SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

SK Líšeň B – FC Dosta Bystrc-Kníničky 3:1 (1:0)

Branky: 12. Daněk, 48. Špička, 76. Salif Kader (pen.) – 88. Hilscher.

ŽK: Dostálek – Sedlák, Kratochvíl M., Nahodil, Pokorný, Pelc.

Rozhodčí: Julínek – Lazar, Hřib. Delegát: Hranický.

Místo: Stadion SK Líšeň – hřiště s umělou trávou. Počet diváků: 100.

Líšeň: Marek – Daněk, Červík, Minárčik (82. Svoboda), Bohuslav – Rudyk, Horký (86. Papež) – Špička (68. Bulíček), Dostálek (68. Chládek), Salif Kader – Bílek (68. Otáhal). Trenér Kugler.

Bystrc: Nahodil – Pelc, Solanský, Bubeník, Pokorný, Hansl (86. Panský), Kocman (73. Hilscher), Kratochvíl M. (55. Líkař), Kratochvíl T., Guttler, Sedlák (55. Pavlík). Trenér Kos.

Ve 23. kole Jihomoravského krajského přeboru čekalo na líšeňskou rezervu městské derby s Dostou Bystrc. Předchozí vzájemné zápasy skončily doposud vždy ve prospěch domácího týmu. V sezoně 2019/2020 skončilo utkání Bystrc - Líšeň 3:1, v sezoně 2020/2021 Líšeň - Bystrc 1:0 a v podzimní části současné sezony Bystrc - Líšeň 2:0.
Lepší vstup do utkání mělo Béčko Líšně, které šlo po 12 minutách do vedení brankou Daňka. S přibývajícím časem se hra vyrovnala a koncem prvního poločasu byli aktivnějším celkem hosté, ale srovnat skóre se jim však nepodařilo. Úvodní minuty druhé půle patřily opět líšeňským hráčům, kterým se podařilo ve 48. minutě přidat druhou branku zásluhou Špičky. Domácí lavička vyslala v 68. minutě současně hned tři střídající hráče, střelce Špičku nahradil Bulíček, Dostálka vystřídal Chládek a na místo Bílka přišel na hřiště Otáhal. Na 3:0 zvýšil v 76. minutě ze značky pokutového kopu Salif Kader. Sedm minut před koncem utkání musel po druhé žluté kartě předčasně ze hřiště hostující obránce Pelc. I přesto v úplném závěru připravil domácího brankáře o čisté konto bystrcký Hilscher.
B-tým Líšně tak ukončil 9 zápasovou šňůru Bystrce bez porážky, a sám prodloužil svou neporazitelnost na 6 utkání v řadě.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „V brněnském derby jsme chtěli uspět, tomu jsme podřídili celotýdenní přípravu. Povedlo se eliminovat přednosti soupeře a povedl se i vstup do utkání, kdy jsme se po standartní situaci dostali do vedení. V závěru poločasu jsme se po několika nepřesnostech dostali z rytmu a soupeř ovládl hřiště. V úvodu druhého poločasu jsme však druhou brankou rozhodli o osudu utkání. Škoda inkasované branky v závěru zápasu.“

Další utkání čeká B-tým v sobotu 14. května v 16:30 hodin na hřišti SK Krumvíř.