MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Ženy

Sponzoři týmu

Aktuality

RSS kanál

SK Líšeň - FC Medlánky 4:1 (2:1)

27.05.2017, 14,00hod, Líšeň - Medlánky 4:1 (2:1), 13.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka 3x, Kužel
nastoupily : Weidec, Elvis, Lula, Olíšek, Fluffy, Mária, Kužel, Leňa, Bižu, Kuki a Šárka
střídaly : Efka, Anita, Šárka - Hoki, Míša, Terez
V posledním zápase sezóny přijely na umělku ženy Medlánek. Tým Medlánek byl poloviční svým výkonem, než na jaký jsme byli zvyklí z minulých soupeření. Na začátku utkání byla vidět nervozita na našich hráčkách. Nervozita mírně opadla, když ve 13.minutě dala první branku Šárka. Bohužel hned za minutu v naší rozehrávce ztratila míč Laňa a rychlá a zkušená Válková trestala, 1:1. Od této chvíle jsme měli zápas úplně ve své režii. Laňky hrozily jen z protiútoků po našich chybných rozehrávkách. Kučerová umí dlouhým a přesným balonem uvolnit útočníka a to byla jediná zbraň našich soupeřek. Ve 22.minutě po mnoha vyložených šancí vrátila vedení Líšně Kužel. Do konce poločasu měli holky ještě dvě tutové šance, které připravila Šárka. Během prvního poločasu střídala jen Kuki, bez dechu a Šárka-Hoki. Druhý poločas byl od začátku jen čekání na větší rozdíl ve skóre, aby se dostaly do hry všechny hráčky. Hned po 30 vteřinách vsítila třetí branku Šárka. V 65.minutě uzavřela Šárka svůj hatrik. Poslední zápas sezóny jsem nechtěl riskovat a tak po této brance jsme začali střídat. Kuki a Šárka na lavičku a místo nich Šárka-Hoki a Efka, místo Márii a Elvise šly do hry Anita a Míša a Leňu nahradila Terez. V té chvíli bylo rozestavení Weidec- Terez, Lula, Olíšek, Míša-Fluffy, Kužel, Anita,Bižu-Efak, Šárka-Hoki. V 82.minutě ještě vystřídala Elvis Kužela a Kuki Bižu. Gól jsme sice v téhle prosřídané sestavě nedaly, ale rozhodně se zápas nelámal. Ani tato sestava nebyla horším týmem.

Fotbal Jevišovice - SK Líšeň 0:3 (0:2)

21.5.2017, 17,00 hod, Fotbal Jevišovice - SK Líšeň 0:3 (0:2), 12.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Elvis 2x, Šárka
nastoupily : Nikita, Efka, Lula, Olíšek, Enny, Elvis, Kužel, Leňa, Fluffy, Kuki a Šárka
střídala : Rocky, Hoki, Anita, Míša
V parném nedělním odpoledni přijela děvčata z Líšně na krásný trávník do Mikulovic, kde mají Jevišovice azyl. Hřiště krásné, ale mírně z kopce od „tribuny“ ke střídačkám. Taktika brněnských hráček byla jasná, v horku musí běhat míč a ne hráčky. Tato taktika vydržela celé dvě minuty. Potom se hra vyvíjela jiným směrem. Hrálo se zbrkle, z prvního doteku a hlavně nepřesně. Takže víc běhaly holky než míč. Přesto se pár šancí našlo. Šárka dělala vítr v obraně domácích, ale bez prosazení. Nebo Kuki, která sama před brankářkou trefila vše jen ne branku. Takže až po půl hodině utekla Šárka a jako správný snajpr vzala vše na sebe a otevřela skóre. I když hra stále nebyla pohledná, hostující hráčky měly mírně navrch. Několik minut před konce podkoply v pokutovém území domácí bránící hráčku Lulu a byla z toho penalta, kterou Elvísek bezpečně proměnila. Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Domácí míče odkopávaly a hráčky Brna se snažily dát míč na zem a vypracovat si šance. Avšak jen snaha nestačila. Hra připomínala styl, kdo dál, kdo víš a kdo přesněji odkopne míč, ten bude mít šanci. I v této činnosti byla lepší líšeňská děvčata. Několik střel mimo bránu, tyčka Olíška, samostatný únik Kuki na brankářku, ale opět bez gólového efektu. Celé 90.minutové trápení v horku uzavřela Evis v poslední minutě. Hrstka domácích diváků byla spíš zvědavá na vedoucí tým soutěže a podle jejich výrazu na konci, byli zklamáni. Přesto to bylo vítězství povinné, utrápené, ale zasloužené.

SK Líšeň - SK Okříšky 4:1(4:0)

13.5.2017, 10,00 hod, SK Líšeň - SK Okříšky 4:1 (4:0), 11.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Elvis, Šárka 2x, Anita
nastoupily : Nikita, Efka, Lula, Olíšek, Elvis, Mária, Kužel, Leňa, Bižu, Anita a Šárka
střídala : Rocky, Šárka hokejistka, Katka, Kuki a Čenda
Na líšeňskou umělku tentokrát přijela děvčata až z dalekých Okříšek. I když se hrálo od 10,00 hodin, hřálo oba týmy slunce ze shora a sálalo teplo ze spodu. Než se tento nevyzpytatelný soupeř stačil rozehrát a seznámit se s místním hřištěm, byl stav 2:0, a to běžela teprve 16. minuta. To se po pár minutách nejprve trefila Elvis a po čtvrt hodině Šárka. A když se za další čtvrt hodinku opět trefila Šárka, začal trenér střídat a do hry zapojovat hráčky ze střídačky. Do konce poločasu se ještě zapsala mezi střelce Anita, když upravila na 4:0. Svůj první gól oslavila emociálně tak, že rozhodčí musel Anitě ukázat žlutou kartu. Nicméně Anita ráda přispěje do klubové pokladny nejen za první gól ale i za první žlutou kartu. V této chvíli byly na střídačce takové hráčky, jako Elvis, Kužel, Bižu, Olíšek a autorka dvou gólů, Šárka. Druhý poločas začala stejná sestava, která první poločas ukončila. Hráčky Okříšek se nechtěly smířit s výsledkem a snažily se výsledek nějak upravit. To se také podařilo asi v 70.minutě. Poté se do hry vrátily opory „ze střídačky“, ale žádnou branku již nepřidaly. Domácí hráčky tak vyhrály zásluhou prvních 30.minut.

Lokomotiva Horní Heršpice - SK Líšeň 4:4 (1:3)

7.5.2017, 11,00hod, Horní Heršpice - Líšeň 4:4 (1:3), 10.kolo MSDŽ-C,
střelci : Šárka 3x a Kuki
nastoupily : Nikita, Fluffy, Čenda, Šárka, Bižu, Kuki, Enny, Olíšek, Kužel, Elvis a Lula
střídaly : Rocky, Leňa, Mária, Šárka od hokeje, Katka
Tým Horních Heršpic představuje to nejlepší, co naše divizní skupina může nabídnout. Jen díky vlastním organizačním chybám mu byly nějaké zápasy kontumovány. A tak bylo určitě zajímavé srovnat herní umění na hřišti. Za domácí tým na hřiště vyběhly mladé hráčky hrající juniorskou soutěž. Dalo se tak očekávat, že budou velmi silné na míči a budou mít dobrý pohyb po hřišti. To vše se s prvními minutami potvrdilo. Přesto to byla děvčata z Líšně, která se ujala vedení v 8.minutě Šárkou. A když ve 22.minutě upravila Kuki už na 3:0 pro hostující tým, rodilo se překvapení. Mladý tým domácích se však nevzdával a pokračoval ve své hře. Jejich snažení bylo korunováno ve 33.minutě, kdy zkorigovaly stav. Do druhého poločasu jako by nastoupily dva různé týmy. Domácí, polité živou vodou, hosté tou mrtvou. Hra na jednu bránu (tu líšeňskou) přinesla nejen srovnání skóre, ale i obrat. Mladý domácí tým se v 66.minutě ujal vedení 4:3. Po této brance domácí tým mírně polevil, tím dal šanci hostujícím hráčkám, které se pomalu dostaly do hry, ovšem jen herními brejky. Ty byly zakončeny jedním nastřeleným břevnem a vyrovnávací brankou. Konfrontace dopadla smírně, přesto byly domácí hráčky herně lepší, ale hostující hráčky toužily po dobrém výsledku, kterého se nakonec dočkaly.

Sokol Tasovice - SK Líšeň 1:3 (1:1)

30.04.2017, 16,00 hod, Sokol Tasovice - SK Líšeň 1:3 (1:1), hráno v Břežanech, 18.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Flaffy, Olíšek a Kužel
nastoupily : Nikita, Flaffy, Šárka, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel, Elvis, Anita a Lula
střídaly : Míša, Katka, Rocky, Šárka Ani, Terez
Dnešní soupeř líšeňských děvčat, tým Tasovic, si utkání přeložil ze soboty na neděli a ještě na hřiště do Břežan. Oba týmy tam čekal krásně střižený trávník a hřiště o velikosti snad hektaru. Začátek utkání se ze strany líšeňských žen nikterak nepovedl. Kupily jednu chybu za druhou a pouze nemohoucnost domácích útočnic způsobila, že se skóre hned v úvodu minimálně tři krát neměnilo. Nicméně se domácí Tasovice dočkaly branky po kopu z rohu. Pár minut nato Flaffy srovnala po skrumáži před brankou a dorazila odražený míč do branky. Od té doby líšňačky vyrovnaly nejen skóre ale i hru. První poločas se tak dohrál oboustranně vyrovnaný, kdy se hra přelévala od jedné brány ke druhé. Ke konci první půle stačila Bižu nastřelit břevno domácí svatyně. O přestávce bylo provedeno pár změn v rozestavení a na hře hráček v bílém, tedy Líšně, to bylo znát. Zkraje druhé půle Olíšek prošel obranou a obrátila skóre na stranu hostujících hráček. Hráčky v bílém pomalu začínaly přebírat iniciativu a začaly si vytvářet brankové šance. Ujala se však jen střela Kužela, která stanovila konečný výsledek, kterému přihlíželo více než 100 diváků, což je na tuto soutěž krásná návštěva.

SK Líšeň - Sokol Ocmanice 4:3 (3:0)

22.04.2017, 14,00 hod, SK Líšeň - Ocmanice 4:3 (3:0), 17.kolo MSDŽ-C
střelci branek : Kužel, Šárka 3x
nastoupily : Weidec, Čenda, Mária, Šárka, Bižu, Kuki, Elvis, Olíšek, Kužel, Flaffy a Lula
střídala : Anita, Terez, Leňa, Míša a Rocky
V dalším domácím utkání přivítala děvčata z Líšně tým z Ocmanic, kde na podzim hostující hráčky vyhrály, ale po velmi zajímavém a dramatickém utkání. To stejné se očekávalo v sobotním odpoledni. Domácí hráčky se však pustily do soupeřek, které přijely pouze v jedenácti hráčkách, z ostra a nechtěly nic ponechat náhodě. Od úvodu se tlačily před bránu, což se vyplatilo. Do 20.minuty byl stav 3:0 a zdálo se, že utkání holky dovedou v klidu do vítězného konce a ještě si trochu vylepší skóre. Do poločasu se však již nic nezměnilo, navíc soupeřky ukázaly zoubky a několikrát ohrozily Olíška v bráně, která vystřídala Weideca, které se obnovilo zranění. Do druhého poločasu trenér výrazně pozměnil sestavu, aby si udělal obrázek, jak si děvčata povedou na jiných postech. Hráčky z Ocmanic této nesehranosti využily a přibližně v 70.minutě bylo skóre již 3:2. Naštěstí střelecky disponovaná Šárka, bývalá hráčka právě Ocmanic, přidala čtvrtou branku. Tím však utkání ještě neskončilo. Deset minut před koncem hostující tým opět snížil na rozdíl jedné branky a drama začalo vrcholit. Nicméně domácí tým v silně kombinované sestavě utkání dotáhl do vítězného konce.

Sokol Troubsko - SK Líšeň 2:0 (0:0)

16.04.2017, 16,00 hod, Sokol Troubsko - SK Líšeň 2:0 (0:0), 16.kolo MSDŽ-C, 11. hrané
střelci branek : nikdo se netrefil
nastoupily : Mária, Flaffy, Nikita, Šárka, Čenda, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel a Lula
střídaly : Anita, Katka, Rocky, Efka,
K prvnímu utkání na venkovní hřiště si zajel tým děvčat z Líšně do nedalekého Troubska. Domácí se pohybují v horní části tabulky, a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. Do zápasu však nemohla nastoupit brankářka Weidec a běhavá Elvis. Místo Weideca se do brány postavila Olíšek a kraj obrany měla rozběhat Šárka. Tým Troubska bohužel nedovolil uplatnit hráčkám Líšně nový herní styl a projev. Již v průběhu poločasu byly provedeny změny, které měly zvýšit tlak na branku domácích. Jen několik rohových kopů a minimální počet střel na změnu skóre nestačily a to hrály „po větru“. Holky neudržely míč ve středu hřiště, kde bylo víc volných hráček Troubska než Líšně. Druhý poločas začal nešťastně, když se mezi stoperkami protáhla domácí útočnice a poprvé rozradostnila domácí. Hráčky z Líšně se sice snažily, ale čím více se snažily, tím méně se jim dařilo. Jednoduché nákopy domácích vedly i k další brance. Bohužel jen snaha na domácí tým nestačila a to především tím, že hromada nepřesností nedovolila vyvinout větší tlak na domácí branku. Proto zvítězil tým, který měl větší „hlad“ po vítězství.

SK Líšeň - FC Svratka Brno 12:0 (6:0)

08.04.2017, 14,00 hod, SK Líšeň - FC Svratka Brno 12:0 (6:0), 15.kolo MSDŽ-C, 10. hrané
střelci branek : Flaffy 3, Kuki 2, Kužel 2, Weidec, Čenda, Šárka, Olíšek a Elvis
nastoupily : Weidec, Čenda, Nikita, Šárka, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel, Flaffy a Lula
střídala : Enny, Míša, Efka, Anita a Rocky
První jarní utkání zavedlo na umělou trávu do Líšně prozatím poslední tým tabulky, děvčata ze Svratky. Domácí hráčky nechtěly nechat nic náhodě a pustily se do soupeřek se vším uměním. Jak postupně ukázal průběh utkání, bylo jen otázkou času, na jakém skóre se počet branek zastaví. Velmi mladý tým ze Svratky nestačil na domácí fyzicky, bohužel ani technicky na tom nebyly nejlépe, přesto se snažily vyrovnat domácím nasazením a bojovností, což je stálo mnoho sil, jak se ukázalo na konci zápasu. Skóre tedy pomalu narůstalo a když v 60. minutě Šárka vstřelila 9. branku, trenér Pavel ze hry postupně stáhl všechny hráčky ze základu. I tak se celkový účet zastavil na tuctu branek.

Turnaje juniorek podzim 2016

Stejně jako loni, také letos jsme naše juniorky přihlásili do neoficiální juniorské soutěže, která se hraje turnajovou formou před a po hlavní sezoně systém 5+1. Přestože jsme před sezonou disponovali soupiskou s 15 jmény, ne vždy se nám podařilo v dostatečném počtu sejít.
Na první turnaj 21. 8. hraný ve Vlkoši jsme se neseskládali.
Na druhý už tak tak ano. 27. 8. hostila naši soutěž Svratka, tým, který loni kopal pod hlavičkou Kohoutovic. Na tomto turnaji jsme obsadily poslední, tj. 4. místo a to především proto, že holky neměly možnost střídat. Na Svratku dojely Terka Porčová, Nikola Hladká, Kamča Vonšáková, Gabča Výletová, Natka Juránková a Verča Zemanová. Holky makaly, měly snahu a v posledním zápase byly dokonce i velmi blízko výhře, ale nakonec se ani tady bohužel nezadařilo. Přesto, že Verča hrála v provizorně slepených kopačkách, Gabča chytala s obráceným zápěstím a všechny hrály na pokraji svých sil i možností, byl tento poslední zápas náš herně nejlepší. I proto se nám podařilo vstřelit dva góly, a to z kopaček Natky Juránkové a Nikči Hladké. A také jsme posbíraly dvě individuální ocenění – nejlepší gólman byla Gabča a talentem turnaje Verča.
Třetí turnaj podzimu proběhl 28. 10. v Kotvrdovicích. A tentokráte jsme jely v hojném počtu, silné sestavě a s dobrou náladou. A také to šlo na hřišti vidět, byť jsme dojely tak říkajíc za pět dvanáct a neměly moc čas se rozkoukat. Ale to je dobře, aspoň nebyl čas pro nervozitu a zbytečné stresy ze soupeřů. První zápas jsme s Vlkoší sice prohrály 2:3 a druhý po hodně laciných a hloupých gólech jen remizovaly s Kotvrdovicemi 2:2, ale v posledním jsme rozstřílely Svratku 7:0 a díky tomuto vysokému skóre nakonec skončily na krásném druhém místě. A i z toho turnaje si vezeme dvě individuální ceny – nejlepší gólmankou opět Gabča a nejlepším střelcem Karel. Turnaje se zúčastnily: Gabča Výletová, Zuzka Svobodová, Karel Gruberová (5 gólů), Guči Kučerová (1 gól), Verča Zemanová, Nikča Hladká (2 góly), Katka Jochmanová (1 gól), Anička Kučerovská (2 góly) a kapitánka Terka Porčová.
Poslední letošní turnaj jsme hostily doma v Líšni. 12. 11. se sešly všechny čtyři týmu na naší UT. S novou sestavou, ve které polovinu tvořily holky, jež s námi trénují teprve druhý měsíc, jsme bez vstřeleného gólu a jediného bodu obsadily poslední, tj. 4. místo. O umístění nám ovšem nešlo. Polovina týmu stála poprvé v životě na hřišti, což se proti zkušeným soupeřkám, které kolikrát hrávají za kluky nebo již působí v soutěži žen, muselo projevit. I přes výsledky jsme ale s turnajem spokojené. Holky se snažily plnit pro ně náročné a nezvyklé úkoly a budou-li i nadále mít takovou snahu a píli, jejich výkon se bude rychle zlepšovat. Sestavu našeho týmu tvořily Lucie Blažková, Tina Šafaříková, Yeuheniya Hetsko, Adéla Kocourková, Veronika Zemanová, Adéla Němcová, Nikola Kovalíková, Anna Kučerovská, Zuzana Svobodová a Gabriela Výletová, která byla opět zvolena nejlepší gólmankou turnaje.
Děkujeme všem děvčatům za účast na turnajích a předvedené výkony, a doufáme, že na jaře to bude zase o stupínek lepší.

FC Medlánky - SK Líšeň 4:0 (1:0)

30.10.2016, 14,30hod, Medlánky - Líšeň 4:0 (1:0), 4.kolo MSDŽ-C, 9.hrané
střelci : nikdo se netrefil
nastoupily : Weidec, Enny, Nikita, Lula, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Čenda, Efka a Kuki
střídaly : Rocky, Natka
Utkání v Medlánkách se hrálo za krásného fotbalového počasí, zápas řídil prvoligový rozhodčí Ondra Pelikán, na pomezí měl kolegyni Janu Adámkovou a druhou lajnu hlídal Pavel Houšť, bývalý divizní rozhodčí, toho času vedoucí týmu, který zaskočil za nominovaného Tomáše Hromka. Děvčata z Líšně bohužel navázala na předchozí nevydařené utkání s Jevišovicemi, kdy se jim míč pletl pod nohama a jako by ani nevěděly, co s ním. A tak od prvních minut bylo téměř jasné,kdo bude na hřišti vládnout. Děvčata působila vlažně a bez jiskry, což rozpalovalo trenéra, ale hlasivky na vše nestačily. A když rozhodčí Pelikán ukončil první poločas za stavu 1:0, bylo to ještě lichotivé a to dohrávaly líšňačky bez zraněné Kužela. K bolestivému úrazu přišla i Olíšek, avšak utkání to nebylo ani tvrdé ani záludné, ale bojovné, z čehož vyplynula i ta zranění. Druhý poločas byl herně o něco lepší, ale výsledkově horší. Nade všechny však vyčuhovala v bráně Líšně Weidec, která čarovala, ale na Pottera ani Hernionu bohužel neměla. Její umění ocenil i hlavní rozhodčí, když si s ní plácnul za výborný zákrok. Ke zraněným se přidala i Lula, a tak se utkání dohrávalo na silu. Nic to však nemění na situaci, že hostující hráčky nepodaly zdaleka takový výkon, jaký se očekával a navíc domácí hráčky byly opravdu lepší.

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.