Klubové aktuality

MSFL: Juniorka padla na hřišti poslední Líšně

Šestizápasová neporazitelnost béčka Slovácka skončila na hřišti poslední Líšně, kde svěřenci trenéra Němčického padli po výsledku 0:1.

Líšeň byla v prvním poločase lepším mužstvem a dokázala toho využít ve 21. minutě, když o první branku zápasu se postaral líšeňský záložník Patrik Demeter. Slovácko se s nepříznivým stavem nesmířilo a domácího brankáře ohrožovalo hlavně střelami ze střední vzdálenosti.

Ve druhém poločase Modrobílí ještě více přidali, měli více ze hry, ale obranný val Líšně se jim překonat nepodařilo.

Statistiky

SK Líšeň - 1. FC Slovácko „B“ 1:0 (1:0)

Branka: 21. Demeter

Sestava: Semanko – Chvátal (62. Flasar), Suchý (C), Tkáč, Vinkler, Tischler, Kubala, Křivánek, Mareš, Pospíšil, Yu (67. Kohút)

Žákovského turnaje O pohár primátora se zúčastní i Bayern či Tottenham!

B r n o - Tradiční žákovský turnaj O pohár primátora města Brna se letos v Brně uskuteční již potřinácté. A v tomto případě jsme přesvědčeni, že třináctka nebude nešťastné číslo.

Klání totiž proběhne v inovovaném formátu a zúčastní se jej i špičkové zahraniční kluby v čele s Bayernem Mnichov!

Turnaj proběhne v Brně ve dnech 20. a 21. května. Svůj tým U14 vyšle do Brna kromě Bayernu také Tottenham Hotspur, z Anglie přijede ještě výběr Life Academy London. Chybět nebude slovenská špička v podání Trenčína, Žiliny a Slovanu. Samozřejmostí je i tuzemská elita – Slavia, Sparta či Plzeň. Účast v kvalifikaci si vybojovala Sparta Brno, šestnáctku týmů pak doplní čtyři regionální akademie - a samozřejmě pořádající Zbrojovka.

Duely základních skupin přivítá kromě Srbské ještě Líšeň, Bystrc, Moravská Slavia a Sparta Brno. „Celý turnaj je samozřejmě organizačně náročnější než všechny ty, které jsme pořádali doposud. Věřím, že vše zvládneme a vyšleme tím jasný signál, že to s mládežnickým fotbalem v Brně myslíme opravdu vážně. Jestli se nepletu, tak takto obsazený turnaj v Brně po revoluci nebyl,“ řekl k turnaji hlavní organizátor Vladimír Chaloupka.

Ten potvrdil, že přilákat do Brna třeba Bayern nebylo nic jednoduchého. „Vše vzešlo ze spolupráce s Geraldem Prellem z Česko-německé fotbalové školy, se kterou Zbrojovka spolupracuje. Jednání probíhalo asi půl roku, Bayern dostává takových nabídek desítky, jde navíc o exponovaný termín. Vše nakonec klaplo. A co se týče Tottenhamu, jeho akademie patří k nejlepším v Evropě a je to také velké lákadlo.“

Celý turnaj bude provázán s utkáním mužů Zbrojovky s mistrovskou Plzní, které se hraje v sobotu 20. května na Srbské. „Během poločasové přestávky se hráči krátce představí fanouškům, což pro ně bude také zajímavým zážitkem,“ doplnil Chaloupka. „Za Zbrojovku bych chtěl poděkovat Statutárnímu městu Brnu v čele s primátorem, který nese záštitu nad turnajem. Díky patří také Goetheho institutu, Česko-německé fotbalové škole, německému velvyslanectví a Fotbalové akademii ČR. Bez pomoci těchto institucí by se takový turnaj nemohl uskutečnit.“

Fotbalisté Zbrojovky se v základní skupině (hrané 20. května v Líšni) utkají s Tottenhamem, Trenčínem a Fotbalovou akademií Pardubického kraje. Bayern se představí na Srbské (sobotní zápasy se hrají na hřišti č. 2). V neděli pak jsou na programu finálová klání, přičemž čtvrtfinále, semifinále i finále proběhnou na hlavním szadionu.

Rozhovor s Vladimírem Chaloupkou si můžete přečíst v zápasovém bulletinu při utkání s Jabloncem. Další podrobnosti k turnaji a přesný časový harmonogram naleznete v průběhu dalších dní na webu.

N O M I N A C E U14

datum a čas srazu: 18.4.2017 v 10:30 hod
místo srazu: hřiště Slavoje V.Pavlovice
místo utkání : V.Pavlovice 12:30 hod

ukončení srazu: 18.4.2017 společným obědem ve V.Pavlovicích po utkání
Hráči si vezmou s sebou: věci na utkání na trávě i UT, brankáři vlastní výzbroj,
kartičku pojištěnce , strava pro hráče zajištěna.
lékař: Mudr. Emil Šulc
Žádáme vedení školy o uvolnění nominovaného žáka dne 18.4.2017, za což Vám již nyní děkujeme
Pavel Crhan Schwarz Stanislav
předseda KM JmKFS PTM JmKFS
na ,,Družební utkání “ JmKFS - BFZ

nominace Výběr akademií U15 na Slavia International Cup

O prvním povelikonočním víkendu, tedy od 21. do 23. dubna, se ukážou nadějní fotbalisté z Regionálních akademií FAČR na turnaji patnáctiletých hráčů v pražském Edenu, kde se bude hrát jako před rokem Slavia International Cup.

Trenéři Stříž, Mrázek a Gedeon pozvali na turnaj 20 hráčů a 11 náhradníků. Český výběr se střetne postupně s čínským týmem Šanghaj Šenhua (21. 4. od 15:00), se španělským FC Malaga (21. 4. od 17:00), s chorvatským Hajdukem Split (22. 4. od 11:00), s pražskou Spartou (22. 4. od 15:30) a s čínským Pekingem Guoan (22. 4. od 17:30).
Ve druhé skupině se utkají domácí Slavia, čínská reprezentace do 15 let, Jiangsua Suning, MŠK Žilina, West Ham United a SKN St. Pölten.
Z každé skupiny postoupí nejlepší dva týmy do skupiny o 1. – 4. místo, další dva do skupiny o 5. – 8. místo a poslední dva celky budou hrát ve skupině o 9. – 12. místo. Zápasy o konečné umístění jsou na programu v neděli 23. 4..
V základních skupinách se hraje zápas 2×20 minut s pětiminutovou přestávkou, zápasy o umístění budou na 2×25 minut.
Turnaj je pro hráče narozené 1. 1. 2002 a mladší.

Paulus Tomáš Pardubice FK Pardubice
Bulíček Petr Brno FC Zbrojovka Brno - přestoupil 2017 z Líšně.

DISCIPLINÁRNÍ KOMISE FAČR PRO MORAVU

Do zasedání DK dne 19.4.2017 ve 14 hodin se předvolává trenér Machálek Miloslav (61070254) SK Líšeň.

20. kolo Fortuna MSFL: FC Odra Petřkovice – SK Líšeň 1:0 (0:0)

Napsal uživatel DuKas dne Po, 04/10/2017 - 07:43.
Hodně bojovné utkání vidělo přes dvěstě diváků v sobotu v Petřkovicích. V prvním poločase to byl především boj mezi šestnáctkami, se spoustou osobních soubojů, ve kterých si soupeři nic nedarovali.

Na obou stranách chyběli gólové šance, domácí Odra se do zakončení dostala dvakrát po rohových kopech, ale hlavičky zakončujících hráčů nebyly přesné. Hosté z Líšně síť za Bučkem v první polovině rozvlnili, jejich radost ale zkazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Druhý poločas se jenom o malinko lišil od prvního, na hřišti byl vidět zejména boj. Utkání ve prospěch naší Odra rozhodla sporná situace v 73´minutě, kdy hlavní rozhodčí nechal po souboji Špavelka s hostujícím útočníkem přes signalizaci pomezního pokračovat ve hře, Baranek vyslal kolmici na nabíhajícího Poláška, který se prosadil střelou na zadní tyč - 1:0. Situace velmi rozlítila hostující tým, nějakou chvíli se o situaci vášnivě diskutovalo. Ve zbývajících nervózních minutách již domácí nejtěsnější vedení udrželi a radují se z prvního jarního tříbodového zisku.

FC Odra Petřkovice – SK Líšeň 1:0 (0:0)

Branka FC Odra: 73´ Polášek

Sestava FC Odra: Buček - Polášek, Drozd, Špavelko, Švancer - Sporysz, Levčík (69´D Václavík), Baranek, Malý (88´ Urbančik), Neumann (81´ Hrdlička) - Halaška

Byla spuštěna nová trenérská online licence Grassroots leader

Začínající trenéři mají ode dneška nového pomocníka - online trenérskou licenci Grassroots leader.

Fotbalová asociace České republiky si velmi váží Vaší energie, kterou stovky rodičů a nadšenců věnuje práci s našimi nejmenšími fotbalisty. Těmto lidem by FAČR v této nelehké práci ráda podala pomocnou ruku, a proto byl vytvořen a 1. 4. 2017 spuštěn základní stupeň trenérského vzdělání, který je zaměřen především na děti, které s fotbalem začínají, nebo nedávno začaly. Jedná se o kategorie předpřípravek a přípravek, tedy děti zhruba od 5 do 11 let věku.

,,Věříme, že licence Grassroots Leader zasáhne a ovlivní co největší množství lidí, kteří se pohybují kolem malých fotbalistů. Jeho spuštěním bychom rádi docílili co nejširší a hlavně jednotné informovanosti všech, kteří děti trénují. Vše je připraveno v co nejstručnější formě, ale zároveň v souvislostech, které jsou pro správnou výchovu velmi důležité. Nejde jen o organizaci tréninku, ale třeba i to, jak s dětmi mluvit a jak se k nim chovat, nebo jak jejich rodičům pomoci nastavovat správnou životosprávu, co si vzít k pití, jaké mít kopačky a jak dětem komplexně pomáhat.“ řekl k licenci tvůrce obsahu Antonín Plachý, vedoucí trenérsko-metodického úseku FAČR. ,,Rozhodli jsme se také, že tento certifikát dáme i jako povinou součást kurzů vyšších licencí, bude to vlastně takové domácí večerní samostudium,“ dodal ještě k využití licence Plachý.

V rámci této online licence naleznete základní tématické celky, které by měl každý začínající trenér znát, a to koučink a pedagogika, herní koncepce, biomedicína a první pomoc, plán tréninku a organizace a jako poslední spolupráce s rodiči a vývoj dítěte. ,,Věříme, že tato první trenérská licence poslouží i k osobnímu rozvoji především mnoha rodičů a pomůže zkvalitnit trenérskou práci u dětí. Licenci navíc bude možné získat z pohodlí domova, protože kompletně probíhá online. Licence bude zcela zdarma, budoucí trenéři a trenérky tak budou muset obětovat pouze přibližně šest až osm hodin času, který si ale mohou rozvrhnout dle svých časových možností, není třeba vše splnit najednou. Licence pak bude platná stejně jako ostatní typy licencí, a to 3 roky, během kterých se mohou uchazeči přihlásit na vyšší licence, případně po 3 letech opět splnit test pro obnovení Grassroots leader certifikátu,“ doplnil na závěr jeden z tvůrců licence Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Od 1. 7. 2017 budou muset mít alespoň tuto licenci povinně všichni trenéři, kteří působí u týmů mládeže v roli trenérů nebo asistentů.

Licenci je možné získat na adresách leadercertifikat.fotbal.cz a stansetrenerem.fotbal.cz

Preview 20. kola Fortuna MSFL: FC Odra Petřkovice – SK Líšeň, sobota 8.4.2017, 15:30 hod.

Napsal uživatel DuKas dne Čt, 04/06/2017 - 15:39.
Podruhé v jarní části se představí petřkovičtí fotbalisté před domácími diváky. Ve 20. kole Fortuna MSFL přivítají soupeře z brněnské městské části Líšeň. Na SK Líšeň nemá Odra dobré vzpomínky.

Podzimní utkání u soupeře nezvládla a z Líšně odjížděla s třígólovým přídělem. Momentálně jsou na tom lépe v tabulce domácí, se ziskem 27 bodů okupují 8. příčku tabulky. Hosté jsou na tom o poznání hůře, jsou na posledním místě tabulky se ziskem 13 bodů a šestibodovou ztrátou na nesestupovou příčku. Zatímco Líšeň si v minulém kole polepšila výhrou na domácí půdě s HFK Olomouc, Odra si přivezla třígólovou porážku ze zápasu s olomouckou rezervou Sigmy. Domácí jsou odhodlání poprvé na jaře uspět za tři body, ke kterým povede jedině zodpovědný výkon bez individuálních chyb a kvality v zakončení. Přijďte povzbudit náš tým v sobotu v 15:30 hod.

Pro platící diváky bude opět k dispozici zápasový zpravodaj a poločasové losování o ceny, které tentokráte věnovali autoservis Mainda a Čoček a Salon Butterfly - Andrea Rádková.

Utkání rozhodují: Lysák Václav - Kneisl Leoš, Částečka Michal

Delegát: Kubíček Jaroslav