MU Slovan Brno B - SKL Celtik

Slovan Brno „B“ - SKL Celtik 1 : 1 (0:0)

Branky SKL: Buchta Lukáš - 61min

Sestava SKL: Klímek Aleš - Vedral Filip, Široký Marek, Kolář Pavel, Valkovič Martin(46´ Široký Renda) - Horyna Honza(62´Šenkýř Michal), Pešta Jirka, Buchta Lukáš, Kolář Martin(28´ Hrad Aleš) - Zein Erik(50´ Hledík Filip), Tvarůžek Víťa

Tradiční derby dvou rivalů skončilo remízou, která by se mohla zdát dle vývoje hry zasloužená, ale já jsem přesvědčený, že jsme to tentokrát měli být my, kdo si měl odvézt plný počet bodů a oplatit tak soupeři podzimní porážku. Stačilo lépe a správnou přihrávkou vyřešit několika přečíslení, do kterých se náš kolektiv, především ve druhém dějství, dostával. Bohužel, jsme hledali vždy tu složitější variantu a místo úspěšného zakončení, se naopak domácí, po ztrátách dostávali k brejkovým situacím. Přesto jsme se asi třicet minut před koncem utkání dostali do vedení, když se ve vápně krásně uvolnil Lukáš Buchta a nekompromisně, s chladnou hlavou, zakončil svoji individuální akci. Domácí vyrovnali pět minut před koncem zápasu, po centru z pravé strany a obranou špatně pokrytý domácí útočník se trefil krásně “ z voleje“. Jak už jsem ale uvedl, kdybychom naše akce řešili s chladnější hlavou, nehledali složitými nahrávkami hůře postavené spoluhráče, místo jednodušší přihrávky do volných prostorů, mohli jsme utkání rozhodnout v náš prospěch. Je nutné si vzít to lepší do dalších zápasů, i když, jak všichni víme, složení našeho mužstva bude asi pokaždé jiné a o nějakém sehrávaní nemůžeme hovořit. Přesto věřím, že se Celtik bude na jaře fotbalem bavit, a přinese to i bodové zisky do vyrovnané tabulky.

Tomáš Šperka - trenér

Nominace na MU na Slovanu - sobota 31.3.2018 v 10:30hod

Nominace: Aleš Klímek, Široký Renda, Široký Marek, Valkovič Martin, Kolář Pavel, Kolář Martin, Hrad Aleš, Tvarůžek Víťa, Šenkýř Michal, Buchta Lukáš, Pešta Jirka, Horyna Jan, Hledík Filip, Vedral Filip, Zein Erik

Sraz na utkání: 9:30hod na hřišti SKL nebo 9:45hod na Slovanu - na horním hřišti!!!

Tomáš Šperka a Laďa Kúkol

MU Slovan Brno B - SKL Celtik sobota 31.3.2018 10:30hod

V sobotu 31.3.2018 začíná pro Celtik jarní část sezóny utkáním na hřišti tradičního rivala Slovanu Brno. Nominace proběhne tradičně po pátečním tréninku v Orlovně dle zdravotního stavu a aktuální situace jednotlivých hráčů. V poslední době se množství omluvenek a hlavně neomluvenek rapidně zvýšilo!!! Sraz na utkání bude v 9:30hod na hřišti SKL nebo v 9:45hod na Slovanu!!!

Tom Šperka - za vedení SKL Celtik

!!! Přeložení nedělního MU !!!

Na základě podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů rozhodl VV MěFS dne 20. 3. 2018 o odložení 14. kola II.tř. MP mužů, které mělo být sehráno v termínu 24. - 25. 3. 2018. Náhradní termín STK Brno-město stanovila na úterý 8. 5. 2018.

!!!PÁTEČNÍ TRÉNINK V ORLOVNĚ PLATÍ!!!

O případném náhradním programu se jedná a budete informováni!!!

Tom Šperka - trenér SKL Celtik

Plán na týden od 19.3.-25.3.2018

Pátek 23.3.2018 18:30hod Předzápasový trénink - sraz nejpozději 18:15hod!!! Místo bude upřesněno dle počasí a počtu zúčastněných

Neděle 25.3.2018 15:00hod MU SKL CELTIK - SK ŘEČKOVICE

Nominace bude oznámena po pátečním tréninku!!! Věřím, že si kmenový hráči Celtiku nenechají ujít první jarní mistrák!!!

Tom Šperka - za vedení Celtiku

SKL Celtik - SK Říčany - přípravné utkání

SKL Celtik - SK Říčany 3 : 0 (1:0)

Branky: Hrad Aleš - 3´, Široký Marek - 58´, Hledík Filip - 59´

Sestava: Klímek Aleš - Široký Renda, Široký Marek, Kúkol Pavel(20´Cendelín Marek), Šrámek Jirka - Zapletal Honza, Kschwend Petr, Kolář Martin, Hrad Aleš - Kolář Pavel, Hledík Filip

Nedělnímu přípravnému utkání s týmem SK Říčany u Brna předcházelo spoustu omluvenek, takže ve finále bylo k zápasu připraveno 12 hráčů, z toho Pavel Kúkol předesílal, že pravděpodobně nevydrží celou část a také bolavá záda Petra Kschwenda, nevěstila radostné vyhlídky. Tomuto jsme uzpůsobili taktiku, když jsme ale nechtěli upustit od hry, kterou se chceme prezentovat. Ale vždycky hrajete, co vám soupeř dovolí. Záhy = ve 3.minutě jsme se dostali do vedení brankou Aleše Hrada, který zkušeně zakončil rychlou akci z pravé strany, kde jsme se na čtyři přihrávky dostali ze zahuštěného prostoru a Aleš náběhem vybídl k finální nahrávce Honzu Zapletala, který se po gólových hodech uvedl touto asistencí. Brankou jsme soupeře asi trošku zaskočili, ale protože tento hrál celý první poločas „s větrem v zádech“, tak měl potom optickou převahu a o trošku větší procento v držení míče na svých kopačkách. Přesto měl Aleš do půlky ještě jednu vyloženou šanci, po přihrávce Filipa Hledíka, ale tuto nedokázal přetavit v gólovou střelu. Zhruba po dvaceti minutách odstoupil Pavel Kúkol a do hry šel Marek Cendelín. Sestavu jsem musel trošku přeskupit, když se do stoperské dvojice přesunul Jirka Šrámek, ale tento postavou nevelký bojovník, si s tím poradil na výbornou a ukazuje se jako výrazná posila kádru. Druhý poločas jsme odehráli po větru my a soupeři zasadili ještě dva gólové údery. Na 2:0 zvyšoval krásnou střelou z trestného kopu Marek Široký a možná tímto definitivně skončilo hledání toho, kdo kopne trestňák. Těší mne, že po tolika odehraných sezónách v líšeňském dresu, jsem to byl já, kdo „dovolil“ jít nechat Marka kopnout „přímák“:-). Marek odehrál hodně povedené utkání a možná to bylo i tím, že na zápas se přišla podívat jeho Andrejka s malým Mardou. Hned po minutě navýšil naše vedení Filip Hledík, který využil své rychlosti, naběhl za obranu, kam ho vyslal přesnou přihrávkou právě Marek Široký, obhodil si vyběvnuvšího gólmana hostí a skóroval do prázdné branky. Posledních třicet minut už jsme „zaparkovali autobus“ a bylo to i tím, že zraněná záda nedovolila podávat plnohodnotný výkon Petru Kschwendovi, ale cením si toho, že na hřišti vydržel, až do 90.minuty. Hosté měli potom také několik příležitostí a ve dvou případech předvedl náš brankář Aleš Klímek excelentní zákroky, čímž uchránil čisté konto našeho týmu. V dalších šancích soupeř selhal svým vlastním špatným zakončením, takže z toho byla nakonec naše vítězství bez obdržené branky. Cením si toho, s jakou bojovností jsme toto utkání odehráli a s jakou vůlí chtěli všichni hráči toto utkání dohrát s vítězným koncem. Snad si tyto vlastnosti a také fotbalové štěstí, přeneseme do mistrovských zápasů, které se neúprosně blíží!!! Tomu je ale potřeba jít naproti a začíná to tím, že se začneme ve větším počtu scházet na páteční tréninky, což je pro mne zatím černá kaňka zimní přípravy.

Tom Šperka - trenér Celtiku

P.Ú. SKL Celtik - SK Říčany u Brna

Sraz na utkání: 13:15hod v kabině Benfiky Začátek utkání: 14:00hod

Nominace: Klímek Aleš, Hrad Aleš, Kúkol Pavel, Cupal Jar., Široký Marek, Široký Renda, Šrámek Jirka, Kolář Pavel, Kolář Martin, Kschwend Petr, Cendelín Marek, Zapletal Honza, Hledík Filip

Prosím o 100% účast a dochvilnost!!!

SKL Celtik - TJ Ochoz u Brna - přípravné utkání

SKL Celtik - TJ Ochoz u Brna 5 : 1 (1:0)

Branky SKL: Milotínský Jakub - 2x, Vejmělek Lukáš, Bohuslav Radek, Kschwendt Petr

Sestava: Klímek Aleš - Šrámek Jirka, Široký Marek, Cupal Jar., Valkovič Martin(46´Hrad Aleš)-Vejmělek Lukáš, Kúkol Pavel(46´Kschwendt Petr), Bohuslav Radek, Poláček Martin(46´Kolář Martin) - Kolář Pavel(46´Zein Erik), Milotínský Jakub

Další přípravné utkání jsme sehráli v týdnu s druhým týmem III. třídy okresního přeboru Brno-venkov. V zimní pauze je to už asi tradiční soupeř, který k tréninkům recipročně využívá v zimě naši UT. Protože se hrálo v týdnu a pracovní povinnosti několika kmenových, neřkuli klíčových hráčů Celtiku se nemohlo dostavit, využil jsem spolupráce s naší Benfikou, jejíchž 5 hráčů nastoupilo do tohoto zápasu. Soupeř se ukázal v dobrém světle - pod našimi umělými světly:-) - a hned od začátku nasadil k důraznému presinku a nátlakovou hrou znemožňoval naši rozehrávku a narušoval kombinační hru, kterou jsme se chtěli prezentovat. Proto byl celý první poločas a vlastně zápas až do 60´minuty velmi vyrovnaný, plný soubojů, bez výraznějších šancí před oběma brankami. Nám se ujala jedna střela nebo spíš vlastně centr z pravé strany, jehož aktérem byl Lukáš Vejmělek, kterého nákop směrem k bráně, zapadl za záda, postavou nevelkého, hostujícího brankáře. Obraz hry se moc nezměnil ani po poločase, kdy do hry zasáhli čtyři čerství hráči. Jeden z nich, středopolař Petr Kschwendt se nadechl v 62´ k velkému sólu středem hřiště a krásnou střelou navýšil naše vedení na 2:0!!! Byla to povedená akce!!! Soupeř sice po pěti minutách snížil střelou zpoza vápna, ale závěr utkání vyzněl zcela v náš prospěch, když jsme dokázali potrestat chyby soupeře dalšími třemi pěknými brankami. dvakrát se střelecky prosadil Kuba Milotínský a jednou Radek Bohuslav. Asistencemi se blýskl i Lukáš Vejmělek, takže je nutné konstatovat, že kluci z Benfiky měli zásluhu na našem vysokém vítězství. Ale mně se líbil kolektivní výkon všech hráčů na hřišti, kteří společně chtěli toto utkání vyhrát, vyrovnali se s nátlakovou hrou soupeře a s vlastními nepřesnostmi, které nás stály mnoho zbytečných sil. Tak jak už to u Celtiku bývá, není čas a prostor na nějaké sehrání a stálou sestavu, to se odehrává až během samotných utkání.
Další přípravné utkání sehrajeme v neděli 11.3.2018 ve 14:00hod s týmem Říčany u Brna. Věřím v hojnou účast a podrobnosti vám budou včas oznámeny. Páteční trénink v ORLOVNĚ platí!!!

SKL Celtik - SKL Ženy

SKL Celtik - SKL Ženy 6 : 0

Branky: Zapletal H, Kolář M., Kolář P., Tvarůžek V., Kschwendt P., Široký M.

Sestava: Klímek Aleš - Hrad Aleš - Cupal Jar., Široký Marek, Široký Renda - Zapletal Jan, Kschwendt Petr, Kolář Pavel, Kolář Martin - Tvarůžek Víťa, Šenkýř Michal

Dlouho očekávané modelové utkání mezi Celtikem a líšeňskými ženami splnilo účel, který všichni aktéři očekávali, a se kterým do utkání šli. První, „oficiální“ poločas si odehrál každý tým „za sebe“, padlo v něm šest branek a přinesl rozdíl mezi mužským a ženským fotbalem. Do dalších dvou dvacetiminutých úseků se obě jedenáctky prolnuly, vyměnily se navzájem posty především ve středu pole a důsledkem byl celkem pěkný a svižný fotbal. Závěrečnou část = pozápasové zhodnocení v hospodě nemůžu soudit, neboť jsem se tentokrát z „taktických“ důvodů nezúčastnil.