Béčko dvoubrankové vedení neudrželo a bere pouze bod

Branky: 39. Koštuřík, 71. Holešinský – 32. Salif Kader, 37. Špička.

ŽK: Koštuřík, Holešinský, Koplík, Schüller – Daněk, Chládek, Otáhal.

Rozhodčí: Haminger – Marek, Kučera. Delegát: Dofek.

Místo: Stadion Pod Búdama-Kappa Arena. Počet diváků: 89.

Mutěnice: Leznar – Schüller, Weigl, Kupčík, Koštuřík, Lamáček, Mokruša (87. Chludil), Koplík (90. Maňák), Svoboda, Holešinský, Opluštil (50. Petrucha). Trenér Houška.

Líšeň: Rychetský – Daněk, Červík, Minárčik, Bohuslav – Rudyk, Horký – Špička (70. Aujeský), Dostálek (70. Chládek), Salif Kader (90. Svoboda) – Bílek (78. Otáhal). Trenér Kugler.

Na utkání 20. kola Jihomoravského krajského přeboru cestovalo B mužstvo Líšně do krásné Slovácké vinařské oblasti, do Mutěnic. Přestože se domácí tým nachází na 14. místě tabulky, líšeňským hráčům se na jeho hřišti příliš nedaří. V minulé sezoně zde B-tým prohrál 0:2 a v sezoně 2019/2020 podlehl 0:1.
Navzdory předchozím vzájemným utkáním se však utkání vyvíjelo lépe pro hosty, kteří se ve 32. minutě ujali vedení. Mezi tři tyče se trefil Salif Kader. O pět minut později přidal druhou branku Špička. Radost však hostům netrvala déle než dvě minuty, ve 39. minutě snížil za domácí bývalý ligový hráč Dalibor Koštuřík. Ve zbytku první půle již další gól nepadl, a tak do kabin o přestávce odcházeli spokojenější hráči Líšně.
Ve druhém poločase nedokázal celek Líšně přidat třetí uklidňující branku, ale byli to naopak domácí, kterým se podařilo v 71. minutě skórovat. Když se po jedné ze standartních situací prosadil Holešinský a vyrovnal stav utkání. V 74. minutě obdržel za nesportovní chování žlutou kartu líšeňský Chládek, který přišel na hřiště v 70. minutě jako střídající hráč posílit ofenzivu v závěru utkání. A o deset minut později uviděl stejný hráč po faulu další žlutou kartu a tím pádem také červenou a po necelých patnácti minutách musel předčasně opustit hřiště. V závěru utkání už žádný z týmu branku nepřidal a zápas tak skončil nerozhodně 2:2.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli lepším týmem, šli jsme do vedení, měli další šance na skórování, ale využili jsme pouze jednu. Po brance na 2:0 však vzápětí domácí snížili, když se po nenápadné akci ve vápně skvěle zorientoval zkušený Košťuřík, jehož kvality byly několikrát zdůrazňovány v průběhu přípravy na utkání. Druhý poločas jsme začali vlažně, soupeř získal poměrně dost standartních situací a po jedné z nich srovnal skóre. Snahu strhnout vítězství na naší stranu přibrzdilo vyloučení v našich řadách, v závěru mohli domácí dokonat obrat, ale podržel nás Matěj Rychetský. Škoda neproměněných šancí v prvním poločase.“

Další utkání čeká B-tým v neděli 24. dubna ve 13 hodin na domácím hřišti proti mužstvu FK Baník Ratíškovice.