SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

A tým    05.04.2021   |    Redakce

Fotbalisté Líšně porazili v dohrávce Jihlavu a dotáhli se na lídra z Hradce

z webu Idnes.cz

Fotbalisté Líšně zvítězili v dohrávce 16. kola druhé ligy nad Jihlavou 2:0 a dotáhli se v tabulce na vedoucí Hradec Králové. Oba týmy získaly dosud 31 bodů, „Votroci“ ale mají jeden odložený zápas k dobru. O triumfu moravského celku, který neprohrál osm soutěžních zápasů v řadě, rozhodli brankami Milan Lutonský a Michal Jeřábek. Jihlava naopak zůstává po třetí prohře za sebou dvanáctá a od sestupových příček ji dělí jen tři body.

Momentka z utkání Jihlava - Líšeň.

Momentka z utkání Jihlava - Líšeň. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Svěřenci Milana Valachoviče sice v posledních dvou zápasech remizovali, ale za druhou jarní výhrou směřovali už od úvodu. Hned v 10. minutě se dostal ke střele v pokutovém území Lutonský a druhou brankou v této ligové sezoně otevřel skóre.

Jihlavští se nevzdali a zejména ve druhé půli byli několikrát blízko vyrovnání. Proti střele Ševčíka nejprve zasáhl skvěle brankář Veselý, Vedral o chvíli později trefil jen tyč a při další střele Klobásy zase domácí hráče zachránilo břevno. Čtvrt hodiny před koncem neuspěl ani Křišťál, jehož rána po přímém kopu letěla jen těsně mimo.

Hosté litovali neproměněných situací o to víc, když devět minut před koncem po rohovém kopu a hlavičce Paška do tyče, dorazil míč do sítě volný Jeřábek. Líšeň zatím v této ligové sezoně doma pokaždé bodovala a vyhrála tu šest z osmi dosavadních zápasů.