A tým    02.03.2021   |    Redakce

​Hradec Králové skončil v poháru, bez trenéra na lavičce podlehl Plzni

Mol CUP

V úterý hrál náš sobotní soupeř z Hradce Králové na plzeňském trávníku Doosan arény pohárový zápas proti Viktorii Plzeň. Podle očekávání Plzeň splnila roli favorita a pohárová cesta východočeského týmu tímto zápasem skončila. Hradecké v tomto utkání vedl asistent Ondřej Prášil, neboť hlavní kouč Zdenko Frťala měl v pondělí pozitivní test na Covid-19 a musel do karantény, tudíž nebude u mužstva ani ve vzájemném utkání v sobotu s Líšní.

FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 3:1 (2:0), 40. a 56. Čermák, 13. vlastní Kodeš – 74. Dvořák.

V tomto utkání došlo k výměně pořadatelství. Zápas se odehrál na přírodním trávníku hlavního stadiónu v Plzni.

Sestava Hradce: Vízek – Mejdr, Kodeš, Donát, Urma – Soukenník, Kateřiňák (82. Samko) – Prekop (65. Záviška), Dvořák (80. Novotný), Vlkanova – Vašulín.

Miloslav Vlašic

Z webu Hradce Králové

Votroci po boji padli s Plzní

FC Hradec Králové, foto: FC Viktoria Plzeň

S MOL Cupem se loučíme v osmifinále. Proti Plzni odehráli Votroci velmi slušný zápas, v němž si hned v prvních dvaceti minutách vypracovali šance, ale při vyrovnaném průběhu přálo štěstí v koncovce domácím. Ti se dostali do dvougólového vedení a utkání dotáhli k postupu.

4. kolo, úterý 2. 3. 2021, 14:00

FC VIKTORIA PLZEŇ - FC HRADEC KRÁLOVÉ 3:1 (2:0)

Branky: 13., 40. a 56. Čermák – 74. Dvořák. Rozhodčí: Hocek – Flimmel, Hock.

FC Viktoria Plzeň:

Hruška – Havel, Kaša, Brabec, Falta (60. Hybš) – Bucha (60. Šulc), Kalvach, Čermák – Kayamba (10. Mihálik), Ondrášek, Ba Loua (75. Beauguel).

FC Hradec Králové:

Vízek – Mejdr, Kodeš, Donát, Urma – Soukeník, Kateřiňák (82. Samko) – Prekop (65. Záviška), Dvořák (80. Novotný), Vlkanova – Vašulín.

Reportáž

Do prvního poločasu vstoupili Votroci lépe – a v první velké šanci by Erik Prekop býval potřeboval jen lépe zpracovat míč. Po dvanácti minutách se ale usmálo štěstí na domácí. Centr Aleše Čermáka z pravé strany si možná s lehkou tečí Petra Kodeše našel cestu do hradecké brány a Viktoria vedla 1:0.

Další velkou šanci si opět vypracovali hosté. Zaútočili po levé straně, Pavel Dvořák dokázal ideálně přistrčit míč Janu Mejdrovi zhruba na úroveň penalty, ale pravému bekovi Votroků střela levačkou hodně nesedla. To byla velká šance!

Po centru Pavla Buchy z přímého volného kopu pak Zdeněk Ondrášek hlavičkoval těsně vedle tyče, na druhé straně zase Filip Kaša skočil na poslední chvíli do střely Otto Urmy. Kolem 30. minuty vyrovnaného zápasu si několikaminutovou převahu vypracovala Plzeň, a když ji začali Votroci hasit, přišla paradoxně další smolná rána. Po rozehraném rohu a centru Lukáše Kalvacha hlavičkoval Čermák do břevna hradecké brány, od něj se míč odrazil Vízkovi do zad a od hradeckého brankáře doputoval za čáru. 2:0 pro domácí.

Také do druhé půle vstoupili Votroci aktivně, ale po pěti minutách znovu zatlačila Plzeň. Velkou šanci měl po pěkné akci Adriela Ba Louy Bucha, gól ale padl po relativně nenápadné akci. Přízemní centr Ondřeje Mihálika našel ve vápně Čermáka a ten uklidil míč do brány. 3:0 pro Viktorii.

Třetí gól hosty opařil a několik dalších minut patřil zápas Viktorii. Ondrášek ani střídající Pavel Šulc však v dobrých pozicích Vízka nepřekonali. V 71. minutě Hradečtí zvedli hlavu, po pěkné Urmově akci se do velké šance dostal Jan Záviška. Jeho střelu, která by jistě mířila do brány, ale zblokoval Matěj Hybš.

Jen o chvíli později se Votroci střeleckého zápisu dočkali – po centru ze standardní situace z levé strany vyskočil nejvýš Pavel Dvořák a hlavou snížil na 1:3 z pohledu Hradce. Hosté tím každopádně zase načerpali energii a do dalších nadějných pozic se dostali postupně Daniel Vašulín a znovu Dvořák. Obrana v černém pak přečkala příležitosti Mihálika a Beauguela a necelých pět minut před koncem se do vyložené šance dostal Denny Samko. Z velkého vápna však obstřelil Hrušku a o kousek i plzeňskou bránu! Na skóre se tak už nic nezměnilo a do čtvrtfinále postupuje Plzeň.