Klubové aktuality

Zprávy z MSFL

Viktoria Otrokovice počítá ztráty. Před startem nového ročníku MSFL opustilo jihomoravany hned několik hráčů. Obránce Lukáš Juhás (25 zápasů v MSFL) odešel do Bystřice pod Hostýnem. V záloze se v příští sezoně v dresu Viktorie neobjeví na trávníku Robin Elšík (69 zápasů v MSFL, 23 branek), který

přestoupil do Kroměříže, ani Tomáš Mazouch (39 zápasů v MSFL, 3 branky), jenž odešel do Kozlovic. Dalším, kdo opustil Otrokovice, je Marek Němec (46 zápasů v MSFL), který bude hrát ve Spartaku Hluk. Do Kroměříže se vrátil Josef Ferko (51 zápasů v MSFL, 2 branky).

Líšeň v Mol Cupu postupuje, Tišnov po další přestřelce vypadl

Brno – V jasnou záležitost proměnili fotbalisté Líšně utkání prvního kola Mol Cupu na hřišti divizní Staré Říše. Třetiligový favorit zvítězil v neděli 3:0, když skóre otevřel kapitán Čampa a poté se dvakrát prosadil Minařík.

V pohárové soutěži naopak končí divizní Tišnov, který do prvního kola postoupil po výhře nad Rosicemi 5:4 po prodloužení. V sobotu předvedl další přestřelku, s třetiligovým Hulínem však padl 3:4, když rozhodující trefu hosté zaznamenali díky Hradilovi až v nastaveném čase.

Tišnov přitom vedl v poločase už 3:1, když se dvakrát trefil Krejčíř a po něm ještě Švancara. Hosté však po pauze třemi góly duel otočili.

Mol Cup – 1. kolo

AFK Tišnov – Spartak Hulín 3:4 (3:1)

Branky: 19. a 22. Krejčíř, 29. Švancara – 8. Šrom, 56. Otruba, 74. Motal z pen., 91. Hradil

Stará Říše – SK Líšeň 0:3 (0:2)

Branky: 18. Čampa, 44. a 56. Minařík

Autor: Martin Vymyslický

Los 2. kola MOL Cupu bude znám ve středu 26. července.

Uskuteční se ve 14:00 v sídle Fotbalové asociace České republiky. Ve hře bude 54 klubů a do soutěže se od jejího 2. kola zapojují také kluby z nejvyšší soutěže – HET ligy s výjimkou těch, které reprezentují český fotbal v evropských pohárech (Slavia Praha, Viktoria Plzeň, Sparta Praha, Mladá Boleslav) a obhájce vítězství v MOL Cupu Zlín.

Náš první soupeř v MSFL - jeho pohárové utkní

V 1. kole poháru výhra: AFK Tišnov – SK Spartak Hulín 3:4
První přípravné utkání na ligovou sezónu sehrála obměněná sestava Spartaku paradoxně rovnou jako soutěžní zápas 1. kola poháru MOL cup. V něm byl naším soupeřem byl domácí celek AFK Tišnov.

Sestavu Spartaku před novou sezónou opustilo celkem 5 hráčů – Roman Goldemund, Jirka Oulehla, Vlasta Barcuch, Jaroslav Laciga a Roman Číhal (na rozhovory s oněmi třemi legendami se těšte!!!). Naše řady naopak posílila hned šestice kvalitních hráčů – ze Zlína trio brankář Jakub Dostál, bek Radim Michálek a šikovný křídelník Erik Hradil. Dále přišli Martin Vyskočil s Bronislavem Otrubou a další lahůdkou je i příchod Lukáše Motala. Do zápasu nemohla pro drobná zranění zasáhnout trojice Martin Malenovský, Tomáš Pospíšil a Martin Vyskočil. Z tohoto důvodu po vzájemné dohodě v dresu Spartaku pravděpodobně asi naposledy nastoupil na stoperovi Roman Číhal.

Domácí tým je nováčkem divize, kam postoupil po dvou postupech v řadě. Jeho řady obléká řada zkušených hráčů, se kterými jsme se už na kolbištích Spartaku potkali, tou nejatraktivnější tváří je však přirozeně Petr Švancara. A že je „Švancimu“ 40? Pche! Ten to má v noze pořád! Ale popořádku.

Tišnov disponuje menším hřištěm, které domácí tým dokázal perfektně využít. Dlouhými centry přenášel hru přes celé hřiště právě na Švancaru, který s míčem fakt umí a dokázal dobře nacházet své nabíhající spoluhráče z druhé vlny.

První takový kousek ukázali domácí v 2. minutě. To právě dlouhý míč prošel na Švancaru, který se uvolnil několika kličkami a předložil míč nabíhajícímu Davidu Bednářovi, ten však vypálil jen mimo branku. O mnoho přesněji si počínal v 3. minutě domácí Krejčíř, který svůj průnik zakončil střelou do břevna Dostálovy branky a následná dorážka domácích mířilo již mimo branku.

Spartak působil první poločas velmi nejistě a nesehraně, ovšem v 8. minutě přišla jeho chvíle. Na hrotu bojující Bronislav Otruba sklepl míč Ondřejkovi, ten vysunul nabíhajícího Michala Šroma, který se s míčem vřítil do pokutového území a proti brankáři Kunickému nezaváhal – Spartak se ujal vedení 0:1!

Zdálo se, že Spartak uchopí otěže zápasu do svých rukou a je otázka času, kdy přidá pojišťovací branku. Domácí však měli jiné plány.

V 18. minutě pak vystřihli parádní akci právě v podání Petra Švancary. Ten se protáhl kolem Romana Číhala, předložil míč k pokutovému území a nabíhající Krejčíř parádně vymetl růžek naší branky 1:1.

Netrvalo moc dlouho a v 21. minutě přišla špatná rozehrávka před pokutovým územím, Bednář předložil míč znovu před branku a opět nabíhající Krejčíř nemilosrdně trefil naši branku podruhé 2:1!

Tišnov byl na koni a naší defenzivě zatápěl zas a znova. V 23. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Kuldan, střelec čtyř branek z předchozího pohárového zápasu proti Rosicím, a pohotový Jakub Dostál vytahoval míč na břevno a nad branku.

V 29. minutě přišel zajímavý okamžik. Domácí opět dlouhým centrem vysunuli Petra Švancaru za naši obranu. Hosté měli situaci přímo před očima a zdálo se jim, že domácí útočník vybíhal z jasné ofsajdové pozice. Praporek pomezního Nejezchleba však zůstal dole. Osamocený harcovník Švancara se proto nezastaven řítil na naši branku, přehodil vybíhajícího Dostála a v cestě mu stála už jen zívající prázdná branka. Snad jakoby však ani sám Petr Švancara nevěřil, že situace nebylo ofsajdová a ještě jednou se v této situace tázavě podíval na pomezního Nejezchleba. Ten ve svém rozhodnutí, že o ofsajd nešlo, zůstal pevně přesvědčený, domácí forvard tak opět otočil hlavu k brance a chladně zakončil na 3:1.

Pro Spartak nemuselo být tak zle a v 31. minutě dostal šanci na korekci skóre, Michal Šrom však ve vyložené šanci nevyzrál na domácího brankáře, který konečnou střelu vyrazil nohami ven.

Výsledek 3:1 tak zůstal po první půlce.

V té druhé domácí začali opět aktivně a v 49. minutě neproměnil nabízenou šanci Kuldan, který v pádu namířil jen nad naši branku.

Spartak na druhé straně měl další šanci na korekci skóre, v 52. minutě osamocený Erik Hradil nicméně taktéž nepropálil brankáře Kunického. Naopak vzápětí v 53. minutě nedoskočil na centrovaný míč Radim Michálek a číhající Petr Švancara byl sám před naší brankou, avšak i on neuspěl proti Jakubovi Dostálovi, který reflexivně míč vykopl nohama.

Poté přišla naše chvíle. V 56. minutě jsme zahráli standardní situaci a Bronislav Otruba naskakující v hroznu hráčů hlavou poslal míč k tyči domácí branky 3:2.

Domácí v 61 a 63. minutě měli několik šancí zvýšit skóre. Ale v několika dobrých příležitostech opakovaně selhali.

Nevedlo se lépe ani Spartaku na druhé straně. V 64. minutě si vyměnili míč Šrom s Ondřejkou, Ondřejka hledal před brankou nabíhajícího Šroma, jehož zakončení na čáře zlikvidoval domácí brankář.

V této fázi zápasu běhala hra nahoru a dolů a další šance si vytvořili domácí, kdy Švancara v 72. minutě mířil jen do noh brankáře Dostála, tak i Spartak, v jehož dresu Erik Hradil z pěkné pozice namířil nad branku.

V 74. minutě se poté vřítil do pokutového území Bronislav Otruba a domácí brankář Kunický jej srazil k zemi – penalta! K míči se v těžké chvíli postavil Lukáš Motal a první start v našem dresu posvětil proměněnou penaltou 3:3!

Začínalo se tedy znovu a vzrůstající vedro ubíralo síly všem aktérům. Bylo zřejmé, že o výsledku nakonec rozhodne asi jen jedna rozdílová trefa. Tu nepřidal nejprve v 82. minutě Michal Šrom, jehož střelu z 20 metrů vyrazil domácí brankář. Naopak domácí zahrozili v 84. minutě, v nachystaném zakončení Huškovi zabránil vracející se Michal Vyskočil.

Stoupající výkon Spartaku ve druhé půli nakonec dostal svou sladkou odměnu. V 91. minutě po straně utekl Radim Michálek, nacentroval do pokutového území a nabíhající Erik Hradil hlavou poslal nekompromisně míč do domácí sítě 3:4.

Nic moc více se už do zápasu nevešlo, i tak se jednalo o velice povedené utkání plné pěkných událostí. Vyhrál jej ale Spartak 4:3 a postoupil do druhého kola MOL Cup. To se teprve bude losovat, takže soupeře se teprve dozvíme. O všem potřebném Vás poté budeme informovat.

Hodnocení trenéra: Pro nás dnes šlo vlastně o první přípravné utkání. Chyběli nám pro drobná zranění tři hráči – Malenovský, Martin Vyskočil a Tomáš Pospíšil. Domácí ukázali, že mají svou kvalitu a v divizi určitě budou hrát důstojnou roli, nám naopak souhra vázla. Jsem však rád, že kluci ani za stavu 3:1 zápas nevzdali, bojovali a šli výsledku naproti. Odměnou za to jim je výhra a můžeme se tak těšit na dalšího soupeře. Za vítězství jsem sice rád, nicméně dál pokračujeme v přípravě na novou sezónu, utkání nám odhalilo řadu nedostatků, na kterých budeme ještě muset zapracovat.

rozhodčí: Robert Hájek, AR1: Tomáš Sedláček, AR2: Miroslav Nejezchleb

Tišnov: Kunický – Pospíšil, Sedlo, Huška, Bubeníček – Duda (60. Sodomka), Schneider, Krejčíř, Bednář – Švancara (82. Gůza), Kuldan.
Spartak: Dostál – Vyskočil Mich, Zlámal, Číhal (73. Kovář), Michálek – Šrom, Dvořáček, Motal, Hradil, Ondřejka – Otruba.

Branky: 19., 22. Krejčíř, 29. Švancara – 8. Šrom, 56. Otruba, 74. Motal (p.), 91. Hradil

ŽK Schneider – Číhal

Diváci: 315

Spartak Hulín hlásí další změny v kádru. Klub opustili mladíci Roman Goldemund (11 zápasů v MSFL), který se vrací do Zubr Přerov, a David Moravec (1 zápas v MSFL), jenž přestoupil do Kroměříže. Z Viktorie Otrokovice přišel záložník Erik Hradil (72 zápasů v MSFL, 15 branek), ze Znojma záložník Lukáš Motal (28 zápasů v MSFL, 6 branek) a ze Zlína přichází obránce Radim Michálek (51 zápasů v MSFL, 1 branka) a brankář Jakub Dostál (28 zápasů v MSFL, 2 čistá konta).

Třetiligový kanonýr Jan Silný opouští MSFL a přestupuje do druholigové slovenské Skalice. Během dvou ročníků odehrál Silný v dresu Viktorie Otrokovice a Hanácké Slavie Kroměříž 51 utkání a nastřílel 39 branek.

V Kroměříži končí také Tomáš Strašák (75 zápasů v MSFL, 4 branky) a Václav Látal (66 zápasů v MSFL, 4 branky), kteří přestupují do nižší rakouské soutěže.

Vyškov, Uničov, Hlučín
MFK Vyškov prochází obměnou kádru. Z klubu odešli hráči na hostování. Petr Kirschner (28 zápasů v MSFL, 10 branek) a Roman Nehyba (28 zápasů v MSFL, 2 branka) se vrátili do Znojma, Milan Machálek (68 zápasů v MSFL, 8 branek) do Prostějova.

V dresu vyškovského klubu je nahradí Tomáš Praks a Dominik Mica ze Zbrojovky Brno a Jan Koudelka (56 zápasů v MSFL, 13 branek) z Prostějova.

SK Uničov, vítěz posledního ročníku MSFL, bude v nové sezoně trénovat Zbyněk Zbořil. V uplynulé sezoně působil Zbořil na lavičce Blanska ve stejné soutěži.

FC Hlučín oznámil první odchody z kádru. V mužstvu v nadcházející sezoně nebudou pokračovat brankář David Hampel (45 zápasů v MSFL, 11 čistých kont) a záložníci Pavel Galvas (67 zápasů v MSFL, 5 branek) a Milan Lukáš (47 zápasů v MSFL, 0 branek). „Kádr jsme doplnili o gólmany Kolenka s Kodešem. Šanci dostanou naši dorostenci. Máme tam hned několik šikovných mladíků. O jednoho nebo dva hráče bychom ještě tým rádi posílili. Konkrétní ale zatím ještě nebudu,“ řekl nový hlučínský trenér Radomír Korytář Opavskému deníku.

Jedeme v 1. kole poháru do Staré Říše

Třebíč - Stará Říše 0:6
Info o změnách stavu Miroslav Nedvěd
Branky & sestavy
Branky: 11. Plichta, 28. Kelbler, 29. Vacek, 53. Vodáček (pen.), 68. Plichta, 84. Nehyba

HFK Třebíč: Procházka – Uličný, Renát, Pecka, Bence, Hronek, Staněk (K), Lorenc, Maleta, Šmíd, Kovář
Náhradníci: Hagara – Macek, Uličný, Benáček

FSC Stará Říše: Jícha – Ujčík, Hekerle, Dvořák, Nehyba, Kelbler, Vacek, Vodáček (K), Smejkal, Cipruš, Rygl
Náhradníci: Neuman – Plichta, Chlumský, Severa

Rozhodčí: Vostrejž – Sedláček, Lenfeld

Konec zápasu. (19:04:27)

84

Stará Říše právě vstřelila branku!
ROMAN NEHYBA doráží domácí celek ještě jedním gólem a upravuje na 6:0.

68

Po trefě Antonína Plichty vedou hosté již 5:0.

53

JAKUB VODÁČEK z penalty zvyšuje náskok Staré Říše.

46

Začal druhý poločas.

45

První poločas skončil.

29

Studená sprcha pro domácí, MICHAL VACEK upravil na rozdíl tří branek.

28

Jméno střelce branky upřesníme v blízké době. MARTIN KELBLER zvyšuje náskok Staré Říše.

11

Jméno střelce branky upřesníme v blízké době. ANTONÍN PLICHTA se prosadil a poslal hostující tým do vedení.

1

Utkání právě začalo.

Vyškov remizoval.

Trousil fotbalisty chválil, chybělo mu jen více branek
Lysovice – Neutrální trávník v Lysovicích zvolili pro přípravné utkání tradiční rivalové z Moravskoslezské fotbalové ligy MFK Vyškov a SK Líšeň. Po vyrovnaném průběhu zůstal neutrální i výsledek.

O remízu 1:1 se vedoucím gólem zasloužil vyškovský podhrot Filip Studený a vyrovnáním jeho jmenovec Smrčka.

Jak to bývá v počáteční fázi letní přípravy, nebyl výsledek pro oba trenéry podstatný. Více je zajímaly herní projevy hráčů, kteří by rádi oblékli dres jejich týmů v podzimních mistrovských utkáních.

Líšeňský Miloslav Machálek dokonce sledoval své „ovečky“ jen z lavičky a do vedení mužstva svému asistentu Petru Pechovi vůbec nezasahoval. „Z jarní základní sestavy nám vypadlo pět hráčů a ty musíme nahradit. Někteří noví vypadají dobře, jiní hůř, v některých případech máme o jejich dalším účinkování jasno. Ale určitě budeme hledat dál. Asi se budeme orientovat především na okolí Brna, nebo kluky, kteří studují v Brně,“ obecně shrnul kouč brněnského týmu.

Manažer SK Líšeň Michal Král byl konkrétnější. „Poprvé s námi byl Kollár z juniorky Hradce Králové, podruhé jsme zkoušeli dva hráče z Ghany, ale nemáme už o ně zájem. Ostatní jsou kluci z dorostu, kteří potřebují víc herního prostoru. Jak řekl trenér, v hledáčku jsou další hráč, a čekáme také, kdo bude volný po zúžení kádru ve Zbrojovce,“ sdělil Král.

Na menším lysovickém hřišti se hrála bojovná, soubojová partie a ve slušném tempu. Jeden z testovaných líšeňských dorostenců Bílek daroval Vyškovu vedení, když jeho naivní malou domů vystihl Studený a po kličce strážci líšeňské klece poslal míč do prázdné branky. Další dorostenec Filip Smrčka naopak vyrovnal, a to po české uličce od Kršky lobem přes vybíhajícího brankáře Klimeše.

V přestávce udělali šéfové laviček více změn v sestavách a s nimi přišlo i více šancí na obou stranách. Líšeň mohla několikrát prohrávat, ale i vyhrát, když největší příležitost zápasu neproměnil v poslední minutě zkušený Čampa. „Od pondělí do pátku hráči absolvovali pět fyzicky náročných dvouhodinových tréninků a jeden přípravný zápas. Tím jsme dokončili první kondiční blok. S ním i s tímto zápasem jsem spokojený. Splnil to, co jsem od něho očekával. Akorát mně chybí víc gólů, protože šancí jsme si vypracovali dost. Na druhou stranu ke konci i soupeř, takže průběhu zápasu by víc odpovídal výsledek 3:3,“ konstatoval vyškovský lodivod Jan Trousil.

Z nových hráčů kvitoval výkony Prakse (ze Zbrojovky), Koudelky (z Prostějova) na hrotu a stopera Rampoucha ze Znojma. „Pokud tak bude pokračovat dál, tak by u nás měl zůstat. Na Micovi je vidět snaha, Tomáš Josl, předvedl zkušenost, ale má fyzické manko, které ho zatím omezuje. Takže to necháváme otevřené. V pondělí se k mužstvu ještě připojí stoper ze Srbska, který hrál tamní nejvyšší soutěže,“ konkretizoval hodnocení Trousil.

Na střídačce byl civilu i někdejší vyškovský hrot Daniel Přerovský, který po vážném zranění začal individuálně trénovat a Trousil věří, že si na podzim už zahraje mistrovská utkání.

Pro Líšeňské i Vyškovské byl vzájemný zápas už druhou přípravou. Líšeň v prvním prohrála s divizními Rosicemi 0:1, Vyškov porazil posílenou juniorku druholigového Třince 3:2. Příští sobotu oba týmy čeká první kolo domácí pohárové soutěže MOL Cupu. Líšeň bude hrát na hřišti vítěze duelu Stará Říše - Třebíč, Vyškov pojede do Blanska nebo do Velké Bíteše.

MFK Vyškov – SK Líšeň 1:1

Poločas: 1:1. Branky: 20. Studený – Filip Smrčka. Hráno v Lysovicích.

Vyškov – I. poločas: Klimeš – Němeček, Krejčí, Rampouch, Josl – Praks, Jeřábek, Lahodný, Mica – Studený – Koudelka. II. poločas: Kollár – Němeček, Rampouch, Josl, Novotný – Hladký, T. Horváth, Matocha, Lahodný, Mica – Koudelka. Trenér: Jan Trousil.
Líšeň – I. poločas: Kotnour – Minařík, Hanus, Bílek, Bednář – Kollár, Fall, Minarčík, F. Smrčka, Krejčíř – Krška. II. poločas: A. Smrčka – Čampa, Bílek, Zezula, Bednář – Kollár, Fall, Wilmar, Ovsepjan, Knos – Missokamba. Trenér: Miloslav Machálek.

Autor: Zdeněk Vlach