MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Ženy

Sponzoři týmu

Aktuality

RSS kanál

Sokol Troubsko - SK Líšeň 2:0 (0:0)

16.04.2017, 16,00 hod, Sokol Troubsko - SK Líšeň 2:0 (0:0), 16.kolo MSDŽ-C, 11. hrané
střelci branek : nikdo se netrefil
nastoupily : Mária, Flaffy, Nikita, Šárka, Čenda, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel a Lula
střídaly : Anita, Katka, Rocky, Efka,
K prvnímu utkání na venkovní hřiště si zajel tým děvčat z Líšně do nedalekého Troubska. Domácí se pohybují v horní části tabulky, a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. Do zápasu však nemohla nastoupit brankářka Weidec a běhavá Elvis. Místo Weideca se do brány postavila Olíšek a kraj obrany měla rozběhat Šárka. Tým Troubska bohužel nedovolil uplatnit hráčkám Líšně nový herní styl a projev. Již v průběhu poločasu byly provedeny změny, které měly zvýšit tlak na branku domácích. Jen několik rohových kopů a minimální počet střel na změnu skóre nestačily a to hrály „po větru“. Holky neudržely míč ve středu hřiště, kde bylo víc volných hráček Troubska než Líšně. Druhý poločas začal nešťastně, když se mezi stoperkami protáhla domácí útočnice a poprvé rozradostnila domácí. Hráčky z Líšně se sice snažily, ale čím více se snažily, tím méně se jim dařilo. Jednoduché nákopy domácích vedly i k další brance. Bohužel jen snaha na domácí tým nestačila a to především tím, že hromada nepřesností nedovolila vyvinout větší tlak na domácí branku. Proto zvítězil tým, který měl větší „hlad“ po vítězství.

SK Líšeň - FC Svratka Brno 12:0 (6:0)

08.04.2017, 14,00 hod, SK Líšeň - FC Svratka Brno 12:0 (6:0), 15.kolo MSDŽ-C, 10. hrané
střelci branek : Flaffy 3, Kuki 2, Kužel 2, Weidec, Čenda, Šárka, Olíšek a Elvis
nastoupily : Weidec, Čenda, Nikita, Šárka, Bižu, Kuki, Leňa, Olíšek, Kužel, Flaffy a Lula
střídala : Enny, Míša, Efka, Anita a Rocky
První jarní utkání zavedlo na umělou trávu do Líšně prozatím poslední tým tabulky, děvčata ze Svratky. Domácí hráčky nechtěly nechat nic náhodě a pustily se do soupeřek se vším uměním. Jak postupně ukázal průběh utkání, bylo jen otázkou času, na jakém skóre se počet branek zastaví. Velmi mladý tým ze Svratky nestačil na domácí fyzicky, bohužel ani technicky na tom nebyly nejlépe, přesto se snažily vyrovnat domácím nasazením a bojovností, což je stálo mnoho sil, jak se ukázalo na konci zápasu. Skóre tedy pomalu narůstalo a když v 60. minutě Šárka vstřelila 9. branku, trenér Pavel ze hry postupně stáhl všechny hráčky ze základu. I tak se celkový účet zastavil na tuctu branek.

Turnaje juniorek podzim 2016

Stejně jako loni, také letos jsme naše juniorky přihlásili do neoficiální juniorské soutěže, která se hraje turnajovou formou před a po hlavní sezoně systém 5+1. Přestože jsme před sezonou disponovali soupiskou s 15 jmény, ne vždy se nám podařilo v dostatečném počtu sejít.
Na první turnaj 21. 8. hraný ve Vlkoši jsme se neseskládali.
Na druhý už tak tak ano. 27. 8. hostila naši soutěž Svratka, tým, který loni kopal pod hlavičkou Kohoutovic. Na tomto turnaji jsme obsadily poslední, tj. 4. místo a to především proto, že holky neměly možnost střídat. Na Svratku dojely Terka Porčová, Nikola Hladká, Kamča Vonšáková, Gabča Výletová, Natka Juránková a Verča Zemanová. Holky makaly, měly snahu a v posledním zápase byly dokonce i velmi blízko výhře, ale nakonec se ani tady bohužel nezadařilo. Přesto, že Verča hrála v provizorně slepených kopačkách, Gabča chytala s obráceným zápěstím a všechny hrály na pokraji svých sil i možností, byl tento poslední zápas náš herně nejlepší. I proto se nám podařilo vstřelit dva góly, a to z kopaček Natky Juránkové a Nikči Hladké. A také jsme posbíraly dvě individuální ocenění – nejlepší gólman byla Gabča a talentem turnaje Verča.
Třetí turnaj podzimu proběhl 28. 10. v Kotvrdovicích. A tentokráte jsme jely v hojném počtu, silné sestavě a s dobrou náladou. A také to šlo na hřišti vidět, byť jsme dojely tak říkajíc za pět dvanáct a neměly moc čas se rozkoukat. Ale to je dobře, aspoň nebyl čas pro nervozitu a zbytečné stresy ze soupeřů. První zápas jsme s Vlkoší sice prohrály 2:3 a druhý po hodně laciných a hloupých gólech jen remizovaly s Kotvrdovicemi 2:2, ale v posledním jsme rozstřílely Svratku 7:0 a díky tomuto vysokému skóre nakonec skončily na krásném druhém místě. A i z toho turnaje si vezeme dvě individuální ceny – nejlepší gólmankou opět Gabča a nejlepším střelcem Karel. Turnaje se zúčastnily: Gabča Výletová, Zuzka Svobodová, Karel Gruberová (5 gólů), Guči Kučerová (1 gól), Verča Zemanová, Nikča Hladká (2 góly), Katka Jochmanová (1 gól), Anička Kučerovská (2 góly) a kapitánka Terka Porčová.
Poslední letošní turnaj jsme hostily doma v Líšni. 12. 11. se sešly všechny čtyři týmu na naší UT. S novou sestavou, ve které polovinu tvořily holky, jež s námi trénují teprve druhý měsíc, jsme bez vstřeleného gólu a jediného bodu obsadily poslední, tj. 4. místo. O umístění nám ovšem nešlo. Polovina týmu stála poprvé v životě na hřišti, což se proti zkušeným soupeřkám, které kolikrát hrávají za kluky nebo již působí v soutěži žen, muselo projevit. I přes výsledky jsme ale s turnajem spokojené. Holky se snažily plnit pro ně náročné a nezvyklé úkoly a budou-li i nadále mít takovou snahu a píli, jejich výkon se bude rychle zlepšovat. Sestavu našeho týmu tvořily Lucie Blažková, Tina Šafaříková, Yeuheniya Hetsko, Adéla Kocourková, Veronika Zemanová, Adéla Němcová, Nikola Kovalíková, Anna Kučerovská, Zuzana Svobodová a Gabriela Výletová, která byla opět zvolena nejlepší gólmankou turnaje.
Děkujeme všem děvčatům za účast na turnajích a předvedené výkony, a doufáme, že na jaře to bude zase o stupínek lepší.

FC Medlánky - SK Líšeň 4:0 (1:0)

30.10.2016, 14,30hod, Medlánky - Líšeň 4:0 (1:0), 4.kolo MSDŽ-C, 9.hrané
střelci : nikdo se netrefil
nastoupily : Weidec, Enny, Nikita, Lula, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Čenda, Efka a Kuki
střídaly : Rocky, Natka
Utkání v Medlánkách se hrálo za krásného fotbalového počasí, zápas řídil prvoligový rozhodčí Ondra Pelikán, na pomezí měl kolegyni Janu Adámkovou a druhou lajnu hlídal Pavel Houšť, bývalý divizní rozhodčí, toho času vedoucí týmu, který zaskočil za nominovaného Tomáše Hromka. Děvčata z Líšně bohužel navázala na předchozí nevydařené utkání s Jevišovicemi, kdy se jim míč pletl pod nohama a jako by ani nevěděly, co s ním. A tak od prvních minut bylo téměř jasné,kdo bude na hřišti vládnout. Děvčata působila vlažně a bez jiskry, což rozpalovalo trenéra, ale hlasivky na vše nestačily. A když rozhodčí Pelikán ukončil první poločas za stavu 1:0, bylo to ještě lichotivé a to dohrávaly líšňačky bez zraněné Kužela. K bolestivému úrazu přišla i Olíšek, avšak utkání to nebylo ani tvrdé ani záludné, ale bojovné, z čehož vyplynula i ta zranění. Druhý poločas byl herně o něco lepší, ale výsledkově horší. Nade všechny však vyčuhovala v bráně Líšně Weidec, která čarovala, ale na Pottera ani Hernionu bohužel neměla. Její umění ocenil i hlavní rozhodčí, když si s ní plácnul za výborný zákrok. Ke zraněným se přidala i Lula, a tak se utkání dohrávalo na silu. Nic to však nemění na situaci, že hostující hráčky nepodaly zdaleka takový výkon, jaký se očekával a navíc domácí hráčky byly opravdu lepší.

SK Líšeň - Fotbal Jevišovice 1:1 (1:0)

27.10.2016, 18,00hod, Líšeň - Jevišovice 1:1 (1:0), 3.kolo MSDŽ-C, 8.hrané
střelci : Weidec
nastoupily : Weidec,Enny, Nikita, Lula, Terka, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Šílená, Čenda a Kuki
střídaly : Rocky, Efka, Zuza, Elza, Olíšek a Gabča
Poslední domácí zápas podzimní části se hrál mimořádně ve čtvrtek 27.10. od 18,00 hodin za umělého osvětlení, když domácí tým vyhověl žádosti Jevišovic přeložit utkání z důvodu malého počtu hráček. V posledních zápasech domácím vycházely úvody utkání, kdy do 10.minuty vždy daly úvodní branku. Ne jinak tomu bylo i nyní, když v 8. minutě zahrály hráčky hostí nešťastně v pokutovém území rukou a Weidec si nechytatelnou střelou doběhla přes celé hřiště k prvnímu letošnímu gólu. Ale bohužel to bylo ze strany domácích v prvním, ale i ve druhém poločase téměř vše. Hostující hráčky nastřelily v prvním poločase břevno a při troše štěstí mohly vyrovnat. Domácím hráčkám se nedařilo skoro nic a na co šáhly nebo do čeho koply to se nezdařilo. Ani kombinace, ani přihrávky, vázla komunikace. Tak tomu bylo i ve druhém poločase. Při jedné akci hostujících hráček se špatně domluvily Weidec s Lulou a druhá jmenovaná poslala nešťastně míč vedle Weideca do vlastní brány. To bylo kolem 60.mimuty a domácí hráčky měly ještě 30 minut na to, aby strhly vítězství na svou stranu. To se bohužel nestalo a hráčky hostí si odvezly nečekaně bod, kdy domácí hráčky již nevymyslely nic, čím by překvapily obranu Jevišovic.

SK Okříšky - SK Líšeň 0:2 (0:2)

15.10.2016, 11,00hod, Okříšky - Líšeň 0:2 (0:2), 2.kolo MSDŽ-C, 7.hrané
střelci : Olíšek, Tulková
nastoupily : Weidec, Nikita, Lula, Terez, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Tulková, Efka a Kuki
střídaly : Gabča a Zuzka
Utkání na travnatém hřišti v Okříškách začalo velmi dobře. Již ve druhé minutě se po studijních povinnostech i nových fotbalových zkušenostech ze Slovinska trefila Olíšek. A když se v 10.minutě trefila Jana byl vývoj utkání stanoven. Hráčky Líšně předváděly fotbal, který se musel líbit. Do hry se zapojovaly všechny hráčky včetně Weideca. Je až škoda, že se skóre již nezměnilo, nicméně předváděná hra potěšila oko znalce fotbalu. Domácí tým však nebyl vůbec odevzdaným soupeřem. Každou možnou příležitost využily k ohrožení branky. To se podařilo při několika standardních situacích, kde Weidec ukázala svoje schopnosti. Hra líšeňského týmu byla velmi pestrá a rozmanitá. Bylo k vidění i několik dalších brankových příležitostí, střela Kuki do břevna a následná nedorážka Efky, několik střel Kužela z hranice velkého vápna, samostatné úniky Efky však už k další změně skóre nevedly a tak se zrodilo sice hubené vítězství, avšak po velmi dobré hře.

SK Líšeň - Horní Heršpice "B" nesehráno

8.10.2016, 10,00hod, Líšeň - Horní Heršpice - nesehráno, 1.kolo MSDŽ-C, 6.hrané
Utkání s asi největším favoritem soutěže, týmem Horním Heršpic, nakonec nebylo vůbec sehráno. Již v pátek odpoledne se snažil tým z Heršpic o odložení sobotního utkání, pro údajný nedostatek hráček. Domácí tým však na návrh nepřistoupil, neboť tým jako Horní Heršpice, který disponuje „A“ týmem, „B“ týmem a týmem juniorek, nebyl schopen do Líšně poslat alespoň 7 hráček, nabízí mnoho úvah a mnoho témat ke spekulacím. Věříme, že se situace již nebude opakovat a tým Heršpic svá utkání odehraje v rámci regulérnosti celé soutěže.

SK líšeň - Sokol Tasovice 5:4 (3:1)

1.10.2016, 10,00hod, Líšeň - Tasovice 5:4 (3:1), 9.kolo MSDŽ-C, 5.hrané
střelci : Kuki 2x, Kužel, Elvis a Bižu
nastoupily : Weidec, Nikita, Lula, Enny, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Elvis, Efka a Kuki
střídaly : Elza, Terez, Šebi, Gabča a Šílená
Hráčky Líšně začaly domácí zápas obdobně jako proti Troubsku. Již ve druhé minutě dorazila do sítě odražený míč od tyče Kuki. Snaha domácího týmu bylo držet míč a do hry zapojovat všechny hráčky, avšak míč moc poslouchat nechtěl, tak jsme viděli velkou snahu domácích plnou nepřesností. Přesto zhruba v 25.minutě poslala míč do sítě Bižu, který prolétl ze strany přes celé pokutové území. Po necelých 10. minutách prostřelila brankářku Kužel a utkání se vyvíjelo dobře. Nebezpečné Tasovice však využívaly všech možností k ohrožení domácí svatyně. Při jednom z protiútoků domácí obrana použila faulu a hosté z trestného kopu prostřelily nejen zeď, ale i Weideca. Druhý poločas začal herně špatně. Nepřesností přibývalo, přesto po jedné z mála vydařených akcí přidala Kuki svou druhou branku. A když v 70. minutě po rohu zvýšila Elvis na 5:1 mohlo se dohrávat v klidu. Domácí trenéři začali střídat, aby i ostatní hráčky dokázaly, že umějí hrát fotbal včetně brankářky. Gól přímo z rohu nakopl tasovické k náporu, které domácí hráčky nečekaly a těžko chytaly nápor. V 86. minutě to již bylo 5:4 a utkání bylo na vrcholu dramatičnosti, přesto domácí tým již nestřídal a dobře rozehrané utkání „ubránil“. Může těšit jen výhra, ale nikoli předvedená hra.

Ocmanice - SK Líšeň 1:3 (0:0)

25.9.2016, 13,30hod, Ocmanice - SK Líšeň 1:3 (0:0), 8.kolo MSDŽ-C, 4. hrané
střelci branek : Nikita, Kužel, Elvis
nastoupily : Weidec, Enna, Lula, Nikita, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Elvis, Efka a Kuki
střídala : Terka
Druhé utkání na půdě soupeře zavál hráčky z Líšně do Ocmanic. Hned od úvodu převzaly iniciativu na své kopačky hostující hráčky, které jen velmi sporadicky půjčily míč domácím hráčkám, avšak když se k míči dostaly, hned ohrozily branku Weideca. Líšňačky sice předváděly poměrně slušnou hru, avšak bez gólového efektu. A když se přece jen trefily mezi tyče stála na správném místě brankářka domácích. I ve druhém poločase předváděly hostující hráčky vcelku pohlednou hru, ale gól daly domácí hráčky po rychlém protiútoku. Branka vyburcovala trenéry, kteří provedli změny v sestavě a ti vyburcovali hráčky ke zvýšené aktivitě. Tyto změny přinesly 15 minut před koncem vyrovnání z kopačky Nikity, když výkop Weideca prodloužila Efka. Za dalších pět minut bylo již skóre otočené díky pěkné střele Kužela za hranicí vápna. Děvčata z Líšně zakončily zvýšené tempo minutu před koncem třetí brankou, když míč dorazila do branky Elvis po skrumáži.

SK Líšeň - Troubsko 5:1 (3:1)

17.9.2016, 10,00hod, Líšeň - Troubsko 5:1 (3:1), 7.kolo MSDŽ-C, 3.hrané
střelci : Kuki 3x, Efka a Kužel
nastoupily : Weidec, Nikita, Lula, Šebi, Kužel, Bižu, Leňa, Olíšek, Elvis, Efka a Kuki
střídaly : Enny, Čenda, Elza
Domácím v prvním domácím utkání s Troubskem (bývalým týmem žen z Kohoutovic) vyšel náramně úvod zápasu. Ve třetí minutě se po rohu v blízkosti branky prosadila Kuki a hned dvě minuty na to se konečně trafila Efka, která již po několikáté pokoušela marně štěstí. Po dalších deseti minutách se nejlíp před brankou zorientovala Kuki a po čtvrt hodině to bylo 3:0 a utkání se zdálo být rozhodnuté. Zhruba 10 minut před koncem však tým Troubska snížil a utkání chtěl zdramatizovat. Krátce po přestávce se Kuki opět trefila a opět z blízkosti branky a připsala si hatrick. A když po hodině hry přidala pátou branku Kužel, byl brankový účet utkání uzavřen. Tým Troubska však nebyl tak odevzdaný jak ukazuje výsledek. Měl tu smůlu, že když se dostal na dostřel, vůbec netrefily domácí branku.

SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.