SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

A tým    01.05.2021   |    Redakce

Líšeň se vrátila na druhé místo za Hradec, s Vyšehradem rozhodl o výhře kapitán

Líšeňští fotbalisté (v bílém) zvítězili na hřišti pražského Vyšehradu 2:1. | Foto: SK Líšeň/Martina Šperková

Jako by mu zápasy proti malému klubu hrajícímu na stadionu Evžena Rošického zkrátka seděly. Líšeňský fotbalový obránce Ondřej Ševčík totiž nepatří zrovna mezi nejpilnější střelce, ale proti Vyšehradu se v této sezoně trefil po jedné brance v každém zápase. A zatímco na podzim Brňané zvítězili na domácím hřišti 4:2, v sobotu v utkání 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY uspěli v Praze po výsledku 2:1.

Pětadvacetiletý Ševčík rozhodl o jedenáctém vítězství svého týmu v 74. minutě, když na zadní tyči dotlačil centrovaný míč do branky. Líšeňský kapitán dal v této sezoně dvě branky.

Přestože Vyšehrad, suverénně poslední celek soutěže, vstoupil do utkání aktivně, do vedení se dostala Líšeň už v šesté minutě. Přihrávku za obranu proměnil v gól útočník Jan Silný. Ten vstřelil v posledních pěti zápasech čtyři branky, přičemž v této sezoně jich dal celkem pět.

Pražané se proti Líšni neustále tlačili do ofenzivy, ale šance měli hosté. Především po pětatřiceti minutách na Vyšehrad zatlačili. Silného hlavičku odvracel domácí obránce na brankové čáře a následná branka líšeňského týmu neplatila pro ofsajd.

V 64. minutě ovšem Vyšehrad využil zvyšující se počet šancí a centrovaný míč propadl k osamocenému Janu Suchanovi, který překonal brankáře Vlastimila Veselého.

Brňané v 87. minutě kopali za stavu 2:1 pokutový kop, jenže v té době na hřišti už nebyl exekutor penalt Jaroslav Málek. Ten jich v této sezoně proměnil osm z devíti. Nyní ho zastoupil záložník David Krška, jehož vyšehradský gólman Adam Ordelt vychytal.

Líšeň se po páteční výhře 2:1 Prostějova nad Ústím nad Labem vrátila v tabulce na druhé místo a na vedoucí Hradec Králové ztrácí osm bodů. Vyšehrad je s pěti body na posledním místě a za třináctým Blanskem zaostává o patnáct bodů.

Vyšehrad - Líšeň 1:2 (0:1)

Branky: 63. Suchan – 6. Silný, 74. O. Ševčík (neproměněná penalta: 87. Krška).
Rozhodčí: Švagr – Leška, Šimáček.
Žluté karty: 74. Ordelt, 82. Egert, 86. Alexandr (všichni Vyšehrad).
Hráno bez diváků.
Slavoj Vyšehrad: Ordelt – D. Procházka, Stropek, Egert, Schneider – Alexandr, Suchan (C) (90. Burda) – Hampl (64. Drobílek), Kulig (64. Zaradny), Hezoučký – Kříž (79. Vejvar).
Líšeň: Veselý – Jeřábek, Otrísal, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – Pašek (76. Reteno Elekana), Málek (76. Rolinek), Matocha (89. Bednář), Krška – Silný (83. Szotkowski).