dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    13.07.2021   |    Tisková zpráva

Jdeme s klackem proti tankům, hlásí Líšeň před začátkem druholigové sezony

S novým sponzorem, prvoligovými posilami a ambicemi zkomplikovat favoritům cestu za postupem mezi elitu vstoupí fotbalisté brněnské Líšně do nové druholigové sezony. Loňský stříbrný celek národní ligy čekají v letošním ročníku souboje hned se třemi exligovými kluby, mezi nimiž nechybí ani městský rival Zbrojovka.

Na východním předměstí Brna panuje po minulém ročníku spokojenost. Kádr, v němž někteří hráči mají kromě fotbalových povinností i běžné zaměstnání, se dlouhou dobu přetahoval o postup s pozdějším vítězem ligy Hradcem Králové. Nakonec ale Brňané obsadili druhou příčku a před začátkem nového ročníku si velmi dobře uvědomují, že vzhledem k náročnosti soutěže, bude obtížné loňský úspěch zopakovat.

Loňské druhé místo bylo něco nepředstavitelného, což jsme si ani ve snu nepředstavovali. Vzhledem ke kvalitě soutěže bude stříbrnou příčku těžké obhájit. Chceme se pohybovat v klidném středu tabulky a stabilizovat se ve druhé lize, “ hlásí předseda klubu SK Líšeň Karel Hladiš.

Podobně vidí ambice brněnského celku i hlavní kouč Líšně Milan Valachovič, který i přes našlapanost ligy věří, že se na dobré výsledky podaří mužstvu navázat. Zvláště poté, co do moravské metropole dorazily exligové posily v čele se sedmadvacetiletým Bronislavem Stáňou , který se může pochlubit 44 starty v nejvyšší soutěži. Výraznou posilou je také pětadvacetiletý forvard Šimon Chwaszczem, jenž přišel do Brna na roční hostování ze Zlína. Naopak tým opustila trojice Zikl, Szotkowski a Šteigl.

Chceme do každého zápasu jít s cílem vyhrát. Mužstvo se podařilo stabilizovat po prvním roce, který byl hodně turbulentní, protože nám odešlo třináct hráčů. Před touto sezonu bylo minimum odchodů, navíc jsme kádr zkvalitnili novými hráči, kteří dorazili z prvoligových celků, “ připomíná trenér, který by rád v mužstvu ještě přivítal jednoho útočníka.


Trenér Líšně Milan Valachovič vyhlíží náročnou sezonu

Pikantní derby se Zbrojovkou

Mezi největší aspiranty na postup do nejvyšší soutěže patří někdejší ligové celky, kterými jsou Příbram, Opava či Zbrojovka. Právě souboj se slavnějším konkurentem z Králova Pole bude jedním z hlavních taháku národní ligy, na nějž poprvé dojde v pátém kole. I když do vypuknutí brněnského derby zbývá ještě měsíc, už nyní v Líšni na dálku hlásí, že bohatšímu a slavnějšímu konkurentovi v soutěži nic nedarují.

Mrzí mě, že Zbrojovka sestoupila, protože druhé největší město v republice si zaslouží mít mužstvo v první lize. Její tým ale nijak zvlášť nesleduji. Vím o příchodech a odchodech v kádru, ale detailně se budu Zbrojovce věnovat až před samotným duelem, v němž se střetneme,“ říká Valachovič, jenž s nadsázkou připomněl metaforu majitele fotbalové Plzně Adolfa Šádka, který před začátkem ligového ročníku 2017/2018 reagoval na mohutné posilovaní Sparty a Slavie.

Pan Šádek říkal, že jdou klackem proti tankům. V pátém kolem půjdeme s tím klackem proti tankům my,“ sdělil líšeňský lodivod k utkání, na nějž se těší i samotní hráči.

Těšíme se, protože takových takových zápasů a ještě k tomu derby je ve druhé lize málo. V týmu Zbrojovky působí hodně našich bývalých spoluhráčů a s většinou se známe. Budeme jim chtít ukázat, že jsme lepší tým,“ tvrdí kapitán Líšně Ondřej Ševčík, kterého společně se spoluhráči čeká první ligový duel v sobotu (24.7) doma proti Žižkovu.


Stoper a kapitán Líšně Ondřej Ševčík

Příchod nového sponzora

Do nové sezony vstoupí Líšeň se skromným rozpočtem, kteří činí 15 milionů korun. Novým partnerem klubu je nově akciová společnost města SAKO BRNO, která bude každý rok přispívat půl milionem korun po dobu tří let. Partnerskou smlouvu dnes zástupci klubu a městské firmy slavnostně podepsali.


Předseda klubu Karel Hladiš (zleva) a předseda představenstva SAKO BRNO Filip Leder při podpisu partnerské smlouvy

Z webu BRNĚNKÁ DRBNA

Facebook feed