A tým    21.11.2021   |    Tisková zpráva

Líšni ukončila sérii duelů bez prohry Sparta B. Rozhodly dva faktory, řekl kouč

Jedinou branku líšeňských fotbalistů na hřišti rezervy pražské Sparty při porážce 1:2 vstřelil záložník Jaroslav Málek. | Foto: Deník/Jiří Sláma

Ze sedmnácti střel dali jednu branku. I proto líšeňští fotbalisté v nedělním utkání patnáctého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY prohráli na hřišti rezervního týmu Sparty 1:2. „Paradoxně jsme odehráli velice kvalitní zápas, ale rozhodly dva faktory. Dvě chyby při obou obdržených gólech a neproměňování našich obrovských šancí," pravil líšeňský kouč Milan Valachovič.

Do branky domácích se postavil Milan Heča, jenž je v prvoligovém týmu Sparty gólmanskou dvojkou Rumuna Florina Nity. Na rodáka z Krumvíře na Břeclavsku však Líšeňští vyslali pouze šest pokusů. „Netrefovali jsme bránu a navíc některé situace skvěle vychytal Heča, který přišel na pomoc z áčka. Nám chyběl při šancích větší důraz,“ podotkl Valachovič.

Jeho tým hrozil především po centrech ze stran, už v prvním poločase ovšem hlavou minuli branku Jan Silný, Jaroslav Málek i Ondřej Ševčík. „Sparta hrála v rozestavení 3-5-2 a věděli jsme, že nebudou prostory na krajích dostatečně dovírat. Chtěli jsme hrát tandemové situace, což se nám dařilo. Z toho pak vznikaly také šance, které jsme bohužel nedotáhli ke gólu,“ litoval Valachovič.

Naopak svěřenci trenéra Michala Horňáka, někdejšího reprezentačního obránce, udeřili hned z první příležitosti. Ve třetí minutě se po rohovém kopu dostali k sérii střel a po jedné z nich se míč odrazil k osamocenému Václavu Drchalovi, jenž překonal líšeňského brankáře Vlastimila Veselého.

Dvaadvacetiletý útočník se v soutěžním utkání trefil naposledy 22. září v pohárovém duelu právě proti Líšni, když k výhře 3:0 prvního týmu Sparty přispěl dvěma brankami. „Bohužel zápas rozhodly maličkosti. Dostali jsme gól, o kterém jsme si pouštěli čtyřicet minut video. Nedostoupili jsme hráče, Sparta získala standardku, špatně jsme odkopli balon a při naší smůle se od nás odrazil míč k volnému hráči,“ líčil Valachovič.

Přestože na začátku druhé půle dvakrát zahrozil Málek, v 60. minutě zvýšil náskok Sparty Martin Vitík. Talentovaný stoper vstřelil svou třetí branku v této druholigové sezoně, když se k němu odrazil míč po zákroku Veselého. „Měl nás podržet brankář, byla to lehká střela z dálky, ale bohužel mu vypadla. Dostali jsme dva naprosto lehké góly, ale kluci to nezabalili,“ pochvaloval si líšeňský stratég.

A v hlavní roli v honbě aspoň za bodovým ziskem hrál opět Málek. Třicetiletý záložník brněnského celku se v 65. minutě natáhl na centr Marka Matochy a ve skluzu překonal gólmana Heču. Ten však Málkovi poté vychytal povedenou střelu z přímého kopu. „Tu standardku vytáhl z šibenice, hodně brankářů by ani nezareagovalo. Bohužel nám druhý gól nebyl souzen,“ hlesl Valachovič.

Líšni v závěru duelu nepomohlo ani nasazení dvou vysokých hráčů Šimona Chwaszcze a Mariana Burdy, jenž v 91. minutě z malého vápna střelou z voleje minul branku. „Měli jsme minimálně na bod a všichni odehráli kvalitní zápas, ale bohužel ne vždy vyhraje lepší tým,“ dodal Valachovič.

Pražané se tak po týdnu vrátili na druhé místo tabulky před Líšeň, která se nachází na třetí příčce rovněž s osmadvaceti body. Závěrečný duel podzimní části druhé ligy odehrají Brňané v sobotu na domácím hřišti s Vyškovem.

AC Sparta Praha B - SK Líšeň 2:1 (1:0)

Branky: 3. Drchal, 60. Vitík – 65. Málek. Rozhodčí: Proske – Lakomý, Pochylý. ŽK: 33. Šilhart, 47. Jonáš, 82. Vitík – 88. Ulbrich.

Sparta Praha B: Heča – Vydra, Vitík, Gelašvili – A. Gabriel, Pudhorocký, Jonáš, Holoubek (79. Večerka), Šilhart (87. Patrák) – Drchal (71. Schánělec), Sejk (C).

SK Líšeň: Veselý – Pašek (86. Chwaszcz), Jeřábek, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – Bednář (78. Ulbrich), Málek, Matocha (78. Stáňa), Rolinek (86. Burda) – Silný.