dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U10    22.05.2021   |    Papachristos Nikolas

Minirepublika České Budějovice

Po dlouhém čase jsme opět zavítali na minirepublikový turnaj, kde jsou naše schopnosti a dovednosti důkladně prověřovány. V útulném areálu SKP Č. Budějovice na výborně připraveném trávníku nám přálo i počasí.

SK Líšeň – SKP České Budějovice 2:7

Úvod prvního utkání jsme hodně zaspali, domácí nás vzali na kolotoč a motali nás až do vedoucího gólu. Pak jsme si uvědomili, kde jsme a proč tam jsme, hra se vyrovnala, ale po chybách jsme inkasovali další 2 branky. Jakmile se nám ale povedlo vstřelit první branku, začali jsme si trošku věřit a najednou jsme měli více ze hry, ačkoliv soupeř měl díky urostlým hráčům fyzickou převahu. Snížili jsme na 2:3 a vypracovali několik vyložených šancí na vyrovnání, ale ty jsme nevyužili a pak, při našem sílícím tlaku soupeř po odvráceném rohu skóroval a v tristní závěrečné dvouminutovce potrestal naši zbrklost v rozehrávce dalšími brankami. Konečné skóre neodpovídá obrazu hry, dostali jsme však tvrdou lekci především z produktivity.

SK Líšeň – Baník Sokolov 14:2

Už jsme byli sice adaptovaní na úroveň turnaje, přesto byl z naší strany úvod rozpačitý a nervózní – ovšem jen do té doby, než se nám podařilo vstřelit vedoucí branku. Soupeř (výborný v disciplíně individuální technika) se snažil hrát podobně jako my fotbal kombinací od vlastní branky, ale nasadili jsme vysoký presink, pohybem a důrazem jsme získávali hodně míčů a nabízené šance tentokrát proměňovali. S narůstajícím skóre jsme však začali hrát lehkovážně v defenzivě, čehož Baník využil ke vstřelení 2 gólů.

SK Líšeň – FK Strakonice 1:2

Do závěrečného utkání jsme nastoupili sebevědomě a hned v prvním střídání jsme se ujali vedení. Strakonice měly v brance převeliké děvče, o kterém se bude našim střelcům asi chvíli zdát, neboť nám vychytala velké množství gólových šancí, takže naše herní převaha vyzněla naprázdno. Soupeř hrál jednoduše, často sázel na dlouhé nákopy, ale pomohli jsme mu k vyrovnání vlatňákem a s postupujícím časem bylo vidět, jak nám únavou těžknou nohy a z naší hry se vytrácí lehkost. Strakonicím se chvíli před koncem podařilo strhnout vedení na svoji stranu a svůj náskok bránily velmi obětavě a taky tvrdě. Přesto jsme ještě v závěru nechali vyniknout jejich brankářku, které v poslední minutě pomohlo i břevno, takže ze smolného utkání jsme odešli bez bodů.

Z pohledu trenérů – přesně takovéhle prověrky potřebujeme hrát týden co týden. Akce ukázala, jak moc kluky postihla absence zápasové praxe. Nervózní a nerozhodní byli na začátku všichni, některé to nepustilo do konce turnaje. Řada herních automatismů a návyků zmizela. Představoval bych si lepší pohyb bez míče, aby byly pestřejší možnosti kombinace. A v neposlední řadě se projevil úbytek fyzické kondice, třetí zápas už měla většina hráčů na podrážkách žvýkačky. Na druhé straně všichni turnaj poctivě odpracovali, předvedli spoustu pěkných individuálních i několik kombinačních akcí a věřím, že se rychle dostaneme zpátky na žádoucí výkonnostní úroveň.


Facebook feed