B tým    06.04.2022   |    Redakce

B-tým prolomil střelecký půst a nadělil soupeři šestku

SK Líšeň - FK SK Bosonohy 6:0 (5:0)

Branky: 21. a 41. Salif Kader, 12. Bílek, 40. Bohuslav, 45. Dostálek, 84. Červík.

ŽK: Daněk – Pavliš, Varga, Marvan.

Rozhodčí: Šidlo – Kunický, Haminger. Delegát: Toman.

Místo: Stadion SK Líšeň – hřiště s umělou trávou. Diváků: 50.

Líšeň: Rychetský – Daněk, Červík, Minárčik (58. Zbitek), Bohuslav – Rudyk (81. Papež) – Špička (58. Aujeský), Horký, Dostálek, Salif Kader – Bílek. Trenér Kugler.

Bosonohy: Uhlíř (28. Šimoník) – Pakosta (46. Čoupek), Táborský, Pavliš, Makiš, Havlík R. (46. Chaushev), Osladil, Varga, Dedič, Marvan, Bábeľa. Trenér Partyš.

Po dvou porážkách v řadě a bez vstřelené branky chtěla líšeňská "Benfika" napravit vstup do jarní části sezony v domácím utkání proti celku z Bosonoh. Do zápasu vstoupili domácí hráči aktivně a již ve 12. minutě se ujali vedení zásluhou Bílka. Ve 21. minutě přidal druhou branku Salif Kader. Po necelé půlhodině hry musel z důvodu zranění trenér hostů sáhnout k nucenému střídání na postu brankáře. Před koncem prvního poločasu přidala Líšeň během pěti minut další tři branky. Nejprve se ve 40. minutě trefil kapitán Bohuslav, o minutu později přidal svůj druhý zásah v tomto duelu Salif Kader, a brankou do šatny uzavřel první půli Dostálek. Do druhého poločasu nastoupili hosté s dvěma novými hráči. Domácí v 58. minutě po dvojitém střídání trochu pozměnili svoje rozestavení. V závěru zápasu uzavřel skóre na konečných 6:0 stoper Červík.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Do utkání jsme šli s odhodláním získat první jarní body do tabulky a potvrdit herní zlepšení z utkání v Rousínově. Věděli jsme o přednostech i slabinách týmu Bosonoh, a tomu jsme v týdnu podřídili i přípravu na utkání. Pomohl brzký gól Bílka, vzápětí skóroval Sidibe, což nás uklidnilo. Po nuceném střídání brankaře hostí a vstřeleném třetím gólu hráči Bosonoh jakoby rezignovali na první poločas a v závěru ještě dvakrát inkasovali. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat ve hře z první poloviny utkání, avšak možná i s vědomím vysokého náskoku jsme některé situace řešili zbytečně komplikovaně. Nutno poznamenat, že i soupeř měl šance, ale Matěj Rychetský v důležitých chvílích podržel tým a zaslouženě si připsal nulu v kolonce inkasované branky. Vítězství potěšilo celý tým, ale musíme ho brát s pokorou a stejným způsobem se připravovat na další soupeře.“

Další utkání čeká B-tým v neděli 10. dubna ve 13 hodin znovu na domácím hřišti proti týmu FC Moravský Krumlov.