dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    16.01.2022   |    Redakce

​Sobotní příprava našich soupeřů z F:NL

Dva týmy ze šestnácti daly přednost soustředěníPouze dvě mužstva F:NL nevyužila sobotní den k přípravnému utkání. Oba týmy jsou v současné době na soustředění. Vlašim v Nymburce, Třinec v Luhačovicích.

Plzeň-Ústí 1:0 (1:0), 1. Sýkora.Utkání se hrálo na umělém trávníku plzeňského hřiště na Luční. Trenér David Jarolím má od zimy nového asistenta ve svém o tři roky starším bratrovi Lukášovi. Rozloučili se s Bílkem (Opava), Proškem (Teplice), Alexandrem (Plzeň), Angelozzim (Mladá Boleslav) a Mechmadem (Montfermiel/Francie). V prvním přípravném utkání zkoušeli odchovance SFK Vrchovina Švandu (Teplice), Kurku (Pardubice), Onieho (Nigérie), Vukotiče (Černá Hora), Čítka a Jakše z B mužstva. Sestava Ústí: Plachý (46. Němec) – Švanda, Hudec (46. Čítek), Brak, Kurka (46. Písačka) – Čičovský (46. Emmer), Miskovič (77. Vukotič) – O. Černý (68. Čičovský), Onie (68. Jakš), Ogiomade (46. Cantin) – Krobot (46. Gonzales). Trenér Jarolím.

Zbrojovka-Zlín 3:3 (2:1), 16. Ševčík, 42. Rogožan, 54. Kohoutek – 27. Poznar, 63. Hellebrand, 85. Bobčík. Utkání se hrálo v rámci Zimní Tipsport ligy na umělém trávníku v Brněnských Ivanovicích. Trenér Richard Dostálek poslal do základní sestavy z nově příchozích brankáře Šimana (Plzeň, na podzim Příbram), Macha (Blansko) a Lhoteckého (Kroměříž), jehož však nepověřil obvyklými ofenzívními úkoly, ale nasadil ho na kraj obrany. Dostálkův asistent Jozef Dojčan po zápasu prostřednictvím klubového videa sdělil: „Vstoupili jsme do zápasu z plné zátěže. Soupeř byl ve zcela jiné fázi přípravy. Proto byl asi aktivnější a přehrával nás. Postupem času jsme se dostali do zápasu i my a hra se vyrovnala. Po značném prostřídání jsme snad byli i trochu lepší, ale kvůli zbytečným brankám jsme se rozešli smírně.“ Sestava Zbrojovky: Šiman – Hrabina (66. Lhotecký), Endl (46. Štěrba), Hlavica (46. Kamenský), Lhotecký (46. Bariš) – Rogožan (46. Štěpanovský), Texl (46. Čermák) – Mach (46. Kohoutek), Přichystal (46. Fousek), Ševčík (46. Sedlák) – Řezníček (46. Hladík). Trenér Dostálek.

Dukla-Sparta B 3:2 (0:1), 51. Šebrle, 63. Adediran, 80. Kim – 10. Vydra, 65. Horák, ČK: 90. Kozel (D). Utkání se hrálo v rámci Zimní Tipsport ligy na umělém trávníku v Horních Počernicích. Ve vyrovnaném souboji si v závěru vybojovala výhru Dukla. Kaňkou byl v nastavené hrací době faul Kozla, za což viděl červenou kartu. Trenér Dukly Bohumil Pilný byl spokojený nejen s výhrou, ale s účastí v Zimní lize: „Je dobré hrát soutěž s ligovými týmy. Jsem rád, že se nikdo nezranil a nyní budeme týden v Písku na soustředění pilovat formu. Pokud jde o poslední zápas, pak jsme odehráli dva diametrálně odlišné poločasy. V prvním jsme nestíhali a mohli být rádi, že jsme neinkasovali víc branek. Po změně stran se nám podařilo rozbít vysunutou obranu Sparty a zaslouženě obrátit vývoj zápasu.“ Dukla: Štefan (46. Reichl) – Matoušek (46. Ludvíček), Piroch (46. Kulhánek), Kovernikov (46. Kozma), Souček (46. Jeřábek) – Peterka (46. Konan), Hrubeš (46. Barac) – Uhlíř (46. Kim), Cienciala (46. Šeberle), Buchvaldek (46. Kozel) – Hádek (46. Adediran). Trenér Pilný. Sparta: Tůma (46. Benada) – Tvaroh (46. Borkovec), Piško (46. Krajinský), Gelašvili (46. Červak), Dudl (46. Večerka) – Dao, Gedeon (46. Šilhart), Vydra (46. Šimáček), Holoubek (46. Jonáš), Schánělec (46. Horák) – Turyna. Trenér Horňák.

Hradec Králové-Chrudim 3:0 (1:0), 42. Novotný, 87. Jurčenko, 90. Kateřiňák. Utkání se hrálo na umělém trávníku Malšovického stadiónu v Hradci. Bývalý hráč Líšně Jakub Kučera se ve 30. min. zranil a byl nahrazený Soukeníkem. Trenér Radek Kronďák všechny hráče hostů využil už v minulém střetnutí. Sestava Chrudimi: Ordelt – Kesner, Šejvl, Drahoš (46. Fišl), V. Řezníček (46. Juliš) – J. Řezníček (46. Tkadlec) – Vrána (46. Čáp), Breda, Šplíchal – Látal (46. Průcha) – Firbacher. Trenér Kronďák.

Sigma B-Opava 1:2 (1:1), 36. Langer – 26. Kramář, 90. Didiba. Utkání se hrálo na umělém trávníku v olomouckém Řepčíně. Trenér West postavil do základní sestavy z příchozích pouze Kopečného (České Budějovice, na podzim Táborsko). Mezi náhradníky byli Nemšovský (Pardubice), Vrána (Dolní Benešov) a hráči z B mužstva Janjuš, Jelínek a Kirschner. Už nepočítá s Holíkem (Karviná), Pisačičem, Hnaníčkem, Wybraniecem a Smékalem (všichni jednají o angažmá). Po výhře byl spokojený: „Hráli jsme na dvě sestavy. Celý první poločas jsme měli územní převahu, ale pár šancí neproměnili. Po změně stran jsme byli častěji u míče. Proto jsem rád, že jsme vyhráli díky gólu Didiby. Sestava Opavy: Digaňa (46. Lasák) – Celba (46. Putyera), Kopečný (46. Nemšovský), Janoščin (46. Vrána), Kadlec (46. Ščudla) – Macháček (46. Janjuš), Rychlý (46. Jelínek), Šigut (46. Didiba), Helešic (46. Gorčica) – Pikul (46. Kirschner), Kramář (46. Rataj). Trenér West.

Mladá Boleslav-Varnsdorf 3:1 (2:1), 19. Ladra z pen., 22. Preisler, 59. Mašek – 34. Velich. Utkání se hrálo v rámci Zimní Tipsport ligy na umělém trávníku v Mladé Boleslavi. Trenér Pavel Drsek byl po prohře přece jen spokojenější než minule: „Působili jsme rozhodně mnohem fotbalověji než posledně. Ale v první půli jsme udělali dvě chyby, které ligový soupeř využil. Zlepšit se musíme i ve finální fázi.“ Sestava Varnsdorfu: A. Richter (68. Hladík) – M. Richter, Zbrožek (46. Kouřil), Hušek, Bína – Kubista – Ondráček (46. Bláha), Kocourek, Žák, Pajkrt, (46. Šimon) – Velich (46. Lauko). Trenér Drsek.

Ostrava-Prostějov 0:2 (0:0), 60. a 67. Bartolomeu. Utkání se hrálo v rámci Zimní Tipsport ligy na umělém trávníku v tréninkovém centru Vista. Vítězství nad Baníkem je cenné i když Ostrava hraje Zimní ligu se svým béčkem. Trenér Šmejkal dal příležitost novým hráčům. Brankář Nemrava (Slovácko), který se střídal s Bártou, míč za svá záda nepustil. Zahráli si i Hönig z Mladé Boleslavi, Kříž z Plzně (na podzim Sereď/Slovensko), Pernica ze Slovácka a navrátilec z Uničova Bala. Trenér Daniel Šmejkal: „První poločas bylo hodně znát, že hrajeme první zápas po dvou měsících. Chyběl nám pohyb. Rozhodně jsem nebyl s našim projevem spokojený. Po změně stran jsme se zlepšili a zaslouženě vyhráli.“ Sestava Prostějova: Bárta (46. Nemrava) – Sečkář (46. Machynek), Schuster (46. Bialek), Bala (46. Stříž), Urbanec (46. Zapletal) – Vichta, Kříž, Kopřiva (46. Bartolomeu), Jiráček (46. Omale), Pernica – Hönig (46. Kušej).

České Budějovice-Příbram 2:0 (2:0), 33. Mihálík, 35. Škoda. Utkání se hrálo na umělém trávníku SCM Dynama na Složišti. Zápas byl vyrovnaný. Příbram mohla vést od 29. min., kdy Voltr neproměnil sólo na gólmana. Pak přišly dvě branky krátce za sebou. Po změně stran byla převaha Dynama jasná, ale skóre se už nezměnilo. Sestava Příbrami: Smrkovský – Halinský, Sus, Kvída, Vilotič – Voltr, Nogha, Procházka, Pilík – Hájek, Čermák. Náhradníci: Kočí, Belej, Novotný, Šustr, Attah, Vávra, Vott.

Přepeře-Žižkov 0:2 (0:1). Utkání se hrálo na umělém trávníku v Turnově. Viktoria na sítích tají podrobnosti nejen o dvanáctce zkoušených, ale i o faktech z utkání. V Přepeřích vyhrála 2:0, když jednu branku dal Nabijev, druhou po rohovém kopu hráč s kořeny z Afriky. Trenér Martin Pulpit po utkání sdělil: „Po minulém utkání jsme si museli s hráči vyříkat, co nás čeká na jaře. Od pondělí vidím u všech jiný přístup k přípravě, což se odrazilo i na dnešním utkání.“

Jihlava-Velké Meziříčí 1:2 (1:2), 12. Vedral – 25. Plichta, 35. Dolejš. Utkání se hrálo na umělém trávníku hřiště Na Stoupách. Jihlava nastoupila v silně kombinované sestavě s hráči B mužstva. Sestava Jihlavy: Lancman – Svoboda (46. Křišťál), Axel (46. Němeček), Mikuška, L. Fila (46. Novák) – Musil (46. Křehlík), Selnar (46. Franěk), Savi (46. M. Fila), Walter (46. Křivánek) – Došek (46. Vacek) – Vedral (46. Wilson). Trenér Kameník.

Táborsko-Teplice 3:3 (1:1), 27. a 50. Robikadze, 87. – 22. vlastní Kosek, 83. Žák, 90. Vondrášek. Utkání se hrálo v rámci Zimní Tipsport ligy na umělém trávníku v Mladé Boleslavi. Základní sestava Táborska: Zadražil – Plachý, Rydval, Navrátil, Kosek – Vozihnoj, Holiš, Drozd, Provazník – Robikadze, Tijani. Trenér Golubevs.

Vyškov-Hodonín 3:0 (3:0), 11. Jambor,17. Hanuš, 28. Burac. Utkání se hrálo na umělém trávníku na Mlýnské ulici. Trenér Jan Trousil byl spokojený především s první půlí: „Potěšily mne výkony Langera, Lacíka, či Smrčky. Nikdo neklesl do průměru. Někteří hráči excelovali. Ve druhé půli po změnách v sestavě jsme už nebyli tak suverénní, ale šance si hráči přesto dokázali vypracovat. Proti středě nastoupilo další kvarteto zkoušených: Vitásek, Todorič (oba návrat z hostování v Blansku), odchovanec Zimmermann (Kroměříž) a Skopenko (Lotyšsko). Sestava Vyškova: Vitásek – Oulehla (70. Olšanský), Smrčka, Štěpánek (46. Sikira), Hanuš (30. Ilko) – Todorič (46. Moučka), Langer (70. Zimmermann) – Martiník (46. Skopenko), Jambor, Lacík – Burac (30. Macej). Trenér Trousil.

Facebook feed