Klubové aktuality

Sedmidubský vychytal Kuku. Slavia po 10 letech v Líšni remizovala

http://www.vlisni.cz/sport/sedmidubsky-vychytal-kuku-slavia-po-10-letech-lisni-remizovalaPřesně po deseti letech zavítali fotbalisté prvoligové Slavie znovu do Líšně. A opět se jim nepodařilo domácí borce porazit. Exhibiční utkání, které mělo připomenout legendární výhru líšeňských fotbalistů nad pražským celkem, skončilo smírně 2:2.

Za Líšeň nastoupila stejná sestava jako před deseti lety. Tehdy v pohárovém utkání domácí fotbalisté přehráli tehdejšího účastníka Ligy mistrů 4:3.

Z webu Prostějova: Muži: SK Líšeň - 1.SK Prostějov 1:1

Autor: Tomáš Kaláb - doplněno
Vzhledem k průběhu utkání spravedlivá remíza se zrodila na hřišti brněnské Líšně. Když ovšem vezmeme v úvahu tutové gólové šance, které měli Hapal, Fládr či Zapletal v druhém poločase, můžeme výsledek z našeho pohledu interpretovat i jako ztrátu dvou bodů.

Důraz v koncovce nechyběl pouze Zapletalovi, který ihned po inkasované brance srovnal skóre. Že to bude i konečný výsledek, ovšem v té chvíli nikdo netušil…

SK Líšeň - 1.SK Prostějov 1:1 (1:1)
Branky: 14. Frimmel - 15. Zapletal
Rozhodčí: Petr - Nejedlý, Staněk; ŽK: 68. Zezula, 78. Minařík, 82. Pašek - 79. Pančochář. Diváci: 318.

Sestavy:

SK Líšeň: Kotnour - O. Vintr, Čampa, (64. Malík), Hanuš, Zezula - Krška (89. Ovsepjan), Pašek, Minarčík, Fall - T. Machálek, Frimmel (57. Minařík). Trenér: Miloslav Machálek

1.SK Prostějov: Jícha - Machynek, Sus, Schuster, Rus - Hapal, Fládr (90.+1 Petržela), Pančochář, Zapletal (73. Sečkář) - Petrović (58. Píchal) - Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně a zejména Tomáš Machálek své bývalé spoluhráče nijak nešetřil, jenže Jícha byl vždy na místě. Z dálky to zkoušeli Fall, Fládr nebo Krška, ovšem na brankáře se nepřišli. To se podařilo až Frimmelovi po Hanušově křížném pasu na Paška, který servíroval míč střelci prakticky před prázdnou branku.

Bezprostředně po rozehrávce hledal Hapal před brankou Kroupu, jehož hlavičku Kotnour pouze posunul před volného Zapletala na zadní tyči a ten lehce vyrovnal. Aktivita i nadále zůstávala především na domácích kopačkách, nejlépe ji vyjádřil sedm minut před přestávkou Pašek. Po odraženém míči se octil v dobré střelecké pozici, jenže ji vůbec nezužitkoval. Střelecký pokus si opět připsal i Schuster, jenže s přesností se vůbec nepotkal.

Po deseti minutách druhé půle měl skvělou šanci se zapsat zlatým písmem do dějin tohoto utkání Zapletal, jenže Kotnour si míč pohlídal. Hned o dvě minuty se mohli opět radovat naši, kdyby ovšem Hapal z dorážky své vlastní střely neorazítkoval pouze břevno líšeňské svatyně.

Po hodině hry mohly být misky vah překlopeny na stranu domácích. Minarčík zhruba ze značky pokutového kopu totiž přestřelil odkrytou Jíchovu branku. Své poslední slovo ještě neřekl Hapal, který zprava zamířil k domácí brance a jeho střela těsně minula vzdálenější tyč. A Hapal do třetice – z bezprostřední blízkosti střílel do prázdné branky, jenže místo již překonaného Kotnoura odvrátil míč do bezpečí obránce Hanuš!

Ještě pět minut před koncem jsme mohli vstřelit vítěznou branku. Jenže Hanušovo zaváhání nepotrestal Fládr, kterému v koncovce chyběl větší důraz. A tak skóre z patnácté minuty svítilo na tabuli i po závěrečném hvizdu.

Hlasy po utkání

Oldřich Machala nebyl spokojen s proměňováním šancí ani začátkem utkání. „Soupeři jsme nabídli dvě, tři brejkové situace. Z nich jsme dostali gól, což mě mrzí, protože jsme na to upozorňovali. Hráče na to soupeř má, stačí zmínit Paška nebo Machálka. Vzápětí jsme naštěstí vyrovnali, zbytek první půle byl spíše bojovnější. V druhém poločase jsme byli lepším mužstvem s nejméně třemi brankovými příležitostmi. Hapal má smůlu, trefil břevno. Je to škoda, ztratili jsme dva body. Pro Petroviće bylo těžké naskočit od začátku do takového zápasu, s Líšní se hrálo o dost. Splnil, co jsme po něm chtěli, rozhodně nepropadl. Bojoval, hrál s nasazením, předvedl některé dobré momenty. Střídáním jsme ještě posílili ofenzivu. Jsem rád, že se opět trefil Zapletal, dobře zavíral na zadní tyči,“ hodnotil příznivě méně vytížené hráče.

Trenér Líšně Miloslav Machálek ohodnotil utkání jako kvalitní. „Šancí v utkání nebylo mnoho, ale byly obrovské. Utkání bylo poměrně vyhecované. Přispěl k tomu i rozhodčí, který byl v prvním poločase příliš úzkostlivý, po změně stran zase hodně situací pustil. V prvním poločase jsme byli lepším celkem, zaslouženě jsme se dostali do vedení. V téže minutě jsme ovšem nechali soupeře vyrovnat, což se nám stalo už po několikáté. Je to problém, zkušené mužstvo by takto inkasovat nemělo. V druhém poločase byl Prostějov aktivnější, obrovskou šanci jsme si nejprve vytvořili my, jenže Minarčík neuvěřitelně neproměnil. Následné střídání nám moc nepomohlo, soupeř se dostal také do dvou tutových šancí. Z hlediska průběhu hry to byla asi spravedlivá remíza,“ zakončil diplomaticky hodnocení zápasu.

N O M I N A C E U13

na utkání MKS JmKFS - Královéhradecký KFS
Datum a čas srazu:17.10.2017 v 9:30 hod
Místo srazu: Stadion TJ Slavoj Velké Pavlovice (doprava vlastní)

Čas utkání: 11:00 hod
Hráči si vezmou s sebou: věci na utkání na travnatém hřišti i UT, brankáři vlastní výzbroj,
Realizační tým:
Žádáme vedení školy o uvolnění nominovaného žáka dne 17.10.2017, za což Vám již nyní děkujeme.
Omluvy hračů telefonicky - PTM Stanislav Schwarz 734 447 990

idnes.cz

Deset let poté. Líšeň znovu žila fotbalovým zázrakem

Běžela teprve 4. minuta, když útočník Jiří Jaroš vstřelil zkoprnělým slávistům první gól. Tato věta platila 11. října 2007 stejně jako ve středu. „Asi je mi to souzené,“ pousmál se fotbalista brněnské Líšně. „Jen škoda, že je to jenom dvakrát za život.“

O to víc si místní nadšenci v kopačkách oba okamžiky vychutnali. Před deseti lety svrhli z oblohy sešívané hvězdy, když je senzačně vyprovodili z tuzemského poháru triumfem 4:3. Nyní se proti pražskému velkoklubu postavili v totožné sestavě znovu, tentokrát ve vzpomínkové exhibici.

„Jsem hrozně nadšený, že to tady zorganizovali. Tahle generace před deseti lety možná nakopla místní fotbal, aby se tu hrála třetí liga a byla postavena nová tribuna,“ rozplýval se obránce Radim Vlček.

Před 10 lety…

Líšeň – Slavia 4:3

Branky: 18. a 56. Outrata, 4. Jaroš, 50. Cupák – 41. Šenkeřík, 77. Volešák z pen., 87. Necid.
Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Raušer, Vlček, Cupák (80. Ryšánek) – Polák, Pecha, Buršík, Oprchal (67. Krejčí) – Outrata, Jaroš (65. Bombicz).
Slavia: Vorel – Gabriel (24. Černý), Šourek, Hubáček – Dřížďal, Volešák, Kopřiva (46. Necid), Jablonský – Ivana, Gaúcho, Šenkeřík.

Byla to tehdy velká sláva. Dva tisíce fandů nevěřícně zíralo, jak celek ze čtvrté nejvyšší soutěže válcuje účastníka Ligy mistrů. „Bylo to něco nádherného. Na zápas přišli důchodci s holemi, pak začaly lítat endorfiny a odcházeli bez holí,“ vybavuje si trenér Bohumil Smrček.

„Nedávno jsem se chvíli díval s tátou na DVD. Když jsme vedli 4:1, tak jsem tomu nevěřil,“ prozradil Vlček. „Je hrozné, že už je to deset let.“

Při pohledu na líšeňské reky se však mohlo zdát, jako by to bylo teprve před týdnem. „Slávisti nám říkali, že jsme všichni takoví mladí kluci, takže je to ještě dobré. To je tím, že nás naše ženské honí, proto nemůžeme mít pupky,“ vtipkoval Vlček.

I díky tomu téměř tisícovka fandů sledovala mač, který měl mnohem blíž k ostré bitvě než ležérnímu „pouťáku“. Slávisté nenasadili žádného aktéra bájného souboje, ale svou starou gardu, která se pyšní dlouhou neporazitelností. V obraně kmital někdejší reprezentant Lukáš Došek, zálohu režíroval David Kalivoda, který ještě pár let zpátky kopal první ligu, v útoku hrozila slávistická legenda Pavel Kuka.

„Ze začátku to bylo takové oťukávání, ale pak se hrál celkem pohledný zápas nahoru dolů,“ líčil Pavel Outrata. Ten před deseti lety nadělil favoritovi dva góly, nyní postrčil Líšeň nedlouho před koncem do vedení. Slavia však tentokrát dokázala vyrovnat na 2:2 a Kuka v úplném závěru jen o fous minul domácí bránu.

Slávistický útočník Pavel Kuka zahodil penaltu i další šance. Svou přihrávkou však zajistil Pražanům alespoň remízu.

„Tradičně. Nic se nezměnilo, takže jsem klidný,“ dělal si legraci ze své pověsti spalovače šancí. „Hodně jsem to podcenil. Přiznám se, že jsem si byl nějak moc jistý, a kopl jsem to dost ležérně.“

Zanedlouho padesátiletý člen Klubu ligových kanonýrů žasl nad nábojem duelu. „Nepamatuji si, že bych za posledních deset let odehrál takhle ostrý zápas. Asi to bude zítra hodně bolet,“ tušil Kuka. „Zápas nabíral tempo, hrál se hodně hezký fotbal. A je krásné, kolik se ve všední den odpoledne sešlo lidí, to by v Příbrami i jiných ligových klubech mohli závidět.“

I slávisté si v tomto případě vydobyli respekt, natěšeným domácím vzdorovali i s mnohem vyšším věkovým průměrem. Ale hlavní ovace vděčných diváků patřily tvůrcům líšeňského zázraku. „Je vidět, že fotbal na nižší úrovni hraný pro radost kolikrát lidi těší víc, než když se hraje jen pro peníze,“ podotkl Vlček. „Máme krásné zážitky. A třeba se potkáme ještě za třicet let.“

Platný jsem spíš vzadu, prozradil slavný střelec Outrata

Před deseti lety vstřelil líšeňský Pavel Outrata slávistům dva góly, jednou se trefil i tentokrát.

Právě on byl před deseti lety symbolem líšeňské vzpoury proti fotbalovému Goliášovi. Pavel Outrata v památném střetu nasázel Slavii dva góly. „Je to fakt už deset let,“ kroutí nevěřícně hlavou. „Pár kamarádů mi to sem tam ze srandy připomene, když si mě dobírají. Je to pěkná vzpomínka. A jsem rád, že jsem teď u toho mohl mít i své děti,“ liboval si po včerejší exhibici.

Kdekdo by čekal, že se nejslavnějšími okamžiky své kariéry bude stále kochat. „Ale vlastně jsem se na ten zápas od té doby nikdy nedíval. I když jsem několikrát přemýšlel, že se mrknu, jak to probíhalo,“ oznamuje Outrata.

Přestože jej ještě dlouho poté oslavovali jako střelce, v ofenzivě zažil jen krátkou epizodu. „Nevím, jak to tenkrát přišlo, že jsem pod panem Smrčkem pár zápasů před Slavií začal nastupovat v útoku. Myslím, že jsem pro tým platný spíš vzadu,“ přibližuje nyní třiatřicetiletý fotbalista.

Po Slavii byli líšeňští hoši za hrdiny, k trvalé slávě se však žádný z nich neprokousal. „Každý přemýšlí, že by se mohl posunout nahoru, a některým z nás se to podařilo. Třeba já jsem šel o soutěž výš. Ale pořád to byl jen jeden zápas a senzace, takže asi nikoho nenapadlo, že by se odrazil k velké kariéře,“ sděluje Outrata, který nyní kope v nižší rakouské soutěži a futsalovém prvoligovém Helasu.

Autor: Robin Krutil

Líšeňští fotbalisté i po deseti letech Slavii odolali. Kuka zazdil penaltu

Brno - Líšeň ve vzpomínkovém utkání po deseti letech se Slavií znovu neprohrála. Tentokrát se s Pražany rozešla smírně po remíze 2:2.

Je to přesně deset let, kdy dokázali malý zázrak a porazili v pohárovém utkání Slavii, která v té době hrála Ligu mistrů. Tentokrát úspěšná líšeňská parta stojí proti stejnému soupeři, ale v poněkud starším vydání. Stará garda fotbalistů ze Slavie, mezi nimiž nechybí třeba Pavel Kuka, Tomáš Hrdlička či Lukáš Došek, se ke vzájemnému utkání však rozcvičuje zlehka. Hlavně opatrně.

To hráči Líšně, kteří se sešli v totožném složení jako před deseti lety, berou i tentokrát přípravu vážně a už skoro hodinu před výkopem se protahují. S kapitánskou páskou si spoluhráče diriguje Rudolf Čampa, jediný pamětník duelu se Slavií, který stále nastupuje v dresu Líšně. „Nevím, jestli se udržuji, ale už deset let tu furt nějak zavazím,“ vtipkuje Čampa.

Utkání začíná opatrně, o to víc přichází šok pro hosty. Jiří Jaroš stejně jako před deseti lety posílá zkraje zápasu Líšeň do vedení. „Asi je mi to souzené, proti Slavii se mi zřejmě hraje dobře. Škoda, že jen dvakrát,“ culí se střelec úvodní branky.

Po úvodní desetiminutovce se pomalu stupňuje tempo, především hráči brněnského celku ukazují, že jsou v dobré kondici, nikdo navíc ani příliš nepřibral. „Všichni se udržují, asi chtějí vypadat dobře na koupališti,“ směje se Jaroš.

Hosté mají mnohem vyšší věkový průměr, hrají spíš pozičně a spoléhají na brejky. Po faulu v pokutovém území dokonce zahrává pokutový kop bývalý reprezentant Pavel Kuka, ale gólman Sedmidubský jeho pokus kryje. „Podcenil jsem to. Byl jsem si moc jistý a penaltu kopl ležérně,“ sype si Kuka popel na hlavu.

Jeden z brejků ještě do poločasu však Slavii vychází, prosazuje se Martin Müller. „Ze začátku nás domácí trochu zastrašovali tvrdou hrou zezadu, ale nepovedlo se. Budeme tempo stupňovat a brejkových příležitostí si připravíme víc,“ hlásí v poločase Kuka.

A má pravdu, ve druhé polovině utkání si Slavia vypracovává hned několik šancí. Na druhé straně však udeří čtrnáct minut před koncem líšeňský Pavel Outrata, střelec dvou branek v památném duelu. „Je příjemné se trefit, už v prvním poločase jsem měl asi čtyři šance,“ ulevuje si.

Hráčům Slavie se však situace nepozdává a reklamují ofsajd. Marně. „Na konci to bylo vyhrocené, ale myslím si, že i Slávisti jsou spokojení,“ říká Jaroš.

Aby ne, o šest minut později se Pražané dočkají vyrovnání zásluhou Tomáše Hrdličky. Velkou šanci pak spálí Kuka. „Střele chyběl tradičně kousíček, nic se nezměnilo,“ podotýká.

I podruhé tedy Líšeň ustála souboj se Slavií a za ovací fanoušků končí duel remízou. „Je krásné, když se ve všední den odpoledne sejde tolik lidí na fotbale. V Příbrami a podobných ligových klubech by záviděli,“ pochvaluje si Kuka.

Líšeň - Slavia Praha 2:2

Poločas: 1:1
Branky: 5. Jaroš, 71. Outrata – 27. Müller, 77. Tomáš Hrdlička
Diváci: 920
Rozhodčí: Kocián
SK Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Outrata, Raušer, Oprchal, Pecha, Polák, Jaroš, Cupák, Kučera, Široký, Krejčí, Vlček, Ryšánek, Buršík, Kubský
SK Slavia Praha: Šimurka – Došek, Ondrejčík, Jeslínek, Kuka, Kalivoda, Václav Hrdlička, Filinger, Hunal, Tomáš Hrdlička

Autor: Patrik El-Talabáni

DISCIPLINÁRNÍ KOMISE FAČR PRO MORAVU

MSDL st. Líšeň Svoboda Dominik (00110397) 1 SU

mladší žáci sk. A:

Žebětín – Líšeň U12 B – v ZoU uvedl R Sládek Vladimír ID01061612, že si v prvním poločase spletl dobu hry a hrálo se o 5 minut déle, důvod nastavení druhého poločasu není uveden. Minuty u branek neodpovídají poločasovému výsledku! STK předává R do KR a žádá o upřesnění poločasu.

Deník o Slávii

Líšeň oslaví exhibicí skalp Slavie. Vzduchem létaly endorfiny, vzpomíná trenér
Brno - Líšeň v exhibičním fotbalovém souboji přivítá pražskou Slavii, kterou před deseti lety porazila v domácím poháru 4:3. http://brnensky.denik.cz/fotbal_region/lisen-oslavi-exhibici-skalp-slavie-vzduchem-letaly-endorfiny-vzpomina-trener-20171010.html

Jen o pár dní dřív hlídal tehdejší slávistický obránce Ondřej Šourek hvězdy Sevilly Fredericka Kanoutého či Luise Fabiana, aby se následně na hřišti Líšně rval s Pavlem Outratou. I dva góly brněnského útočníka přesně před deseti lety přispěly k senzačnímu vítězství Líšně nad pražskou Slavií 4:3 v třetím kole domácího poháru. Oba celky si ve středu od čtyř hodin odpoledne na stejném místě duel zopakují, avšak pouze v exhibičním duchu.

Líšeň se představí v totožném složení jako v roce 2007, tedy i s Outratou, kapitánem Rudolfem Čampoou, útočníkem Jiřím Jarošem či tehdejším trenérem Bohumilem Smrčkem. „Když dáte čtyři branky účastníkovi Ligy mistrů, je to nezapomenutelná vzpomínka. Radost měla celá Líšeň, všichni její skalní fandové, kteří se cítili odstrkovaní,“ ohlížel se Smrček.

Míč je po čtvrté za Vorlovými zády.
Líšeň slaví, má skalp Slavie!

Slavia pod vedením nynějšího kouče národního týmu Karla Jarolíma v Brně propadla, po 56 minutách prohrávala už 1:4 a do konce zápasu zvládla pouze snížit na rozdíl jedné branky. „Fanoušci to prožívali náramně, vzduchem létaly endorfiny. Někteří lidé přicházeli o berlích, odcházeli bez nich. Zkrátka výjimečné,“ zasnil se Smrček.

PROGRAM EXHIBICE:

14.00 otevření areálu, 15.00 zahájení, 15.10 utkání přípravek, 15.45 nástup k utkání, 16.00 začátek utkání, 17.50. autogramiáda

Slavia do Brna přijela jako mistr ligy a účastník základní skupiny Ligy mistrů, v níž krátce po vyřazení s Líšní utrpěla na hřišti londýnského Arsenalu debakl 0:7. „Tehdy koloval vtip, že kdyby na Arsenal přijela Líšeň, tolik gólů nedostane,“ pousmál se Smrček.