A tým    05.04.2021   |    Redakce

Jihlava v Brně neproměnila tutovky, Líšeň se po vítězství dotáhla na první místo

Z webu LFA

LÍŠEŇ – V dohrávce 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se před televizními kamerami utkaly favorizovaná Líšeň s Jihlavou. Domácí šli v 10. minutě po trefě Lutonského do vedení a následně ještě Málek trefil tyč, pak však otěže zápasu převzali hosté. Ti byli po zbytek zápasu lepší, ve velkých šancích však trefili tyč, břevno a další velké šance zlikvidoval skvěle chytající Veselý. Výhru marvanů nakonec pojistil devět minut před konce řádné hrací doby obránce Jeřábek.

SK Líšeň - FC Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)

BRANKY: 10. Lutonský, 81. Jeřábek. ŽK: Silný, Otrísal – Patrák, Horák, Arroyo.

SESTAVY:

VESELÝ – PAŠEK, OTRÍSAL, JEŘÁBEK, LUTONSKÝ – KUČERA – KRŠKA (79. MINAŘÍK), DEMETER (20. FALL), MÁLEK, RETENO ELEKANA (79. BEDNÁŘ) – SILNÝ (67. ZIKL).

LANCMAN – KŘIŠŤÁL, ŠTEFÁNEK, T. VLČEK, HORÁK (85. RITTER) – ČERV – ŠEVČÍK (60. SELNAR), LACKO, SHUDEIWA (60. KLOBÁSA), PATRÁK (76. ARROYO) – VEDRAL.

ROZHODČÍ: KLÍMA – ŠIMÁČEK, PEČENKA • STADION SK LÍŠEŇ • HRÁNO BEZ DIVÁKŮ

KOMENTÁŘ

Trenér Líšně pro souboj s Jihlavou musel vyřešit dvě ztráty v základní sestavě, kvůli kartám chyběli kapitán Ondřej Ševčík a také střední záložník Marek Matocha. Hosté chtěli poprvé na jaře vyhrát, kanonýr Klobása ale zůstal pouze na lavičce.

Úvod duelu patřil jasně domácím barvám a už po sedmi minutách mohl otevřít skóre Kučera, který se ve vápně dostal k hlavičce, pokus směřující k levé tyči ale brankář Lancman skvěle vyškrábl na roh. Vedení se tak domácí dočkali až za další tři minuty, kdy Silný našel ve vápně přihrávkou pod sebe Milana Lutonského a ten překonal Lancmana střelou po zemi na zadní tyč – 1:0.

Líšeň byla i nadále aktivnější, ale další šance přišly až po půlhodině hry. Nejprve Veselého dalekonosnou ránou prověřil Lacko, domácí brankář pohotově zasáhl. Na druhé straně byl blízko druhé trefy domácích po centru Paška nejlepší střelec týmu Málek, jeho hlavička ale pouze rozezvučela břevno.

Hned z protiakce se Vysočina mohla dočkat vyrovnání. Vedral přetlačil Jeřábka a byl sám před Veselým, domácího brankáře ale nechal vyniknout skvělým zákrokem. V závěru poločasu byla hra v režii Jihlavy, která těžila i z toho, že hrála po větru, který dost promlouval do děje utkání. Právě Vedral na konci půle zakončoval po centru zleva od Shudeiwy hlavou, ale těsně vedle branky.

Do druhé půle vstoupila Jihlava opět aktivněji a brzy mohl vyrovnat Ševčík, který se zbavil obránce a pálil bodlem na zadní tyč. Veselý jeho pokus dokázal vytěsnit a dorážce zamezil Elekana. Na druhé straně si dal po Krškově centru málem vlastní gól Vlček, brankář Lancman dokázal ale na změnu směru reagovat.

Největší šance Vysočiny přišly po hodině hry. Nejprve hosté chtěli po sporném zákroku Otrísala na Patráka penaltu. Odraženého míče se ujal Vedral, ale trefil jen levou tyč. Do hry se posléze dostal Klobása a hned po minutě mohl srovnat, utaženou ranou ve vápně ale trefil pro změnu břevno. Za dalších sedm minut měl Klobása další loženku, jenže osamocen před Veselým domácího brankáře mezi nohy neprostřelil.

Hosté mohli neproměněných šancí hodně litovat. Deset minut před koncem si na centr Málka naskočil Pašek, jeho koníček hlavou šel sice do tyče, ale u dorážky byl jako první Michal Jeřábek, který dotlačil míč do sítě a dodal domácím klid – 2:0.Líšeň si závěr pohlídala a se štěstím si dokráčela pro vítězství. Po 16. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tak zůstává doma neporažena, neprohrála už osmkrát v řadě a bodově se dotáhla na vedoucí Hradec Králové. Jihlava má opačné starosti, na jaře ještě nevyhrála a je namočena v sestupových vodách.