dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U10    20.09.2020   |    Papachristos Nikolas

Minirepublika Olešník

Novou sezónu minirepublik jsme zahájili výletem do jižních Čech, kde v olešnickém areálu proběhlo první klání. Bohužel ani zde jsme nemohli nominovat optimální sestavu a dokonce jsme nebyli ani ve dvou úplných pětkách.

SK Líšeň – Sokol Dubné 20104:3

Namísto Bohemians zaskakoval regionální tým, ovšem složený za starších kluků. Ačkoliv jsme byli výrazně lepším celkem, neproměňováním šancí (např. 6x zvonila tyč) a chybami v rozehrávce jsme si zavinili nervozitu a těsný výsledek.

SK Líšeň – FK Benešov 6:6

Proti Benešovu se nám v minulosti dařilo a také tentokrát jsme po většinu utkání byli napřed – vedli jsme 3:1, 4:2, 5:3 a 2 minuty před koncem 6:4. Jenže jsme během utkání vedle opravdu pěkných akcí produkovali fatální hrubky, kterými jsme benešovským dovolili stále se držet v kontaktu a taky v závěru jsme se tristními chybami připravili o výhru.

SK Líšeň – Slavia Praha 6:7

Začali jsme bojovně, ale nervózně a ani tentokrát jsme se nevyvarovali strašlivých chyb, takže jsme soupeře brzy pustili do pohodlného tříbrankového náskoku. Jakmile jsme ovšem vstřelili první gól, ožili jsme a začali dotahovat. Bohužel naše enormní snaha byla brzděna dalšími a dalšími nesmyslnými chybami v rozehrávce, po kterých Slavia vždy zase odskočila. S přibývajícím časem jsme ale na hřišti začali dominovat, protivníka zmáčkli a vytvářeli si spousty šancí. Celý stadion se divil jednak tomu, kdo diktuje tempo hry, a jednak tomu, jaké tutovky je možné spálit. Naše stíhací jízda se zastavila se závěrečným hvizdem rozhodčího jedinou branku od senzace.

SK Líšeň – SKP České Budějovice 4:6

Bohužel i v posledním utkání nám utekl začátek, po totožných chybách jsme opět rychle prohrávali 0:3. I tentokrát jsme se dokázali zvednout a utkání zdramatizovat, rozhodující branku jsme inkasovali až v úplném závěru při hře na riziko.

Z pohledu trenérů – kluci odehráli velmi výživný turnaj, 120 minut hry ve vysokém tempu proti velmi silným protivníkům. Zdravotní a jiné důvody způsobily neúčast některých opor, šanci dostali další hráči, kteří rozhodně nezklamali, byť určitou nováčkovskou daň jsme zaplatili. Předvedli jsme řadu výborných fotbalových momentů, které jsme bohužel hojně prokládali hrubými chybami, které na tuto úroveň prostě nepatří, a také jsme za ně draze platili. V dost velké míře se jednalo o návyky z brněnských přípravkových soutěží! To, co tam v pohodě stačí, na vyšším levelu je málo. Nejvíc fatálních erorů jsme vyprodukovali při rozehrávce od vlastní branky (nelze ovšem vinit pouze golmana, hráči v poli stále ještě nevytvářejí brankáři dostatečný počet možností, nevyužívají plně prostor a tím mu rozehrávku notně komplikují), dále jsme při bránění nedostatečně těsně dostupovali soupeře, nechávali je převzít míč a otočit se (to se pak těžko brání, tady hráčům ty balóny neutečou od nohy jako v regionálních soutěžích), nebo jsme se pouštěli do protlačování míče skrz přesilu soupeře (nic proti individuálním průnikům, ale na minirepublice to nesmí být ve stoje, v maličkém a uzavřeném prostoru či nedokonale technicky provedeno). Těmito chybami jsme soupeřům servírovali góly až pod nos, inkasovali jsme hodně branek, ale zpravidla ne proto, že by nás ostatní přehrávali individuálně či kombinačně, prostě jsme jim ty góly darovali. Navíc nás ty chyby stály mraky fyzických sil, po každé ztrátě mužstvo v pohybu dopředu musí okamžitě přepnout a sprintovat zpět, to bylo nějakých sprintů! Naštěstí se ukázalo, že jsme po soustředění dobře kondičně připraveni. Ovšem i pozitivní věci byly vidět, např. za výkon ve druhé polovině utkání se Slavií jsme na kluky velmi hrdí – ačkoliv samozřejmě nemáme takové možnosti výběru např. rychlostních typů či akcelerovaných kluků jako Slavia, borci se přesvědčili, že když se přestanou bát a dají do hry to pověstné srdíčko, že se mohou směle měřit i s nejslavnějšími soupeři.

Odehráli jsme dobrá utkání, nebyli jsme na turnaji rozhodně jen do počtu, bohužel bodů jsme příliš nenasbírali. A systém minirepublik je neúprosný Tým, který během tří podzimních turnajů nasbírá bodů nejméně, na jaře spadne do B skupiny a v A skupině ho nahradí nejlepší z Béčka. Příště musíme zlepšit produktivitu a vyvarovat se nejhorších hrubek, aby naše výkony doznaly i vyššího bodového vyjádření.

No a na závěr jedno téma pro rodiče k zamyšlení – jednou za čas se nám sejde o víkendu více akcí, než je optimum. Fakt jsem nechtěl hrát dvě brněnské přípravkové soutěže (které klukům přinášejí akorát špatné návyky), chtěl jsem, aby pokud možno absolvovali taková utkání, která je budou fotbalově posunovat, tzn. kvalitně obsazené turnaje či triangly. Bohužel realita je jiná, a tak bych očekával od rodičů nějakou součinnost a zodpovědný přístup. Začíná podzim, někteří kluci ulehli, někteří měli školní akci, to se může přihodit, a tak o tomto víkendu byla potřeba každá noha – přesto se objevila celá řada omluvenek z „rodinných důvodů“, někteří alespoň nelhali a uvedli rodinný výlet a podobně, někteří se ani neobtěžovali absenci hráče jakkoliv zdůvodnit. A co hůř, ve dvou případech rodiče rozhodli po zveřejnění nominace, že jejich syn se v sobotu nezúčastní, ačkoliv předtím neměli v aplikaci Týmuj uvedeno, že by nemohl. V takových případech je prakticky nemožné sehnat nějakou náhradu. Tak takhle si prosím fungování hráčů v SpSM nepředstavuju.

Před časem jsem prohlásil, že jsem momentálně s kádrem spokojen, že každý z kluků má nějaký potenciál, který se budeme snažit rozvíjet a nebudeme za každou cenu kádr obměňovat. To stále platí, kluci např. na soustředění odváděli výbornou práci, atmosféra v týmu je zdravá a možnosti široké. Ale s přístupem rodičů tedy rozhodně spokojen nejsem! Naposled upozorňuju, že SKL už nějako dobu není kroužkem pro náhodné kolemjdoucí, ale výběrovým klubem pro talentované hráče s adekvátní podporou rodiny! Pokud se situace z tohoto víkendu bude opakovat a my budeme muset lepit sestavu nedoléčenými kluky či půjčovat si hráče v jiných ročnících, budeme nuceni na to přiměřeně reagovat.

Facebook feed