“ potvrdil ředitel FC Fastav Zlín Leoš Gojš. Pokud se mužstva opravdu do dalšího ročníku nepřihlásí, bude nabídnut postup z Divizí D a E klubům mimo pořadí.

Trenér Machálek o senzační záchraně Líšně: Jsem hrdý, je to obrovský

Brno /ROZHOVOR/ – Končící sezona Moravskoslezské fotbalové ligy může v kronikách dostat podtitulek Líšeňský zázrak. Právě o něj se totiž postaral se svými svěřenci trenér brněnského celku Miloslav Machálek.

Bývalý kouč Prostějova, HFK Olomouc či Jihlavy přebíral mužstvo po podzimu, kdy mělo v tabulce sedm bodů a bylo beznadějně poslední. Po obdivuhodném jarním vzestupu však měla Líšeň už před posledním kolem jistotu záchrany.

Nyní si celý klub přeje, aby Machálek zůstal. „Žádnou jinou nabídku momentálně nemám a na sedmdesát procent budu pokračovat,“ říká kouč.

Jistotu záchrany vám dala úterní výhra Petřkovic 4:0 nad rezervou Zlína. Sledoval jste tento zápas?
Měli jsme zrovna trénink, takže jsme ho nesledovali, ale vedoucí týmu Dáša Wallová kontrolovala stav. Hned potom jsme otevřeli šampaňské a připili si na záchranu, protože to byla věc těžko uskutečnitelná a nám se povedla. Měli jsme co slavit.

Cítil jste úlevu?
Čím víc se blížil konec, vyhrávali jsme a pořád jsme nebyli zachránění, projevoval se stres. Byla to úleva, ale spíš to nazývám vnitřním oceněním dobře odvedené práce. Celý klub od hráčů až po vedení udělal obrovský výsledek, na který jsem hrdý.

Viděl jste někdy podobnou záchranářskou jízdu?
Podobné to bylo ve Vyškově. Nastupoval jsem po zimní přípravě a měli jsme deset bodů. Skončili jsme šestí a následující rok divizi vyhráli. To je také počin, na který jsem hrdý.

Přebije ho úspěch s Líšní?
Tohle byl hodně hektický úkol. Přiznám se, že byla výzva pokusit se poskládat mužstvo a porvat se. Stálo nás hodně úsilí a práce, abychom se oprostili od tlaku, ale dokázali jsme to. Záchranu stavím vysoko v kariéře, i když jsem pracoval v profesionálních klubech. Vzpomínám rád na angažmá v Jihlavě, kde jsme jako nováček skončili šestí ve druhé lize.

Vyčítal jste si příchod do Líšně, když jste první jarní duel prohráli s Kroměříží 1:3?
Ne. Mužstvu jsem věřil, ale nebyli jsme prověření. Utkání jsem jen sledoval, nekoučoval jsem, proto jsem vzal porážku na sebe. Začal jsem pak zápasy víc prožívat, což vyvrcholilo tím, že jsem se dostal na disciplinární komisi, ale to k fotbalu patří. Vše má dobrý konec.

Ceníte si úspěchu o to víc, že brněnští hráči nejsou profesionálové a o záchranu usilovali po práci?
Hezky to řekl předseda klubu Karel Hladiš. Děkoval hráčům, kteří se nebáli jít do prekérní situace. Přišli hráči jako Demeter, Kotnour, nebo můj syn, kterým Líšeň částečně převzala plnění jejich profesionálních smluv. Nebyla to profi práce, trénovali jsme čtyřikrát týdně, ale tým se dal hodně dohromady. Když jsem viděl, že mezi hráči funguje sounáležitost, věděl jsem, že jsme na dobré cestě. Pomáhali si, zajišťovali se, dirigovali se. To jsou vlastnosti, které poukazují na to, že tým je vnitřně silný a dá se s ním něco dokázat.

Zůstanete v Líšni dál?
Už jsme se o tom bavili. Je to i otázka udržení kádru, který osvědčil svoji kvalitu. Nemám teď jinou nabídku a na sedmdesát procent budu pokračovat. Problém je časová náročnost, protože celý den sedím na krajském úřadě v Olomouci, pak sednu do auta a jedu na trénink, vracím se ve večerních hodinách. Nelze to dělat dlouhodobě. Jsem už přibližně rozhodnutý, že pokračovat budu. Roli hraje i důvěra hráčů a lidí z klubu, kteří projevili přání, abych zůstal.

Autor: Martin Vymyslický

Uzavření areálu

Areál SK Líšeň bude uzavřen v termínu 19.6.-9.7.

Schůze trenérů a výboru SK Líšeň

Schůze trenérů, vedoucích týmů a výboru SK Líšeň se koná
v pondělí 19.6. v 19:00 v restauraci Na Hřišti

N O M I N A C E U15

na turnaj AKADEMIE CUP 2017
datum a čas srazu: 12.6.2017 ve 13.30 ne. 18.6.2017 ve 12.00 hod
místo srazu: TCM Sladovnická
čas utkání: 15.00 hod. 15.00 hod po.19.6.2017 v 15.15 hod.

místo ukání : České Budějovice
ukončení srazu: st.21.6.2017 st.21.6.2017 cca 21.00 hod v TCM
Hráči si vezmou s sebou: věci na utkání na travnatém hřišti i UMTRA, brankáři vlastní výzbroj, kartičku pojištěnce, osobní věci a věci na spaní

Pelán Matyáš FCZB Šedivý Ondřej FCZB
Ševčík Michal FCZB Foltýn Richard FCZB
Bulíček Petr FCZB Schulz Matěj SK Líšeň
Kostrůnek Ivo FCZB Killar Petr SK Líšeň
Lacík Barnabáš FCZB Fila Daniel SK Líšeň
Ondrášek Lukáš FCZB Pegřim Dominik SK Líšeň
Zajíček Daniel FCZB Škuta Patr Sparta Brno
Kotásek David FCZB Durek Lukáš Sparta Brno
Urban Lukáš FCZB Vorlický Lukáš FCZB
Svoboda Antonín FCZB Stejskal Adam FCZB

Realizační tým: Tichá Kateřina, Honová Kateřina
trenéři: Janás Martin, Valdemar Horváth, Duroň Filip

N O M I N A C E U15

na přátelské utkání Výběr Jmkfs - RFA U15+U14
datum a čas srazu: 12.6.2017 ve 13.30 po. 12.6.2017 ve 13.30 hod místo srazu: ZŠ Měšťanská
čas utkání: 15.00 hod. 15.00 hod

místo ukání : Rosice
ukončení srazu: po. 12.6.2017 ve 18.00 hod TCM
Hráči si vezmou s sebou: věci na utkání na travnatém hřišti, brankáři vlastní výzbroj, kartičku pojištěnce

Pelán Matyáš FCZB Šedivý Ondřej FCZB
Ševčík Michal FCZB Foltýn Richard FCZB
Bulíček Petr FCZB Schulz Matěj SK Líšeň
Kostrůnek Ivo FCZB Killar Petr SK Líšeň
Lacík Barnabáš FCZB Fila Daniel SK Líšeň
Ondrášek Lukáš FCZB Pegřim Dominik SK Líšeň
Zajíček Daniel FCZB Škuta Patr Sparta Brno
Kotásek David FCZB Durek Lukáš Sparta Brno
Urban Lukáš FCZB

trenéři: Janás Martin, Valdemar Horváth, Duroň Filip,

Omluvy hračů telefonicky trenér RFA Valdemar Horváth 606 113 233

Poděkování Zbrojovky - turnaj U14

Zbrojovka děkuje všem, kteří v Líšni přispěli k dobré úrovni turnaje o pohár primátora, viz. přiložený dopis.

img20170606_20310686.jpg

Blansko se rozloučilo s třetí ligou porážkou v Líšni

B r n o / B l a n s k o - Poslední utkání sezóny 2016/17 odehráli v rámci 28. kola Fortuna Moravskoslezské ligy fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbořila prohráli v Líšni 1:0 a sezónu zakončili se ziskem 24 bodů na 16. místě. Po roce se tak vrací do divize.

28.kolo, sobota 3.6.2017, 17:00 | stadion SK Líšeň, Kučerova 1776/4

1
SK Líšeň
Sestava: Rychetský - Bednář, Zezula, Král (C), D. Pospíšil - Ovsepjan, Fall, P. Demeter (88. Daněk), Krška (80. Čampa) - Frimmel (74. Minařík), T. Machálek
Náhradníci: Bogľarský - Čampa, Minařík, Daněk
Trenér: Miloslav Machálek

0
FK Blansko
Sestava: Floder - Feik, Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Duda - Chloupek, Kolařík (76. R. Němec), D. Šmerda, Minx (69. Prudil) - Píšek (45. Hanák)
Náhradníci: Juran - Prudil, Stehlík, R. Němec, Gromský, Hanák
Trenér: Zbyněk Zbořil
Poločas: 0:0
Branka: 60. Krška
ŽK: 55. Krška - 49. Hanuš, 82. Duda
Diváků: 360
Rozhodčí: Vojkovský - Vrťo, Mikeska
Delegát: Dofek
Hrací doba: 45+2 ; 45+1
Střely na branku: 4:2
Střely mimo branku: 9:3
Rohy: 3:0
Ofsajdy: 2:1
Fauly: 13:19

Komentář k zápasu
Rozlučku se sezónou 2016/17 a také s Fortuna Moravskoslezskou ligou absolvovali fotbalisté A týmu FK Blansko na hřišti Líšně, která se na jaře z posledního místa propracovala až na první nesestupové. Trenér Zbořil postrádal vinou zdravotního stavu či karetních trestů hned pět hráčů, mezi nimi i oba klasičtí útočníci Trtílek a Stehlík. Poprvé v základní sestavě ve třetí lize tak nastoupili dorostenci Tomáš Feik a Dominik Šmerda.

Jako první zahrozili ve 13. min. domácí, po přesném centru D. Pospíšila, který ještě na podzim oblékal dres Blanska, přeloboval brankáře Flodera i branku Frimmel. Hosté kontrovali akcí po ose D. Šmerda - Chloupek, následně ve vápně zakončoval Píšek, ale jeho pokusu scházela větší razance. Z protiútoku se za blanenskou obranou ocitl T. Machálek, ale Flodera prostřelit nedokázal. Ve 23. min. na Frimmelův centr ve vápně těsně nedosáhl znovu T. Machálek. Do třetice se domácí forvard neprosadil ani ve 27. min., kdy mu na zadní tyč poslal centr Ovsepjan. Poté rozhodčí poslal oba týmy se v náročných klimatických podmínkách občerstvit. Po krátké pauze se opět pokoušeli prosadit domácí, Fall z 20 metrů branku přestřelil.

Ve 35. min. to v ochozech jen zahučelo, když po rohovém kopu vypadl Floderovi v tísni míč z rukavic, na brankové čáře hasil vzniklý požár Šplíchal, chvíli poté se neujal ani volej Demetera. Blansku se v ofenzivní činnosti příliš nevedlo. Ve 40. min. Feikův průnik do vápna domácí obran vyřešila, poté pálil nepřesně Píšek, který v tomto utkání operoval na hrotu. Jeho zdravotní stav mu však dovolil odehrát jen 45 min. a své místo musel přepustit Hanákovi.

Také po změně stran byli více nebezpečnější domácí. V 53. min. po centru Ovsepjana ve vápně přesně nezacílil Demeter. O tři minuty později se paradoxně mohlo měnit skóre v neprospěch Líšně. Chloupek vystihl nepřesnou rozehrávku Zezuly, následně se přes domácího obránce šikovně prosadil až do vápna, kde jeho střelu zastavila levá spojnice. V 60. min. fauloval před vápnem Hanuš. Domácí při následném trestném kopu předvedli nacvičený signál, na jehož konci se střelou z hranice velkého vápna prosadil DAVID KRŠKA - 1:0. Tento moment se nakonec ukázal jako rozhodující, protože v 69. min. se proti Floderovi neprosadil T. Machálek a na druhé straně mířil mimo tři tyče z voleje Duda.

Potěšitelným však je jistě fakt, že v posledních 15 minulých utkáních hrálo Blansko hned s pěti dorostenci v sestavě a své debuty za A tým si odbyli David Prudil a Richard Němec.
ONLINE textový přenos
SK Líšeň - FK Blansko 1:0 (0:0)
Záznam z utkání
http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-MSFL/Pohlavi-Muzi/Sezona-2016-2017/145780-SK-Lisen-FK-Blansko,-o.s..htmDalší výsledky 28. kola Fortuna Moravskoslezské ligy
Zlín B - Velké Meziříčí 4:1 (3:0), Sigma Olomouc B - Hlučín 3:0 (2:0), Hulín - Mohelnice 1:1 (0:0), Otrokovice - Uničov 0:2 (0:0), Vyškov - Kroměříž 3:2 (1:0), Slovácko B - Třebíč 1:0 (1:0), Petřkovice - 1. HFK Olomouc 2:2 (2:0)
Ohlasy trenérů

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Asi není zvykem, že může být trenér spokojený i po prohraném zápase, ale já dnes k tomu nemám daleko. Po zápase můžeme přiznat, že jsme měli vůbec problém mužstvo poskládat, protože těch zranění se nám nakupilo hodně a někteří kluci museli nastoupit i s tímto handicapem. Všechna střídání byla ze zdravotních důvodů a zápas dohrávalo 5 dorostenců v sestavě. Přes ty všechny problémy, jsme chtěli sezónu dohrát důstojně a myslím, že se nám to podařilo. Líšeň sice nedala už v první půli gól ani ze tří vyložených šancí, ale i my jsme měli několikrát ke gólu blízko. Asi po hodině hry jsme za stavu 0:0 nastřelili Chloupkem břevno a mohli jsme závěr zápasu ještě více zdramatizovat. Jak už je pro tuto sezónu typické opět jsme prohráli o gól, která tentokráte padla po chytře zahrané standardce Krškou. Kluci se dnes nemají za co stydět, byli důstojným soupeřem Líšni, která hrála o všechno a mě těší, že si ligové starty připsali další dorostenci.“

Fotbalisté Blanska uzavřeli ligové konto.

Těsnou porážkou v Líšni foto na http://brnensky.denik.cz/fotbal_region/fotbaliste-blanska-uzavreli-ligove-konto-tesnou-porazkou-v-lisni-20170604.html

Brno-Líšeň – Na začátku fotbalového jara to vypadalo tak, že derby Blanska v Líšni může být přímým soubojem o záchranu. Bohužel Blanenští přijeli do Brna už s černým Petrem v rukou a byla to jejich labutí píseň, protože zápas posledního kola s Velkým Meziříčím si předehráli.

Mimořádný význam souboje tak zůstal jen domácím, kteří proto začali pěkně zostra. V prvním poločase byla jejich převaha výrazná, ale své šance zahazovali jednu za druhou. Ve třinácté minutě Frimmel sice přeloboval Flodera v brance Blanska, ale míč skončil jen na horní síti. O dvě minuty později byl v dobré pozici Krška, který však trefil Floderovu náruč.

Neplodnou půlhodinu korunoval Tomáš Machálek, když z hranice malého vápna netrefil branku. „Taková utkání jsou pro hráče psychicky nejtěžší. V prvním poločase jsme zahodili čtyři nebo pět vyložených gólových šancí, což nám na sebevědomí nepřidalo. Zaplať pán bůh, že jsme ve druhém poločase velmi dobře sehráli standardní situaci a dali vítězný gól Krškou,“ přiznal po zápase obavy domácí trenér Miloslav Machálek.

Hosté v prvním poločase měli jen náznaky příležitostí, ale ve druhém mohli přepsat dějiny celého utkání. Gólově zakončený rozehraný trestný kop přišel v šedesáté minutě. Krškovu nenápadnou střelu stačil Floder jen tečovat. Čtyři minuty před tím ovšem mohli udeřit Blanenští. Luboš Chloupek postupoval sám na líšeňského gólmana Rychetského, dokonce ho překonal, ale střelu v cestě do sítě zastavilo břevno. „Málokdy může být trenér spokojený po prohře, ale já k tomu nemám daleko. Prohráli jsme zase gólem po standardní situaci, přitom jsme sami před tím nastřelili břevno. Zápas jsme dohrávali s pěti dorostenci v základu a Líšeň jsme potrápili. V rámci našich možností to asi bylo maximum,“ konstatoval po závěrečném hvizdu blanenský kouč Zbyněk Zbořil.

Po vedoucí brance už si domácí v podstatě hlídali pozice a zápas bez větších potíží dotáhli do vítězného konce. Trenér Machálek nezastíral, že si zhluboka oddechl. „Potřebovali jsme vyhrát, a to se povedlo. Takže jsem spokojený. My jsme byli pořád pod tlakem, zatímco oni už si mohli jen zahrát. Blansko odvedlo kvalitní bojovný výkon,“ sdělil domácí lodivod.

Jeho týmu chybí k záchraně již jen bod, ale při příznivé shodě výsledků posledního kola by v sobotu v Hlučíně mohla Líšeň i prohrát.
Machálkův blanenský kolega Zbořil měl stejně jako ve většině předchozích zápasů velké problémy se sestavou. I v Líšni postrádal klíčové muže sestavy, včetně útočného hrotu Jindřicha Stehlíka. Machálkova pochvala jej může těšit, ale spíše již začíná chystat závěrečný ligový účet.

Na první řádku asi bude stát, že nováček soutěže skončil poslední. „Na sezoně je pozitivní jen to, že hráči získali zkušenost, jakou jim nikdo nikde nedá. V podstatě fotbalisté, kteří by si jinak Moravskoslezskou ligu nikdy nezahráli. Tady měli možnost si ji okusit a přesvědčit se, že rozdíl mezi divizí a třetí ligou opravdu existuje. A veliký. My teď se teď pokusíme všechny tyto zkušenost využít a dobře se připravit na nový ročník v divizi,“ pro Blanenský deník Rovnost zestručnil Zbořil své hodnocení.

SK Líšeň – FK Blansko 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 60. Krška. Rozhodčí: Vojkovský – Vrťo, Mikeska. ŽK: Krška – Hanuš, Duda. Diváků: 362.

Líšeň: Rychetský – Bednář, Zezula, Pospíšil - Ovsepjan, Král, Fall, Krška (80. Čampa), Demeter (89. Daněk) - Machálek, Frimmel (74. Minařík). Trenér: Miloslav Machálek.

Blansko: Floder – Šplíchal, Píšek (45. Hanák), Hanuš, Koláček - Chloupek, Feik, Kolařík (76. Němec), Duda, Minx (70. Prudil) – Šmerda. Trenér: Zbyněk Zbořil.

Autor: Zdeněk Vlach

Jubilanti

8.6. 2017 oslaví pan Karel Pichler životní jubileum - 85 let.
11.6.2017 oslaví pan Miroslav Švábenský - trenér dorostu
životní jubileum - 80 let.
Za celý SK Líšeň přejeme oběma VŠECHNO NEJLEPŠÍ.
foto:

img_20170603_175434_resized_20170603_055708538.jpg

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.