Starší přípravka U10    31.05.2021   |    Papachristos Nikolas

MINIREPUBLIKA POZOŘICE 29.5.

Tentokrát vyšlo pořadatelství na nás, tož jsme se uchýlili do útulného areálu FK Pozořice. Na turnaj se sjely týmy ze všech koutů republiky, aby si na čerstvě střiženém pažitu za rozmarného, ale hratelného počasí, vyzkoušely formát 7+1. Každé utkání se hrálo 2x 20 minut, tzn. všechny čekalo 120 minut hry.

SK Líšeň – SKP České Budějovice 3:3 (1:2)

Otevírali jsme turnaj s tradičním rivalem z ČB. I tentokrát se na hřišti odehrával lítý boj ve vysokém tempu. Hra byla celkem vyrovnaná, ale váhavostí a hrubkami jsme soupeře pustili do dvoubrankového vedení. Naštěstí nás to nepoložilo, podařilo se nám snížit, ale naši snahu o vyrovnání hatila jalová koncovka.

Hned po přestávce jsme po další hrubce inkasovali třetí branku, ale ani tentokrát jsme to nezabalili. Brzdily nás technické chyby, ale ty jsme povětšinou nahrazovali bojovností a naše úsilí bylo odměněno dvěma góly, které znamenaly konečnou dělbu bodů. Zaslouženou.

SK Líšeň – Baník Sokolov 5:0 (2:0)

Proti Sokolovu jsme začali sebevědomě a agresivně, tlačili jsme se před jejich branku a ujali se vedení. Stále nám ale scházelo v koncovce víc klidu, důrazu nebo přesnosti. Ovšem jak jsme si zvykali na nový formát a příslušný prostor, dařilo se nám držet míč a soupeř se naběhal více, než my.

Po přestávce jsme převahu ještě stupňovali a výsledkem byly další branky, některé opravdu krásné. Výsledek je pro Baník příliš krutý, naše výhra ovšem zasloužená.

SK Líšeň – 1.FC Poruba 5:1 (3:1)

Závěrečné utkání bylo zpočátku velmi vyrovnané, ujali jsme se vedení, avšak vzápětí jsme další chybou v rozehrávce darovali Porubě vyrovnávací branku. S přibývajícím časem únava způsobila snížení tempa hry, ale díky tomu, že jsme točili celé dvě sedmičky, jsme měli fyzicky přece jenom navrch. To se projevilo na hře i ve skóre.

Po pauze už jsme díky menšímu úbytku sil hřiště ovládli, nicméně produktivita opět chyběla. Nějaké góly jsme ale přidali a připsali si vítězství.

Z pohledu trenérů – výborná herní prověrka, kvalitní soupeři, vysoké tempo, dlouhá minutáž. V tomhle turnaj splnil svůj účel. Kluci se s nezvyklým herním formátem vypořádali dobře, zejména v posledním utkání, kdy jim úbytek fyzických sil nedovoloval dlouhé tahání míče a začali si ho půjčovat, jsme předvedli několik opravdu pohledných kombinací. Někteří hráči mile překvapili, někteří se mohli přesvědčit, že když nedají do tréninku 100%, v zápasech této úrovně jim to pak chybí. Bohužel dlouhodobý výpadek herní praxe má (mj.) na svědomí mizernou koncovku. Na gól se hrozně nadřeme a na jednu proměněnou šanci připadá 5 zmařených. Zakončení je hlavně o zkušenostech a sebevědomí, s přibývajícími zápasy se to snad bude zlepšovat. Nicméně spokojenost převládá.