B tým    23.08.2022   |    RV

Béčko si z Ráječka odvezlo všechny tři body

SK Olympia Ráječko - SK Líšeň B 1:4 (0:2)

Branky: 75. Štěpánek Filip – 26. Bílek Tom, 35. Horký Ondřej, 66. Dostálek Richard, 85. Sidibe Salif Kader.

ŽK: Záleský.

Rozhodčí: Pátek – Šidlo, Burgr.

Místo: Stadion SK Olympia Ráječko. Počet diváků: 212.

Ráječko: Záleský – Maňoušek, Pokorný J. (79. Koňařík), Zouhar, Bokůvka, Pokorný M., Lidmila, Kosek (46. Štěpánek), Tenora (46. Žáček), Pořízek (11. Bartoš, 79. Ťoupek), Souček. Trenér Huška.

Líšeň: Veselý – Daněk (72. Špička), Fall, Minárčik (87. Červík), Bohuslav – Rudyk, Horký (84. Papež) – Bílek (72. Toczyski), Džupenjuk (84. Štolba), Sidibe Salif Kader – Dostálek. Trenéři Kugler a Gögh.

V druhém utkání nového ročníku Jihomoravského krajského přeboru zavítali líšeňští fotbalisté k soupeři SK Olympia Ráječko.

V posledním utkání s tímto soupeřem jsme se ruzešli smírně 0:0.

Po opatrném začátku z obou stran, s mnoha fauly ve středu pole, se ani jeden tým prakticky do zakončení nedostával. Až ve 26. minutě po zdařilé kombinaci Sidibe, Dostálek, periferní průnikovou přihrávkou vybídl Bílka, který prvním dotykem přebral míč a druhým zakončuje - 0:1. Ve 29. minutě soupeř zahrozil po chybném odkopu Rudyka, kdy nás po střele M. Pokorného podržel Veselý. Po hrubém faulu ve středu pole na Sidibeho ponechal rozhodčí výhodu, kterou dokonale využil Horký, když křižnou střelou k pravé tyči brankáře Záleského zvyšuje v 35. minutě na 0:2. Ve 40. minutě po dlouhém autovém vhazování prodlužuje Bílek a Rudyk bohužel trefuje brankáře. Po minutě hry další vydařená kombinace Horký, Dostálek a Rudyk střílí mimo branku. Po této akci přichází chyba v obranné fázi a z druhé vlny hráč Ráječka přestřeluje branku a následný protiútok je zastaven faulem. Rozhodčí proto ve 45. minutě nařizuje přímý kop. K míči se postavil Džupenjuk, který z dobrých 25 metrů orazítkoval tyč a tak hlavní arbitr ukončil poločas za stavu 0:2 pro Líšeň.

Tři minuty po začátku druhého poločasu se zrodila brejková situace, kterou Džupenjuk vyřešil jen střelou do brankáře. V 55. minutě střílí vysoko nad branku domácí M. Pokorný. V 57. minutě Veselý našel Sidibeho, který posílá centr na Bílka, ten prodlužuje a Horký pálí do tyče domácí brány. Tlak Líšně se stupňuje a v 59. minutě vyústil v několik po sobě jdoucích zblokovaných střel, nakonec roh. V 64. minutě po Dostálkově nahrávce střílí Horký mimo. V 66. minutě Sidibe přihrává Dostálkovi, který tváří v tvář překonal brankáře a zvyšuje na 0:3. Bohužel toto vedení netrvalo dlouho, v 75. minutě po chybě v obraně a následné dorážce soupeře do prázdné branky, se kterou nemohl brankář Veselý nic dělat, hosté snižují. Ráječko po gólu ožilo a v 78. minutě se blýskl opět Veselý, který povedenou střelu do šibenice vytáhl na roh. Po rohovém kopu převzali taktovku Marvani a na závěr předvedli několik velmi pohledných akcí, které ocenilo i domácí publikum několikrát potleskem. Právě jedna z těchto akcí skončila v 84. minutě brankou Sidibeho, který téměř z lajnové čáry přelstil domácího brankáře a dokonal naši výhru 1:4, a tak bylo již jasné, že všechny body poputují do Líšně.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Zápas se nám výsledkově podařil. Věděli jsme, že nás čeká rychlý brejkový tým s kvalitní útočnou fází a jejich hráči budou mít problém v defenzivní činnosti. Náš výkon byl založen na kvalitních běžeckých výkonech týmu a z toho se odvíjel výsledek.“

Další utkání B-týmu odehrajeme v sobotu 27. srpna v 11:00 hodin na hlavním stadionu SK Líšeň, PŘIJDE NÁS PODPOŘIT!