dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    24.07.2021   |    Tisková zpráva

​Hororový start vystřídala euforie. Obrat Líšně ve šlágru nastartovaly posily

z webu denik.cz

Václav Petrů

sportovní redaktor
Napište mi
Velkou reklamu na své letošní účinkování ve druhé lize udělali fotbalisté Líšně. V úvodním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na domácím stadionu prohrávali s Viktorií Žižkov ve dvacáté minutě už 0:2, nakonec ovšem vyhráli 3:2, když tři body vystřelil útočník Jan Silný.


Úřadujicím vicemistrům druhé nejvyšší soutěže vstup do nového ročníku vůbec nevyšel. Už v první minutě otevřel ve prospěch Žižkova skóre Farid Nabijev, ve dvacáté minutě zkoprněl líšeňské fanoušky ještě víc August Batioju, když navýšil vedení hostů na 2:0.
Po změně stran si ovšem za domácí vzali slovo letní akvizice. Kontaktní branku vstřelil v 56. minutě Bronislav Stáňa, o sedm minut později se prosadila další útočná posila Líšně Šimon Chwaszcz, jenž zblízka překonal brankáře hostí.

Zaskočení hosté navíc hráli od osmdesáté minuty v deseti. Po dlouhém nákopu se dostal do úniku Jan Silný a stoper hostí Březina jej zastavil jen za cenu faulu, který rozhodčí ocenil červenou kartu. V přesilovce poté hosté stejně obdrželi gól od Silného. Ten v 86. minutě zblízka překonal brankáře Žižkova Švengera a rozjásal líšeňské tribuny.

Líšeň - Viktoria Žižkov 3:2 (0:2)
Branky: 56. Stáňa, 63. Chwaszcz, 86. Silný – 1. Nabijev, 20. Batioja. Žlutá karta: Březina. Červená karta: Březina. Rozhodčí: Hocek – Pochylý, Pfeifer. Diváci: 755. Líšeň: Veselý – Jeřábek, Otrísal, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – Pašek (81. Krška), Málek, Matocha (90+1. Bednář), Stáňa (81. Rolinek) – Chwaszcz (75. Silný).
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/lisen-...

Facebook feed