SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

A tým    23.11.2021   |    Redakce

Béčko zvládlo náročný zápas s Líšní

z webu Sparty .. 15. kolo FNL | AC Sparta Praha B - SK Líšeň (2-1)

Sparťanské béčko nastoupilo po reprezentační přestávce na zápas 15. kola druhé nejvyšší soutěže. Sparťani přivítali na domácím trávníku druhou Líšeň, která v lize neprohrála už devět utkání v řadě. Béčku patřila v tabulce třetí příčka s tříbodovým odstupem na svého dnešního soupeře. Sparta vstoupila do duelu skvěle, když se už ve 3. minutě prosadil Drchal. Hosté hrozili hlavně hlavičkami po centrovaných míčích, ale Heču se jim v první půlce nepodařilo překonat. Druhou branku domácích zaznamenal Vitík, který doklepl dalekonosnou střelu Holoubka. Rozdíl ve skóre snižoval Málek, ale Líšeň už další přesný zásah nepřidala. Béčko se po vítězství bodově dotáhlo právě na Líšeň a patří mu druhé místo.

Líšeň si v letošním ročníku změřila síly i s A-týmem Sparty v MOL Cupu. Na domácím hřišti mu podlehla 0:3 a s pohárovou soutěží se rozloučila. Trenér Michal Horňák měl na dnešní duel k dispozici také dvojici hráčů z áčka: Milan Heča a Václav Drchal. Oba se představili v základní sestavě. V ní jsme mohli vidět i hráče Sparty U19 Patrika Vydru, pro kterého šlo o premiérovou nominaci za béčko v této sezóně. Speciální duel to byl i pro Davida Holoubka, který nastoupil od začátku zápasu poprvé v aktuálním ročníku. Do utkání nemohli kvůli žlutým kartám zasáhnout Ryneš a Dudl.

První příležitost v zápase přišla už ve druhé minutě, kdy si Sejk hrudí zpracoval dlouhý centr a zakončil. Jeho pokus musel Veselý vyrazit na roh. Hostům se ho sice podařilo odvrátit, ale Holoubek okamžitě vystřelil zpoza velkého vápna. Míč se podrážel od hráčů až ke Drchalovi, který tváří v tvář brankáři nezaváhal, 1:0.

Líšeň poprvé ohrozila domácí branku po rohovém kopu ve 13. minutě. Míč přímo našel hlavu Silného, ale ten ho poslal těsně nad.

Hosté měli další příležitost o dvě minuty později, když po nebezpečném centru z levé strany hlavičkoval Málek. Míč těsně minul levou tyč Hečovy brány.

V 19. minutě se hostům nepodařilo dobře nacentrovat, ale míč směřoval přímo do brány. Heča musel vyrážet nad břevno na roh. Z něj se opět podařilo zakončit Líšni, ale znovu se to nevešlo do prostoru brány.

O pět minut později hlavičkoval Silný, ale jeho zakončení ze zajímavé pozice nemělo potřebný směr.

Sparta se po krátké odmlce dostala ve 33. minutě do zakončení, ve kterém se ocitl Gabriel. Jeho pokus hlavou však nezpůsobil Veselému výraznější problémy.

Lišeň si vypracovala velkou příležitost ve 36. minutě, ale útočícímu hráči prošel míč při střele pod nohou. Z následného protiútoku se dostával do zakončení Drchal, ale Veselý skvěle vyběhl a zneškodnil jeho snahu.

Už o minutu později hlavičkoval na zadní tyči Ševčík. Prudký míč skončil pár centimetrů vedle levé konstrukci brány. Nic víc se v prvním poločase neudálo.

Líšeň ohrozila Heču ve 49. minutě, kdy se po odraženém balonu z rohu dostal v šestnáctce do zakončení útočící hráč. Domácí brankář předvedl spolehlivý zákrok.

V 60. minutě napřáhl z více než 25 metrů Holoubek, přičemž jeho prudkou střelu Veselý nedokázal udržet a vyrazil ji jen před sebe. Tam doběhl Vitík, který už neměl problém skórovat do odkryté brány, 2:0.

Dvoubrankové vedení vydrželo jen pět minut. Matocha poslal dlouhý míč na zadní tyč, kde byl osamocen Málek, který dokázal z těžkého úhlu ve skluzu usměrnit míč do brány, 2:1.

Líšeň to opět zkoušela dlouhým centrem na vzdálenější tyč v 69. minutě. Z první se dostal k zakončení Málek a Heča musel vyrážet. Střelecký pokus o pár vteřin později minul bránu domácích.

O minutu později si na dalekonosnou ránu troufl Kučera. Nebezpečný pokus naštěstí těsně minul bránu Sparty.

Heča se vyznamenal v 82. minutě po přímém kopu Málka, přičemž skvělým zákrokem vyrazil střelu směřující do levého horního rohu.

Líšeň se snažila vyrovnat a blízko k tomu měla v 87. minutě po rohovém kopu, když míč propadl za Heču po hlavičce hostujícího hráče. Z brankové čáry následně zachránil situaci jeden ze sparťanů.

V 90. minutě spálil tutovku Burda, který v těsné blízkosti přestřelil bránu. Hosté si ještě vytvořili náznaky šancí, ale domácí obrana zblokovala všechny pokusy. V posledním domácím zápase v letošním roce teda sparťani vyhráli 2:1.

Hodnocení sparťanského trenéra Horňáka: „Utkání jsme začali velmi dobře. Takový vstup do zápasu jsme ještě ani neměli. Dali jsme rychlý gól, což pomohlo fotbalu, protože to Líšeň musela otevřít a hrát útočně. Přes poločas jsem říkal klukům, aby nehráli pasivně a nezačali bránit před šestnáctkou. Naším cílem to bylo více otevřít a hrát výše. Rovněž jsme chtěli využívat obou útočníků, což se nám ke konci prvního poločasu až tak nedařilo. Nabádali jsme je, abychom hráli útočně a nebáli se hrát, ideální na soupeřově polovině. Viděli jsme, že hostům v prvním poločase vycházela rozehrávka přes křídla a diagonální přihrávky, na které jsme ne úplně dobře reagovali. Také jsme chtěli eliminovat centre a standardní situace. Druhou polovinu se nám to ze začátku moc nedařilo, protože Líšeň měla hned dva rohy a nějaké standardní situace. Druhá branka byla velmi důležitá, protože nám dodala důvěru, že toto utkání můžeme vyhrát. Myslím si, že to byl jeden z nejlepších duelů, který jsem tady na podzim zažil a jsem rád, že jsme ho zvládli a vyhráli jsme. Líšeň je velmi silný soupeř a právem hraje o čelo tabulky.“

Důvody okleštěné nominace? „Měli jsme dva vykartované hráče. Pak máme dlouhodobě zraněné fotbalisty a v posledních dnech se nám zranilo také pár hráčů, ale tam šlo jen o malá zranění. Nějací hráči nám odešli na reprezentační pauzu, a např. Večerka tam onemocněl a nebyl připraven do základní sestavy. Během týdne nás trénovalo pouze deset, takže jsme potřebovali pomoci buď z áčka, ale tam jsme nevěděli, že jestli nám někoho pošlou, a tak jsme si museli vypůjčit hráče z dorostu. Ještě včera jsme trénovali se třemi dorostenci, kteří už byli připraveni jít s námi na lavičku.“

Premiérový duel Patrika Vydry a Davida Holoubka v základní sestavě? „Vydra hrál první zápas ve druhé lize a zvládl ho velmi dobře. Byla tam trochu znát nervozita, ale to je normální. Rovněž David Holoubek nastoupil v základu, který to také zvládl velmi dobře a po jeho krásné individuální akci padl důležitý druhý gól.“

Domácí utkání během podzimní části? „Řekl bych, že až na dva z nich, se nám docela dařilo a hrálo se nám tady dobře. Zbývající duely jsme vyhráli, za co jsem rád. Trošku mě mrzí, že nechodí víc fanoušků. Nevím, jestli je to kvůli času nebo stadionu, ale kluci hrají od začátku soutěže ve vrchní půlce tabulky a předvádějí docela atraktivní hru, tak si myslím, že by si zasloužili, aby si cestu na stadion našlo více fanoušků.“

AC Sparta Praha B – SK Líšeň 2:1 (1:0)

Góly: 3. Drchal, 60. Vitík – 65. Málek. ŽK: Šilhart, Jonáš, Vitík – Ulbrich. Rozhodčí: Proske – Lakomý, Pochylý.

AC Sparta Praha B: Heča – Vydra, Vitík, Gelašvili – Gabriel, Pudhorocký, Jonáš, Holoubek (79. Večerka), Šilhart (87. Patrák) – Drchal (71. Schánělec), Sejk.

SK Líšeň: Veselý – Pašek (86. Chwaszcz), Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Kučera – Bednář (78. Ulbrich), Málek, Matocha (78. Stáňa), Rolinek (86. Burda) – Silný.