A tým    25.09.2021   |    Redakce

​Jihomoravané slaví výhry: Silný proměnil penaltu, Vyškov hlásí posun v tabulce

V devátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se utkali líšeňští fotbalisté (v bílém Martin Rolinek) na domácím hřišti s Jihlavou. | Foto: Deník/Attila Racek

Pavel Šťastný

Sportovní redaktor

Přestože na brankáři Luďku Vejmolovi v zápase několikrát ztroskotal, odvahu neztratil. Líšeňský fotbalista Jan Silný v 93. minutě proměnil pokutový kop a v devátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY rozhodl o domácím vítězství 2:1 nad Jihlavou.

Celek z Vysočiny se dostal v utkání do vedení jako první. V 35. minutě se prosadil střelou z hranice pokutového území Jakub Selnar. Líšeň na jeho trefu okamžitě zareagovala, když za dvě minuty po rohu doklepl míč do sítě Michal Jeřábek.

V závěru zápasu měli domácí fotbalisté více šancí, Vejmolu ale ze hry neprostřelil Martin Rolinek ani nadvakrát Silný. Ten uspěl až z penalty, kterou hlavní rozhodčí Batík nařídil po ruce jihlavského obránce Svobody.

Domácí fotbalisté jsou ve druholigové tabulce aktuálně na čtvrtém místě, Jihlava se nachází na deváté pozici.

Líšeň - Vysočina JIhlava 2:1 (1:1)
Branky: 37. Jeřábek, 90+3. Silný (pen.) – 35. Selnar.
Rozhodčí: Batík – Pečenka, Slavíček.
ŽK: 35. Matocha, 41. Pašek, 76. Kučera (všichni Líšeň).
Diváci: 523.
Líšeň: Veselý – Lutonský, O. Ševčík (C), Jeřábek, Pašek – Matocha (80. Zikl) – Stáňa, Málek, Kučera, Rolinek – Silný.
Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál (81. Ritter), Pojezný, T. Vlček, T. Svoboda – Selnar (81. Fila), Lacko (C), Tureček, Peřina (67. Štefánek) – Vedral (72. Zoubele), Arroyo (72. Tall).

V minulé sezoně hrála ještě nejvyšší českou soutěž, nyní se Příbram nachází ve spodní části tabulky druhé ligy. Až na čtrnáctou pozici je poslal v sobotu Vyškov. Svěřenci trenéra Jana Trousila zvítězili na hřišti Příbrami vysoko 4:1.

O branky se postarali David Jambor a Fofana, jenž coby stoper znovu nastoupil v útoku a prosadil se hned dvakrát. Vyškované jsou aktuálně desátí.

Příbram - Vyškov 1:4 (1:1)
Branky: 22. Dedič – 37. Fofana, 54. David Jambor, 58. Fofana, 90+3. M. Vintr
Rozhodčí: Hanousek – Pochylý, Melichar.
ŽK: 63. Halinský, 65. Zorvan, 77. D. Procházka, 78. Dedič – 20. Krška, 24. Slaměna, 58. Fofana, 77. M. Vintr.
1.FK Příbram: Šiman – Halinský, Vilotić, T. Pilík (C), Vávra, Petrák, Cmiljanović, Mezera, D. Procházka, Zorvan, Dedič.
MFK Vyškov: Šustr – Fofana, Štěpánek, Ilko, Slaměna (86. Lahodný) – Klesa (C) (65. Cabadaj), Kanakimana (86. Macej), David Jambor, Srubek, Němeček – Krška (72. M. Vintr).