dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    11.04.2021   |    Redakce

Bodová série skončila. Líšeň padla ve Vlašimi a před Duklou hlásí další ztráty

Z webu denik.cz

Foto: Jaroslav Kicl | Líšeňský brankář Vlastimil Veselý si ve Vlašimi poradil s penaltou Marka Červenky.


Jejich famózní série bez prohry skončila. Líšeňští fotbalisté v sedmnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY padli na hřišti Vlašimi 1:2. Brňané včera vyšli bodově naprázdno po osmi zápasech, naposledy prohráli loni 22. listopadu v Praze s Viktorií Žižkov 1:3. „Mohli jsme prohrát už ve Varnsdorfu a taky s Jihlavou, se kterou jsme měli štěstí. Ta porážka už asi musela přijít, samozřejmě mě mrzí, ale musíme se z ní poučit,“ uvedl líšeňský kouč Milan Valachovič.

Jeho svěřence skolil především vlašimský útočník Marek Červenka. Ten se nejprve prosadil ve 29. minutě povedenou ránou za hranicí pokutového území. „První poločas nebyl z naší strany zrovna ideální. Na něco jsme se chystali a pak hráli pravý opak. Soupeř byl dobrý v přechodu nahoru, kde měl dva silové vysoké útočníky,“ poznamenal Valachovič.

Červenka se podruhé trefil v 63. minutě, kdy ho Fortune Akpay Bassey hlavičkou našel za líšeňskou obranou a domácí forvard propálil gólmana Vlastimila Veselého. „Dostali jsme dva naprosto stejné góly. Přesně takové situace jsme měli sestříhané, pracovali s nimi v taktické přípravě a stejně nás z nich soupeř potrestal,“ hlesl kouč.
Líšeňský trenér po druhém obdrženém gólu razantně zasáhl do sestavy. Na hrotu útoku vystřídala osamoceného Martina Zikla dvojice Marek Szotkowski a Jan Silný. Druhý z nich v 81. minutě prostřelil z úhlu vlašimského gólmana Jakuba Markoviče a prosadil se po devíti zápasech ve druhé lize bez vstřelené branky. „Ve druhém poločase jsme byli lepší a po Silného trefě nám svitla naděje. Měli jsme tam závary, ze kterých se k nám mohl balon líp odrazit, ale domácí si výsledek už pohlídali,“ pravil Valachovič.
Jeho tým čelil v utkání i pokutovému kopu. Z něj ovšem v osmnácté minutě Červenka neuspěl, Veselý ho vychytal. „Myslím, že penalta byla vymyšlená. Nelíbily se mi pak ještě situace ve vápně, kdy Silný šel do souboje a rozhodčí pískl faul proti nám, mohl si asi vybrat. Poté soupeř zahrál rukou a sudí zůstal ledově klidný. Viděl to zkrátka jinak a nedá se nic dělat,“ řekl Valachovič.
Brňané se po prohře propadli na třetí příčku. Na vedoucí Hradec Králové ztrácejí tři body, na druhý Prostějov jeden. Vlašim je šestá.
Další duel hraje Líšeň ve středu, kdy na domácím hřišti vyzve pražskou Duklu. Do zápasu nejspíš nezasáhne David Pašek, proti Vlašimi kvůli vymknutému kotníku střídal. „Kromě Paška je zraněný Patrik Demeter a stáhli jsme i Kršu (David Krška – pozn. red.), protože měl také nějaký zdravotní problém. To jsou pro nás velké ztráty,“ dodal Valachovič.

Vlašim - Líšeň 2:1 (1:0)
Branky: 29. a 63. Červenka – 81. Silný.
Rozhodčí: Ulrich – Hurych, Volf.
Žluté karty: 90. Markovič – 82. Jeřábek, 87. Silný.
Vlašim: Markovič – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Zinhasović (88. Zukal) – Janda (56. Vrána), Blecha, Průcha, Bassey (64. Křišťan) – Červenka, Jurásek (56. V. Svoboda).
Líšeň: Veselý – Pašek (42. Krška, 85. Minařík), Otrísal, O. Ševčík (C), Jeřábek – Kučera – Reteno Elekana (69. Silný), Matocha (85. Fall), Málek, Lutonský – Zikl (69. Szotkowski).

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/famozn...

Facebook feed

×
Dnes v 17:00
1.SK Prostějov
SK Líšeň