dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    10.01.2021   |    Redakce

FC Baník Ostrava - SK Líšeň 2:0

Generálka Baníku na ligu

Generálka Baníku vyšla

FC Baník Ostrava - SK Líšeň 2:0

Poločas: 2:0. Branky: 15. Pokorný, 27. Buchta.

Baník: Laštůvka – Sanneh (70. Fillo), Pokorný (46. Svozil), Stronati (70. Kukučka), Fleišman (46. Kuzmanovič) – Tetour (46. Jánoš), Kaloč (61. Drozd) – Buchta (61. Kaloč), Mena (46. Zajíc), Holzer (70. Chvěja) – Potočný (61. Tijani). Trenér Kozel.

Líšeň: Vítek – Jeřábek (46. Pašek), Otrísal, Ševčík, Lutonský (46. Bednář) – Kučera (46. Fall) – Putyera (46. Reteno, 85. Skočovský), Málek (46. Demeter), Matocha (61. Silný), Rolinek (61. Machálek) – Szotkowski (46. Vaďura). Trenér Valachovič.

Ostravský Baník byl samozřejmě při nedělní generálce na nejvyšší soutěž v přípravě mnohem dál než náš celek, jenž je na jejím prahu. Projevilo se to v jednoznačném průběhu utkání, v němž měl Baník výraznou převahu a více šancí. Naši hráči se do žádné větší příležitosti nedostali. Snad jen průnik Lutonského po kraji hřiště v první půli a Retenův střelecký pokus v 81. min., který byl však nepřesný, přinesly vzruch před domácí brankou. Góly jsme obdrželi po pozičních chybách. Při první se obráncům nepodařilo odvrátit míč do bezpečné vzdálenosti. Útok Baníku pokračoval. Po centru na zadní tyč hlavičkoval neobsazený hráč na přední tyč, kde čekali dva neobsazení baníkovci, z nichž Pokorný poslal hlavou míč poprvé do sítě. Při druhé brance poslal Fleišman milimetrový míč na Buchtu, nabíhajícího mezi stopery. Baník nám tak oplatil podzimní porážku, kdy jsme stejným výsledkem v Ostravě vyhráli.

Rudolf ČampaKomentuje Tomáš Kubečka

Branky: 15. Pokorný, 27. Buchta


FC Baník Ostrava: Laštůvka – Sanneh, Pokorný (46. Svozil), Stronati, Fleišman (46. Kuzmanovič) – Tetour, Kaloč – Buchta, Mena (46. Zajíc), Holzer – Potočný (64. Tijani)
Náhradníci: Murin, Svozil, Kukučka, Jánoš, Drozd, Kuzmanovič, Tijani, Fillo, de Azevedo, Chvěja, Zajíc.
SK Líšeň 2019: Vítek – Otrísal, Jeřábek, Matocha, Szotkowski, Kučera, Málek, Putyera, Ševčík, Rolinek, Lutonský

Náhradníci: Veselý, Silný, Bednář, Krška, Chládek, Machálek, Reteno, Vaďura, Fall, Pašek, Demeter, Skočkovský


Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z přípravného utkání mezi Baníkem Ostrava a SK Líšeň 2019. Výkop je stanoven na 13:30.
Baník Ostrava dnes čeká druhé přípravné utkání před startem jarní části sezóny. Už za týden bude Baník v rámci Fortuna ligy hostit pražskou Spartu. Svěřenci Luboše Kozla během přípravy odehráli jediné utkání, ve kterém doma prohráli 0:1 s Prostějovem.
1
Utkání právě začalo.
3
Líšeň kombinuje na polovině Baníku a hledá si cestičku do pokutového území. Nedovoleným zákrokem si musel pomoci Jiří Fleišman.
4
Fleišman tentokrát podpořil ofenzivu domácího Baníku náběhem po levé straně hrací plochy, ale nedokázal odcentrovat do šestnáctky.
5
Patrizio Stronati získal odražený míč na vlastní polovině a zapojil se do rozehrávky Baníku. Zkušený stoper poslal nákop na pravou stranu.
6
Líšeň se po delší době vydala vpřed pomocí vysokého nákopu, ale stopeři Baníku byli znovu pozorní. Tentokrát míč odehrál Pokorný.
7
Jakub Pokorný vyvezl míč na polovinu soupeře a rozjel rozehrávku domácího Baníku. Ostravský celek se od úvodu tlačí do útoku.
8
Jiří Fleišman kouzlil s míčem na levé straně, ale jeden z hráčů Líšně proti němu dobře vystoupil a obral veterána ve službách Baníku o míč.
9
Buchta se v pokutovém území natahoval po nádherném centru z levé strany hrací plochy, jenže na míč těsně nedosáhl.
10
Do rozehrávky Líšně se musel zapojit také hostující brankář. Jeho nákop přiletěl na polovinu hřiště, kde kralovala obrana Baníku.
11
Také Jan Laštůvka nyní musel vyrazit ven ze své branky, aby hráčům Baníku vypomohl s rozehrávkou. Tempo hry je nyní hodně pomalé.
12
Sanneh dostal přihrávku na pravou stranu a ihned zkoušel rozehrát podél postranní čáry. Jeho pobídku zadáci Líšně odehráli do autu.
13
Další akci domácího Baníku Ostrava zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Na své postavení si nedal pozor Roman Potočný.
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
14
Potočný si pohybem řekl o přihrávku mezi obránce Líšně, ale nakonec byl faulován. Baník tak bude rozehrávat na polovině soupeře.
15
Baník právě vstřelil branku!
Baník Ostrava se ujímá vedení! Domácí celek zahrával přímý kop, po kterém Líšeň nedokázala míč odehrát do bezpečí. Míč poté přiletěl před branku, odkud jej jeden z hráčů posunul na zadní tyč a dobíhající JAKUB POKORNÝ už měl snadnou práci!
15. Jakub POKORNÝ - 1:0
17
Líšeň se ihned vydala vpřed se snahou o rychlou odpověď. Nikdo v červeném dresu hostujícího celku se však nedostal do zakončení.
18
Roman Potočný napadal rozehrávku hostujícího brankáře, který si však vychutnal náběh domácího útočníka a zvládl efektní a riskantní kličku.
19
Potočný se tentokrát pustil do hlavičkového souboje na polovině Líšně, ale urostlý zadák mu nedal sebemenší šanci na úspěch.
20
Hostující brankář Vítek se musel znovu zapojit do rozehrávky. Tentokrát poslal nákop na polovinu Baníku, ale míč skončil u domácích zadáků.
21
Baník v posledních minutách dobře napadá rozehrávku soupeře na jeho polovině. Stopeři Líšně si opět museli pomoci jen nákopem.
22
Stronati vyvezl míč u nohy na polovinu soupeře. Stoper s italskými kořeny poté hledal Holzera, který se k balónu nedostal.
23
Pokorný opět přečetl rozehrávku Líšně a bez problémů získal míč na vlastní polovině. Stoper Baníku poté rozehrál na pravou stranu, kde neměl nikoho ze spoluhráčů.
24
Jan Laštůvka se znovu musel zapojit do rozehrávky Baníku. Zkušený brankář tentokrát rozehrál na levou stranu na Jiřího Fleišmana.
25
Mena potáhl míč do blízkosti velkého vápna, kde byl faulován a získal pro ostravský celek přímý kop z vynikající pozice.
26
K exekuci přímého kopu se postavil Roman Potočný, který vyzkoušel zakončení levačkou přes zeď, ale jeho pokus těsně přelétl břevno.
27
Baník právě vstřelil branku!
Baník přidává druhý gól a byla to skutečně krásná akce! Jiří Fleišman se jako krajní obránce zjevil poblíž velkého vápna, narýsoval krásný míč do šestnáctky a DAVID BUCHTA z první nezaváhal!
27. David BUCHTA - 2:0
29
Baník po vstřelení druhé branky pokračuje v aktivním výkonu a nadále se tlačí do útoku. Stronati poslal přihrávku na pravou stranu, ale Sanneh míč nemohl udržet ve hře.
Pořiďte do vašeho klubu Klubový informační systém! Přehled plateb, databáze členů, administrace tréninků a zápasů – zkrátka kompletní správa sportovního klubu v jedné aplikaci. A u toho vám navíc garantujeme nejnižší cenu na trhu.
30
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a domácí Baník zatím bez problémů drží otěže duelu pevně v rukou. Líšeň se prakticky nedostává do šancí.
31
Další obrovská šance Baníku! Hostující brankář neudržel v rukavicích prudký centr z pravé strany, ale dorážející hráč v pádu minul branku!
32
Jakub Pokorný potáhl míč na polovinu hrací plochy, ale tam si míč raději zasekl a pomohl si rozehrávkou na Stronatiho. Baník chce hrát s míčem.
33
Aktivní David Buchta se dostal ke skákavé přihrávce na pravou stranu velkého vápna, ale z ostrého úhlu už nedokázal odcentrovat do nebezpečného prostoru.
34
Roman Potočný si znovu nedal pozor na své postavení a nechal se chytit v ofsajdové pasti.
35
Líšeň se po dlouhé době dostala před branku Baníku. Zkušený Jan Laštůvka však centr z pravé strany přečetl a schoval míč do rukavic.
36
Aktivní Potočný se během prvního poločasu snaží, ale zatím nezískává odražené míče. Líšeň nyní bude vhazovat na vlastní polovině.
37
Baník zahrával další přímý kop v blízkosti šestnáctky. Pepe Mena překvapil hráče ve zdi přízemní střelou, ale jeho pokus prolétl kolem levé tyčky!
38
Baník tentokrát zahrával rohový kop . Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale Patrizio Stronati hlavičkou z těžké pozice branku noehrozil.
39
Sanneh dostal prostor na pravé straně, jenže nikdo ze spoluhráčů v bílém se mu neuvolnil do prostoru. Baník tak kombinuje od zadní řady.
40
Daniel Holzer skvěle napadal rozehrávku Líšně a získal míč pro Daniela Tetoura. Jeho pobídka už ale Davida Buchtu nenašla.
41
Líšeň se nyní po delší době dostala k míči a vydala se vpřed nákopem za obranu soupeře. Jan Laštůvka pobídku bez problémů odkopl.
42
Líšeň se sice dostala do pokutového území, jenže nikdo v červeném dresu hostujícího celku nyní nedokázal zakončit.
43
Daniel Holzer sprintoval za nákopem na polovinu soupeře, jenže míč byl příliš rychlý a doplachtil až do zámezí. Vhazovat bude brněnský celek.
44
Kučera poslal centr do pokutového území, jenže defenziva Baníku si znovu dala pozor a Jan Laštůvka ukryl míč v rukavicích.
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
45
Také hostující brankář ukázal, že dokáže hrát s míčem na kopačkách. Nyní si parádně obhodil Potočného.
45
První poločas skončil.
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější Baník. Domácí celek se ujal vedení zásluhou Jakuba Pokorného. Druhý zásah poté přidal David Buchta.
46
Začal druhý poločas.
46
Baník obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale nákop skončil u soupeře.
47
Buchta sprintoval za přihrávkou na polovinu soupeře, nicméně už balón nemohl udržet na hrací ploše.
48
Líšeň zahrávala rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, ale nikdo v červeném dresu brněnského mužstva se do zakončení nedostal.
49
Zadáci Baníku si pohlídali odražený míč a už opět rozjeli postupnou kombinaci na vlastní polovině. Sledujeme podobný obraz hry jako před přestávkou.
50
Baník kombinoval na pravé straně hrací plochy, jenže nikdo v bílém se neodhodlal k odcentrování do pokutového území.
52
Tetour získal odražený míč v blízkosti velkého vápna a hlavou jej prodloužil do šestnáctky. Nikdo v bílém se k jeho pobídce nedostal.
53
Buchta výborně napadal rozehrávku soupeře, ale nakonec míč odkopl jen do zámezí.
54
Baník zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale Stronati se až do zakončení neprobil.
55
Kuzmanovič si výborně pokryl míč na hranici velkého vápna a jeden ze soupeřů jej nedovoleným zákrokem musel poslat k zemi.
56
Ani další standardní situace se Baníku příliš nepovedla. Centr přiletěl na malé vápno, kde však nezakončil nikdo v bílém dresu domácích.
57
Další centr od rohového praporku přiletěl na přední tyč, kde se do zakončení tlačil Jaroslav Svozil, kterému však scházel prostor.
Pořiďte do vašeho klubu Klubový informační systém! Přehled plateb, databáze členů, administrace tréninků a zápasů – zkrátka kompletní správa sportovního klubu v jedné aplikaci. A u toho vám navíc garantujeme nejnižší cenu na trhu.
58
Kučera se po pravém křídle prodral do pokutového území, jenže jeho centr skončil na hlavě prvního obránce v bílém dresu Baníku.
59
Stopeři Baníku už opět kombinují na vlastní polovině. Hráči domácího celku se vydali vpřed po pravé straně, ale nikdo neodcentroval.
60
Je za námi hodina hry a v Ostravě stále platí vedení domácího celku 2:0. Baník je aktivnější i po změně stran, ale zatím se nedostává do zakončení.
62
Buchta si v souboji na levé straně pomohl nedovoleným zákrokem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího, který mu faul odpískal.
63
Hostující brankář nakop míč na polovinu domácího Baníku, ale Stronati si dal pozor a bez problémů míč odhlavičkoval do bezpečí.
64
Baník zahrával rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na zadní tyč, odkud jej hostující brankář vyboxoval mimo pokutové území.
65
Svozil se ujal rozehrávky Baníku na polovině hřiště. Obránce slezského klubu poslal nákop na pravou stranu, kde byl Sanneh.
66
Stronati roztáhl hru na levé křídlo, jenže Holzer si netroufl na odcentrování do šestnáctky. Baník se po změně stran do zakončení zrovna netlačí.
68
Tijani si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, hnal se s míčem do zakončení, ale obránce mu míč vypíchl skutečně na poslední chvíli.
69
Kuzmanovič si dobře pokryl míč na polovině hřiště a rozehrál do zadních řad. Líšeň ve druhém poločase prakticky rezignovala na ofenzivu.
70
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a stále sledujeme bojovné utkání. Baník se marně dobývá do střeleckých pozic.
72
Tijani si naběhl na přihrávku za obranu brněnského celku, jenže zadáci Líšně se stačili stáhnout a nepustili domácího střelce do zakončení.
73
Tijani se tentokrát vrátil i na vlastní polovinu, kde byl faulován a získal pro domácí Baník rozehrávku. Ostravský celek zatím hraje výborně.
75
Baník se po delší době musel bránit akci hostujícího celku. Skvělou práci však odvedl Daniel Holzer, který míč ve skluzu zahrál do autu.
76
De Azevedo si sběhl pro míč na vlastní polovinu, rychle se s ním otočil, ale následně nedokázal přesně rozehrát.
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
78
Líšeň se pokusil zahrozit rychlou akcí po levé straně, ale obrana Baníku míč dokázala srazit do zámezí. Brněnský celek z akce vytěžil jen vhazování.
79
Tijani bojoval na hranici velkého vápna a dostal obránce Líšně pod velký tlak. Útočník Baníku Ostrava se však do zakončení nedostal.
81
Putyera potáhl míč na polovinu Baníku a dokonce odcentroval do šestnáctky. Líšeň vybojovala rohový kop.
82
Dyjan Carlos de Azevedo nabil Kuzmanovičovi na hranici velkého vápna. Druhý jmenovaný ihned pálil levačkou, ale hostující brankář jeho ránu lapil.
83
Kuzmanovič fauloval na polovině hrací plochy a může být rád, že přerušil rodící se akci Líšně. Hosté budou rozehrávat.
84
Líšeň hraje v závěru dnešního souboje velmi aktivně a tlačí se do pokutového území. Obrana Baníku však podává výborný výkon.
85
Martin Fillo utekl po pravém křídle a odcentroval na značku pokutového kopu. Osamocený Adam Jánoš míč netrefil podle představ.
86
Martin Fillo kouzlil s míčem na pravé straně, jenže nedokázal najít spoluhráče v bílém dresu.
87
Nemanja Kuzmanovič si udělal prostor na hranici velkého vápna, ale jeho zakončení srazil obránce v červeném dresu na rohový kop.
88
Po rohovém kopu se do zakončení opřel Adam Jánoš, jehož dělovku viděl hostující brankář na poslední chvíli a dokázal míč vyrazit!
89
Adam Jánoš si tentokrát splnil své povinnosti na vlastní polovině a nepustil Líšeň do útoku. Baník už si podle všeho vítězství pohlídá.
90
Nemanja Kuzmanovič si v závěru utkání udělal z obránců kužely, jenže jeho technický pokus pravačkou skončil vedle levé tyčky!
Konec zápasu.
Je konec! Baník zvládl přípravné utkání s Líšní a vítězí 2:0. O svém triumfu rozhodl už v prvním poločase. Domácí celek se ujal vedení zásluhou Jakuba Pokorného. Druhý zásah poté přidal David Buchta. Ve druhé půli byl ligový celek stále aktivnější, ale další branku už nepřidal.
Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (15:14:37)
Pořiďte do vašeho klubu Klubový informační systém! Přehled plateb, databáze členů, administrace tréninků a zápasů – zkrátka kompletní správa sportovního klubu v jedné aplikaci. A u toho vám navíc garantujeme nejnižší cenu na trhu.

Facebook feed