Zprávy STK:
2. Kontrola areálů a hracích ploch:
TCM Mariánské údolí – je třeba na MU doplnit suché záchody alespoň na dva kusy

U16: Na úvod remíza s Líšní

B r n o - Mladší dorostenci Zbrojovky (kategorie U16) rozehráli svou soutěž brněnským derby s Líšní. V utkání plném zvratů nakonec remizovali 3:3. Branky stříleli postupně Milan Skočovský, Petr Bulíček a Ondra Šedivý.

2.kolo, neděle 13.8.2017, 12:30, Mokrá-Horákov

Zbrojovka Brno - SK Líšeň 3:3 (1:1)

Zbrojovka Brno: Kvapil - Kotásek, Ma. Skočovský, Obert, Zajíček - Šedivý, Killar (44. Konečný), Ševčík (37. Aldin) - Bulíček (60. Jambor), Mi. Skočovský, Lacík (53. Kostrůnek). Trenéři Ondra a Zoufalý.

SK Líšeň: Přerovský - Bílek, Kristen, Motyčka, Lukšija (63. Kacvinský), Kloss (80. Boček), Spusta, Pelíšek (68. Svoboda), Blažek, Dvořáček (78. Jordan), Lacka.

Branky: 12. Mi. Skočovský, 53. Bulíček, 55. Šedivý - 17., 41. a 61. Kloss.
Rozhodčí: Brezáni - Vejtasa, Hajdík.
Žluté karty: 36. Kotásek, 45. Mi. Skočovský, 71. Jambor, 77. Kostrůnek - 21. Bílek, 24. Dvořáček, 30. Motyčka.
Červená karta: 47. Kristen.
Diváci: 100

Komentář

Trenéři Ondra a Zoufalý: „V prvním mistrovském utkání jsme se potkali se silnou Líšní a remizovali jsme 3:3. Pro kluky to byla první konfrontace s o rok staršími hráči a na utkání to bylo znát. I tak jsme si vytvořili dostatek šancí a dokázali jsme sehrát zajímavé a nebezpečné situace. Bohužel dnes nás zradilo jejich proměňování a zbytečné chyby v bránění celého mužstva.“

U18: Zbrojovka podlehla Líšni

B r n o - Zbrojováci kategorie U18 mají za sebou první zápas nové sezony. V kombinované sestavě podlehli na domácím hřišti Líšni 1:2, jediný gól vstřelil Dobrovodský.
2.kolo, neděle 13.8.2017, 10:30, Mokrá-Horákov
Zbrojovka Brno - SK Líšeň 1:2 (0:0)

Zbrojovka Brno: Trbušek - Gerneš (46. Purrini), Peška, Černín, Jurásek - Moučka, Zúbek, Barša (70. Šedivý) - Dobrovodský, Slunský, Doubravský. Trenéři

SK Líšeň: Leznar - Kotoun, Kapusta, Mikeš (90. Červík), Rolinek (85. Dědič), Fila (83. Dostálek), Zbitek (67. Zeman), Svoboda, Rylich, Šustr, Šperka.

Branky: 47. Dobrovodský - 54. a 64. Fila.
Rozhodčí: Vejtasa - Brezáni, Hajdík.
Žluté karty: 58. Moučka, 75. Purrini - 18. Kotoun, 67. Zeman.
Diváci: 115

Komentář

Trenéři Maléř a Šural: „V kombinované sestavě jsme nedokázali předvádět hru, kterou chceme hrát. Soupeř byl agresivnější a dokázal využít našich individuálních chyb. Především kvůli nedostatku pohybu a zbytečným ztrátám míče jsme si nedokázali vytvořit dostatek šancí na zvrat v utkání.“

Sestřih z Uh. Brodu

Muži - MSFL 2017/2018, 2.kolo , 12.8.2017 17:00
SK Líšeň - ČSK Uherský Brod 1 : 1(1:0)

Fotbalisté ČSK Uherský Brod po devatenácti letech slaví první bod v MSFL. Na hřišti Líšně se o něj postaral Michal Vrága. Svěřenci kouče Martina Ondy tak před sobotním krajským derby s Kroměříží figurují na jedenácté pozici.

“ S bodem jsme spokojeni, s třetí ligou se stále seznamujeme. Líšeň byla podstatně kvalitnější a rychlejší než před týdnem Hodonín, o to víc si remízy ceníme,“ svěřil se po zápase Onda.

Jeho výběr měl lepší start, už ve druhé minutě se ve vápně zjevil Hruboš, ale selhal. Po čtvrthodině hry převzali otěže domácí, ale vyloženou šanci si nevypracovali. I přesto šli do vedení, když Pašek proměnil spornou penaltu.

„Brankář Červinka šel do souboje s útočníkem, následoval střet, který rozhodčí nejdříve nechal bez povšimnutí a nařídil odkop od branky. Jenže po ošetření verdikt změnil a nařídil pokutový kop. Když jsem se díval na video, situaci bylo možné posoudit tak i tak. Nevím, proč své rozhodnutí změnil,“ komentoval vedoucí branku soupeře Onda. Vyrovnání měl na kopačce Michalec, ale těsně minul.

Domácí do druhého poločasu nastoupili s daleko větším odhodláním a bylo na nich poznat, že chtějí utkání co nejdřív zlomit ve svůj prospěch.

„Za první poločas jsme si však výhru asi nezasloužili. Ve druhém už to vypadalo jinak. Trochu jsme přeskupili řady a bylo vidět zlepšení,“ líčil kouč aktuálně pátého celku tabulky. Paradoxně však udeřil protivník.

Broďané se dočkali až v 53. minutě, kdy po standardní situaci propadl míč na malé vápno k Vrágovi, který se výborně zorientoval a poslal míč pod padajícím brankářem do sítě.

„V největším tlaku dostaneme gól ze standardky, který nás srazí dolů. To se nesmí stávat,“ lamentoval trenér domácích Machálek.

„Soupeř pak vystupňoval tlak, tlačil se před branku a měl dvě tutovky, při druhé nás zachránilo břevno. V samotném závěru, kdy to už hodně otevřel, jsme měli taky šance, ale tu největší zazdil Hruboš. I tak bod bereme,“ dodal Onda.

Z tlaku do nesnází. Líšni pokazila dojem standardka

Brno – O takovém startu do sezony si v minulých letech mohli nechat zdát, ale ke spokojenosti měli daleko. Líšeňští fotbalisté v sobotu remizovali 1:1 s Uherským Brodem a po výhře v prvním kole třetí ligy přidali další bod.

Sami však vědí, že domácí premiéra mohla dopadnout o mnoho lépe. „Každá ztráta na vlastním hřišti je špatná,“ podotkl trenér brněnského celku Miloslav Machálek.

Jeho svěřenci totiž měli míč na kopačkách o mnoho častěji než nováček Moravskoslezské fotbalové ligy a vytvořili si i řadu příležitostí, jenže v nich selhali. „Za první poločas jsme si však výhru asi nezasloužili. Ve druhém už to vypadalo jinak. Trochu jsme přeskupili řady a šlo to hned poznat,“ líčil kouč aktuálně pátého celku tabulky.

Uherský Brod však nebyl neškodný a při troše štěstí mohl vytěžit i plný počet bodů. Ve druhé půli totiž jeho hráči hrozili brejky. „Domácí to otevřeli. Mohli jsme i vyhrát, ale to by asi nebylo spravedlivé, protože domácí měli taky dvě šance. Jednou nás zachránilo břevno, podruhé ve vyložené pozici netrefili bránu,“ popsal hostující lodivod Martin Onda.

Jediný úspěch Líšně zaznamenal ligou otřískaný záložník David Pašek, který ve třicáté minutě proměnil penaltu a po dvou gólech do hulínské sítě v minulém kole si připsal už třetí třetiligový zásah. „Za mě jasná penalta. David Krška si píchl balon přes gólmana a ten ho srazil,“ povídal Machálek navzdory nelibosti hostujícího celku. Rozhodčí totiž nejprve ukázal na odkop, jenže posléze verdikt změnil a pískl penaltu.
(pozn. správně, faul na Ovsepjana ve středu hřiště, lob Kršky na Falla, ten přehodil brankáře a byl sražen)

Domácí do druhého poločasu nastoupili s daleko větším odhodláním a bylo na nich poznat, že chtějí utkání co nejdřív zlomit ve svůj prospěch. Paradoxně však udeřil protivník. „V největším tlaku dostaneme gól ze standardky, který nás srazí dolů. To se nesmí stávat,“ lamentoval Machálek.

V líšeňském dresu se ještě nemohla představit další exligová posila a bývalý záložník brněnské Zbrojovky Jan Malík. „Trénuje s námi, ale jeho polský klub dělá problémy s převedením registrace. Pracujeme na tom,“ přiblížil Machálek, jehož tým v dalším kole čeká v sobotu duel v Mohelnici.

Líšeň - Uherský Brod 1:1

Poločas: 1:0. Branka: 30. z pen. Pašek – 53. Vrága. Rozhodčí: Cieslar – Mojžíš, Mikeska. ŽK: Hanuš, Machálek, Sedláček – Sklunář. Diváci: 353.
SK Líšeň: Kotnour – Bednář (31. Sedláček), Čampa, Krška, Machálek, Pašek,
Minárčik, Zezula, Ovsepjan (70. Frimmel), Hanuš (81. Smrčka), Fall.

Autor: Jan Pařík, Michal Sladký

Onlajny.cz

Web onlajny.com hledá zpravodaje pro domácí zápasy Líšně v MSFL. Případní zájemci ozvěte na e-mail ales.strouha@esports.cz.

Začala fotbalová sezóna. Líšeň přestřílela Hulín

Po úspěšném záchranářském boji na konci minulé sezóny, vstoupila Líšeň do prvního mistrovského zápasu na půdě Hulína. http://www.vlisni.cz/sport/zacala-fotbalova-sezona-lisen-prestrilela-hulin

Líšeň, která zakončila poslední sezónu na dvanáctém místě, se ujala vedení už v páté minutě díky gólu Davida Kršky. Špatná rozehrávka domácích o tři minuty později přinesla další zvýšení, když odražený míč od hulínského Michálka skončil v domácí síti.

Hulínští zareagovali ve dvacáté minutě, když na 1:2 snižoval Otruba. Další změnu skóre pak přineslo nedorozumění v domácí obraně, které potrestal David Pašek. Dvoubrankové vedení ovšem nevydrželo dlouho. O minutu později snížil kapitán domácích Dvořáček na 2:3. Do konce poločasu si obě mužstva vytvořila ještě několik zajímavých šancí, ale stav utkání se již nezměnil.

Druhá polovina utkání přinesla spíše opatrný fotbal, kdy si obě mužstva vytvářela šance jen ojediněle. Asi největší si vypracovala Líšeň v 66. minutě. Hezká klička a následná střela Davida Kršky skončila na tyči domácí brány. Domácí Hulín pak mohl vyrovnat v 69. minutě, hlavička Otruby skončila mimo bránu. V 80. minutě se pak Líšeň ujala dvoubrankového vedení, když se už podruhé v utkání prosadil David Pašek. O tři minuty později pak bránu Hulína ohrozil ještě Ovsepjan, jeho střelu ovšem Dostál vyrazil.

Líšeňští fotbalisté si z Hulína přivezli vítězství 2:4 a cenné tři body. Další utkání sehraje Líšeň doma. V sobotu 12. srpna přivítá hosty z Uherského Brodu, kteří v prvním kole MSFL prohráli Hodonínem 0:1. Utkání začíná v 17.00.

Na úvod MSFL prohra: SK Spartak Hulín – SK Líšeň 2:4

Z webu Hulína
Letní pauza u konce, MSFL je opět na startu. Horké sobotní odpoledne spatřilo v Hulíně souboj domácího Spartaku a tradičního soupeře SK Líšeň. Domácí trenér Lehkoživ nemohl do zápasu použít stopera Jaroslava Zlámala pro svalové zranění.

K němu se krátce po začátku zápasu přidal i Václav Ondřejka, který si hned v úvodu zápasu přivodil taktéž svalové zranění.

Nezaujatého diváka musela bavit hlavně první půlka zápasu, v níž bylo k vidění hodně akcí a pěkných šancí. Hostující Líšeň se do Spartaku pustila nebojácně a velké potíže jí dělal zejména rychlonohý David Krška.

Líšeň se také dostala do brzkého vedení. Průnik hostí podél postranní čáře, centr do pokutového území a trefa Kršky k tyči – Líšeň vedla v 6. minutě 0:1. Krátce poté nedorozumění našich řad využila Líšeň k dalšímu výpadu v 8. minutě, bohužel pro nás si nacentrovaný míč v pokutovém území srazil do vlastní sítě vracející se Radim Michálek a Líšeň šla do vedení 0:2.

Spartak nesložil zbraně a vrhl síly do útoku. V 13. minutě musel vytahovat naši hlavičku nad branku pohotový brankář Kotnour. V 17. minutě bylo před brankou Líšně zase horko, to Radim Michálek našel v pokutovém území Martina Vyskočila, jeho střelu hosté dokázali odvrátit a slabá dorážka Michala Vyskočila skončila mimo branku.

Naději vykřesal Spartak v 20. minutě. Důrazný Lukáš Motal vybojoval míč, potáhl k pokutovému území, našel přihrávkou Bronislava Otrubu a ten nemilosrdně snížil na 1:2.

Jenže neuběhlo příliš dalších minut a skóre se změnilo znovu. Líšeň v 24. minutě podnikla další ze svých nebezpečných výpadů a s přispěním zmatků v naší defenzívě zvýšil Pašek v 24. minutě na 1:3 pro hosty.

Ani to nebylo vše! Hned v 26. minutě důrazně potáhl míč k pokutovému území Erik Hradil, centrem našel Michala Dvořáčka, který parádně prostřelil vše – 2:3.

Vyrovnání viselo na vlásku v 28. minutě, avšak zakončení Martina Vyskočila vytáhl Kotnour jen na rohový kop. Naopak v 45. minutě zahrozila Líšeň, když po Ovsepjanově centru hlavičkoval Pašek, ale naopak Jakub Dostál v naší brance pohotově vytáhl míč na roh.

Druhá půle zdaleka neměla takové tempo a spád jako první část zápasu, o poznání méně bylo také šancí a pohledných akcí, hra se v poli víceméně vyrovnala.

Domácí ohrozili branku Líšně v 54. minutě poté, co míč získal Bronislav Otruba, avšak výsledná střela se mezi tyče nevlezla.

Hosté zahrozili v 65. minutě. Individuálně to zkusil David Krška, jeho střela skončila na tyči a dorážku vyrazil Dostál na roh. No a v 80. minutě po centru hlavičkoval před brankou Pašek a upravil skóre na konečných 2:4. Další zářez mohli hosté přidat ještě v 83. minutě, Ovsepjanovu střelu však Dostál vyrazil.

Líšeň si za výhru 4:2 odvezla z Hulína zasloužené tři body. Spartaku nezbývá, než se ze zápasu urychleně poučit, v během týdne jej čekají dva zápasy. Nejprve ve středu fotbalový svátek proti Baníku a v sobotu derby v Kroměříži.

Hodnocení trenéra: Dnešní utkání ovlivnil začátek zápasu. Po dvou hrubých chybách a odstoupení Ondřejky jsme museli tým přeskupit. Když jsme dali kontaktní gól, dokázal soupeř po našich dalších chybách zase odpovědět. Z naší strany to byl nesourodý výkon. Hlavně obrana se bude muset zamyslet nad svým výkonem, protože pokud bychom takto pokračovali, tak by nám to, co vstřelíme za branky, nestačilo na body.

rozhodčí: Vlastimil Ogrodník, AR1: Tomáš Kostelník, AR2: Petr Hanák, delegát: Radek Rabušic

Spartak: Dostál – Vyskočil Mich, Malenovský, Kostka, Michálek (78. Minář) – Šrom, Dvořáček, Motal, Vyskočil Mart., Hradil (63. Kovář) – Ondřejka (6. Otruba).
Líšeň: Kotnour – Bednář (83. Minařík), Zezula, Čampa, Hanuš – Machálek (46. Frimmel), Fall, Minárčik (46. Daněk), Ovsepjan – Krška, Pašek.

Branky: 20. Otruba, 26. Dvořáček – 6. Krška, 2. Michálek vl, 24., 80. Pašek

ŽK: Otruba – Pašek, Zezula, Ovsepjan, Daněk, Frimmel