dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    14.07.2021   |    Redakce

​TJ Sokol Lanžhot - SK Líšeň 0:1

Hubenou výhru trefil obránce


TJ Sokol Lanžhot - SK Líšeň 0:1 (0:0)

Branka: 75. Pašek. Rozhodčí: Gasnárek. Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot.

Líšeň: Marek – Pašek, Otrísal (46. Jeřábek), Burda (46. Ševčík), Bednář (46. Lutonský) – Demeter – Reteno (46. Stáňa), Málek, Matocha (46. Kučera), Krška (46. Rolinek) – Chwaszcz.

V pořadí páté utkání přípravy se odehrálo v Lanžhotě, kam hráči a členové realizačního kádru našeho klubu přivezli slušnou finanční částku, kterou vybrali na podporu tornádem postižených z vesnic, sousedících s místem, kde se hrálo. K tomu se přidala suma vybraná od diváků za dobrovolné vstupné z tohoto utkání. Na konci zápasu předala vedoucí mužstva Dagmar Wallová postiženým 70 500 Kč a 175 Euro.
Zápas začal s malým zpožděním, aby se hráči vyhnuli prudkému dešti, který se snesl na trávník před začátkem zápasu. Od 10. min. už svítilo na hráče slunce až do konce utkání. Líšeň v tradičním rozestavení měla podle očekávání převahu. Snažili jsme se o kombinaci, ale moc střel na brankáře se nám v první půli vyslat nepodařilo. Po prostřídání vypadala hra obdobně. První střelu, kterou musel brankář Sokola řešit, vyslal až v 65. min. Kučera. Chvíli před tím hlavičkoval do břevna Chwaszcz. To Marek se musel vypořádat o deset minut dříve s pokutovým kopem, když před jeho nařízením v boji tváří v tvář podrazil v pokutovém území unikajícího soupeře. Penaltu, mířící k pravé tyči, vystihl. Převaha nakonec přece jen vyústila v gól. Brankáře prostřelil v 75. min. zprava z pokutového území obránce Pašek, který se blýskl o deset minut později bombou, jíž gólman vyrazil na roh. A tak povzdechu trenéra Valachoviče na včerejší tiskovce: „Chtěl bych doplnit tým útočníkem, který by nastřílel patnáct gólů,“ lze rozumět.

Facebook feed