30.05.2018 MSDD-D st Líšeň B Rudyk David (00011365) 3 SU
30.05.2018 MSŽD-U 15 sk. D Líšeň Nechvátal Oskar (03080559) 1 SU

Zprávy z MSFL

FK Mohelnice je již jistým sestupujícím a po letošní sezoně se s MSFL rozloučí. Pád moravského celku se ale nezastaví ani v divizi. Na valné hromadě klubu, která se konala v pátek 25. 5., z diskusí vyplynulo, že Mohelnice bude mít zájem hrát krajský přebor.

„Vize je taková, že klub chce začít stavět na odchovancích, aby místní lidé zase měli důvod chodit na fotbal a viděli domácí hráče,“ řekl současný trenér Mohelnice Jaroslav Rolinek pro Šumperský deník.

Vintrův gól z půlky

https://fotbal.idnes.cz/gol-z-pulky-marek-vintr-zbrojovka-brno-juniorska-liga-pf6-/fot_dsouteze.aspx?c=A180530_144935_fot_dsouteze_jicPokoušejí se o to hráči na všech úrovních, povedlo se to fotbalistovi z juniorky Zbrojovky Brno.

Marek Vintr ozdobil závěr Juniorské ligy gólem z poloviny hřiště, kterým zaskočil brankáře Bohemians.

Fotbalová sezona, na kterou by v Brně kvůli sestupu Zbrojovky z nejvyšší soutěže nejraději zapomněli, přinesla pro tým i světlé okamžiky. Jen se pro ně musí do mládežnických kategorií. O jeden z nich se postaral 20letý záložník Marek Vintr, kanonýr brněnské juniorky.

V Juniorské lize nastřílel letos jeden ze dvou bratrů Vintrových v týmu hned 17 gólů. Předposlední z nich, jímž otevřel v nedělním zápase proti Bohemians skóre, zůstane tím nejkurióznějším. Ve 20. minutě převzal Vintr míč na vlastní polovině hřiště, krátce s ním přeběhl k půlící čáře a lobem ho napálil na branku soupeře.

Efektní padáček skončil v síti.

N O M I N A C E U13

na finále MKS v Třeboni
Datum a čas srazu: pondělí 4.6. v 14:00 hod
Místo turnaje : Třeboň
Místo srazu: Vídeňská 9, Brno (hala Morenda)

Ukončení srazu: středa 6.6.2018 Vídeňská 9, Brno (hala Morenda) cca 15:00 hod
Hráči si vezmou s sebou: věci na utkání na travnatém hřišti i UT, brankáři vlastní výzbroj,
Lékař: MUDr. Emil Šulc

Žádáme vedení školy o uvolnění nominovaného žáka v termínu 5.-6.6.2018, za což Vám již nyní děkujeme.

Omluvy hračů telefonicky - PTM Stanislav Schwarz 734 447 990

Pavel Crhan Schwarz Stanislav
předseda KM JmKFS PTM JmKFS

Uzavření areálu

Areál SK Líšeň na ulici Kučerova bude uzavřen v termínu 18.6.-8.7.2018

Areál TCM v Mariánském údolí bude uzavřen v termínu 19.6.-8.7.2018.

Schůze trenérů a výboru SK Líšeň 18.6.

Schůze trenérů, vedoucích a výboru SK Líšeň se koná v pondělí 18.6. v 19:00 tradičně v restauraci Na Hřišti, Kučerova 4

Áčko ztratilo vedení v Líšni

V rámci 27. kola MSFL Viktorka odcestovala do Líšně. V týdnu remizoval mančaft trenéra Sedláka na HFK 2:2. První vážnější situace proběhla ve 12. minutě, kdy poslal skvěle balón hlavičkou Mlýnek, ale domácí obránce skvěle zasáhl.

Tomáš Mlýnek se ale prosadil ve 27. minutě utkání. Centrovaný míč od Zábojníka na hlavu Tomáše Mlýnka, který tentokrát překonal brankáře Kotnoura. Ve 32. minutě těsně minuli domácí fotbalisté branku Juraje Semanka.

V úvodních minutách druhého poločasu se vydal s míčem kupředu Šimon Chwaszcz, kterého zastavilo ofsajdové mávání rozhodčího. Ve 48. minutě domácí vyrovnali. Minutu později mohli domácí navýšit, ale díky zákroku Semanka a poté jeden z Viktoriánů dorážku zastavil těsně před brankovou čárou. Tutovou šanci připravil Martin Vašulka, který našel Šimona Chwaszcze, který hlavou namířil pouze do tyče domácí brány. Deset minut před koncem bylo rozhodnuto, v 82. minutě domácí Fila dorážku, po akci Elekany, doklepl do prázdné brány.

SK Líšeň: Kotnour – Hlavica, Bednář, Minařík, Krška (C), Machálek M., Machálek T., Fila, Reteno Elekana, Hanuš, Demeter

Náhradníci: Čampa, Michajlovskij, Smrčka, Leznar, Fall

FC Viktoria Otrokovice: Semanko – Malý, Zábojník, Behan, Pěnička, Jasenský (C), Chwaszcz, Bojda, Kiška, Jurča, Mlýnek

Náhradníci: Jelínek, Fiala, Červenka, Vašulka

Líšeň : Otrokovice 2:1

V posledním kole Fotbalové národní ligy se rozhodlo i o druhém sestupujícím. Z druhé ligy do MSFL padá MFK Vítkovice, pro které je to sešup po dvou letech mezi profesionálními kluby. Sestup dvou moravských celků znamená, že z MSFL v této sezoně sestoupí i čtrnáctý celek.

Druhá liga v Líšni? O postup se pokusíme do pěti let, říká Hladiš

Brno - Mnohem příjemnější starosti než před rokem mají fotbalisté třetiligové Líšně. Zatímco v minulé sezoně odmítli povedeným jarem sestup do divize, letos prohánějí mužstva na špičce Moravskoslezské fotbalové ligy. „Aktuální situaci zařídil trenér Miloslav Machálek.

Takže jsem čekal, že budeme hrát v tabulce nahoře,“ povídá předseda klubu Karel Hladiš.

Právě Machálek loni na jaře vytáhl klub ze dna tabulky. A ve skvělých výsledcích pokračuje i nadále. „Předpokládal jsem, že nebudeme mít problémy se záchranou, protože jsme loňské jaro odehráli velice slušně. Kádr jsme následně obměnili, přišly výrazné osobnosti jako David Pašek, který nám na podzim pomohl hlavně gólově,“ tvrdí lodivod třetí Líšně.

Jeho svěřenci se v sobotu v pět hodin odpoledne doma střetnou s třináctými Otrokovicemi. Na lídra z Prostějova ztrácejí osm bodů. První tým tabulky navíc ve zbývajících čtyřech kolech vyzve mimo jiné Kroměříž, Velké Meziříčí a Hlučín, tedy celky z první pětice třetí ligy. „Vůbec nepřemýšlím nad tím, že Prostějov hraje se silnými týmy. Chceme vyhrát každý další duel. Někdy se to povede, jindy ne. Mužstvo má sílu a je velmi pracovité,“ libuje si Machálek.

Klub momentálně o postup do druhé ligy nestojí. „Zatím na ni nemáme podmínky. Neříkám, že dlouhodobě nechceme postoupit, ale nyní to není reálné. Pokusíme se o to do pěti let,“ prozrazuje Hladiš.

K vytouženému cíli může pomoct právě zkušený trenér Machálek, který Líšeň pozvedl. „Jde o rodinný klub, kde se mi velmi dobře pracuje. Žádné nabídky nemám, na druhou stranu jsem sezonu hodně prožíval, což je nápor na zdraví. Zatím jsme se nebavili co dál. Říká se, že se má skončit v nejlepším, ale takhle ne-uvažuju a o případném pokračování v Líšni si s vedením promluvíme příští týden,“ líčí Machálek.

Ten tým vede ke skvělým výkonům i po odchodu nejlepších střelců Paška a Denise Frimmela v zimní pauze. Líšeň totiž v minulých kolech porazila druhé Velké Meziříčí 3:0 a první Prostějov dokonce 6:2. „Tyto výsledky dodaly mužstvu potřebné sebevědomí. V kádru jsou mladí kluci a každé vítězství jim pomůže. Obě utkání jsme vyhráli naprosto zaslouženě, byli jsme lepší,“ dodává stratég.

Závěr sezony

Los posledních čtyř kol prvních tří týmů MSFL
Prostějov (1. místo): Kroměříž (4.), Velké Meziříčí (2.), HFK Olomouc (15.), Hlučín (5.)
Velké Meziříčí: HFK Olomouc, Prostějov, Otrokovice (13.), Uničov (8.)
Líšeň (3.): Otrokovice, Rýmařov (11.), Hlučín, Uherský Brod (14.)

Autor: Patrik El-Talabáni

Bodový zisk padl před koncem: SK Líšeň – SK Spartak Hulín 3:2

Dohrávka 16. kola vyslala Spartak na hřiště vlastně již tradičního souputníka, se kterým se více či méně pravidelně potkáváme už od sezóny 2007/2008. Připomínka nejvýraznějšího úspěchu domácího klubu – pohárové vítězství nad Slavií Praha (tehdejším účastníkem Ligy mistrů) je v areálu stále patrná v podobě velkého panelu.

Od té dobu se v brněnské místní části před bránou Moravského krasu událo mnohé a pro Spartak se původní dobrá bilance ve vzájemných duelech překlopila do záporných hodnot. Prohráli jsme oba duely v roce 2017, na podzim roku 2016 jsme v Líšni remizovali 1:1.

Domácí tým o víkendu zdrtil vedoucí celek Prostějova na jeho půdě s famózním výsledkem 6:2. Dalo se čekat, že útočné choutky celku zkušeného matadora Miroslava Machálka budou pokračovat i v duelu s naším Spartakem.

Tomu také odpovídala aktivita Líšně v úvodních minutách, která se snažila o rychlé výpady do naší obrany. Jako první však zahrozil v 10. minutě Spartak. Jiří Oulehla vysunul kolmicí k pokutovému území Martina Vyskočila, ten vyslal centr a Martin Malenovský nakonec z voleje zamířil vedle branky.

Domácí odpověděli v 11. minutě. Jako vždy velmi agilní David Krška vyslal do pokutového území centr a Adam Fila hlavičkou poslal míč vedle branky. Naší defenzivě zamotala Líšeň hlavu také v 15. minutě, po sérii krátkých přihrávek nakonec zakončoval vedle branky šikovný Reteno.

To bylo žel bohu na delší dobu také vše podstatné. Poté se hrálo spíše mezi šestnáctkami, anebo zárodek nějaké větší šance končil více či méně podařeným zakončením.

Tuto pro diváka méně záživnou část hry utnul Spartak v 38. minutě. Po autovém vhazování se k míči v pokutovém území přes obránce protlačil Michal Šrom a jeho střela z voleje skončila po zásahu domácího brankáře Jana Kotnoura mimo branku. Před domácí brankou bylo horko i v 41. minutě poté, co do pokutového území zavezl míč Martin Vyskočil, nastalý zmatek,kdy míč putoval po kopačkách hráčů, ukončili hráči domácích odkopem.

Dění první půle zakončila domácí Líšeň v 44.minutě, po rohovém kopu naskakující hráči nasměrovali míč mimo branku.

O mnoho úspěšnější však byla Líšeň při nástupu do druhé půle. Ještě se snad ani diváci po nezbytném osvěžení v přestávce neusadili na svá místa a měnilo se skóre. Domácí totiž vyslali do pokutového území centr, před zakončujícím Filou ještě míč zablokovala naše obrana, bohužel k nohám Tomáši Machálkovi a ten zavěsil nekompromisně pod břevno 1:0.

Nebezpečně pro naši defenzivu také vypadal souboj Tomáše Josla s Adamem Filou ve 48. minutě, který skončil faulem a standardkou proti naší brance na 16 metrech. Při situaci si dobře postavil zeď Jakub Dostál, a tak výsledná střela skončila jen v ní.

Parádní podívanou představil Spartak v 53. minutě. Kličkami se pěkně uvolnil Václav Ondřejka, našel Michala Šroma, ten však zakončil vedle branky.

Vzápětí se ale měnilo skóre, a to na druhé straně. V 53. minutě se domácí hrnuli do naší otevřené defenzivy a nakonec Reteno poslal míč podél vybíhajícího Dostála na 2:0.

Ještě hůře pro nás mohlo být v 61. minutě, po spolupráci Fily nicméně Tomáš Machálek namířil jen nad branku.

V tom pak přišel úder Spartaku. V 64. minutě jsme zahrávali rohový kop, na míč si naběhl Michal Šrom a z voleje nekompromisně zavěsil na 2:1.

A to nebylo vše! Ofenzivní zabiják Michal Šrom se v 77. minutě na kraji obrany Líšně pustil do souboje s domácím matadorem Rudolfem Čampou, který nešťastně při obranném zákroku míč vlastně přistrčil zpět do dráhy našemu hráči a ten střelou na zadní tyč srovnal skóre na 2:2.

Parádní finiš Spartaku nakonec odezvu ve výsledku zápasu nenašel. V 84. minutě se domácí znovu hrnuli do naší otevřené obrany. Tomáš Machálek vyslal k zakončení Filu, u kterého byl Jakub Dostál dříve a míč skončil na rohovém kopu. Po něm se v chumlu k míči dostal Jan Hlavica a hlavičkou poslal míč do branky na výsledných 3:2.

Zápas řízený nejistými rozhodčími, kteří občas předvedli překvapivé posouzení herních situací (hlavní sudí tak navázal na své nešťastné působení v jiném zápase Spartaku v Otrokovicích), tedy bodový příděl Spartaku nepřinesl.

Hodnocení trenéra: Z celkového pohledu na zápas jde asi o zaslouženou výhru Líšně. Ta si vytvořila víc brankových příležitostí a byla v nich agresivnějších. Na druhou stranu, když jsme prohrávali 2:0 a srovnali na 2:2, mrzí mne, že jsme si pět nebo šest minut před koncem nechali dát hloupý gól na 3:2. Jinak si myslím, že diváci viděli atraktivní fotbal se spoustou šancí a brankami, no bohužel se smutným koncem pro nás. Myslím si, že se nemáme za co stydět, obě dvě mužstva předvedla kvalitní výkon. Bohužel fotbalu nejvíce ublížil nepřesný rozhodčí. Některé jeho výroky jsem nepochopil.

rozhodčí: David Žurovec, AR1: Karel Mikeska, AR2: Jakub Bureš, delegát: Josef Bábiček

Líšeň: Kotnour – Bednář (46. Čampa), Hanuš (56. Fall), Hlavica, Minařík (66. Smrčka) – Krška, Demeter, Machálek Milan, Reteno – Machálek Tomáš, Fila.
Spartak: Dostál – Vyskočil Michal, Josl, Zlámal (74. Minář), Oulehla – Šrom, Malenovský, Dvořáček, Ondřejka, Hradil (68. Rožek) – Vyskočil Martin (86. Pospíšil).

Branky: 48. Tomáš Machálek, 54. Reteno, 84. Hlavica – 65. a 77. Michal Šrom