SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

Starší přípravka U10    21.06.2021   |    Nikolas Papachristos

Minirepublika Sokolv 19.6.

Poslední jarní minirepublika se konala v dalekém Sokolově, kam jsme se vypravili už v pátek. Turnaj se hrál ve formátu 7+1, každé utkání 2x 20 minut. Měli jsme řadu absencí, nedali jsme dohromady ani dvě kompletní sedmičky. Několik rodičů stále ještě drží letitý zlozvyk pořádat rodinné oslavy v termínu utkání či turnajů, a to i v časech, kdy kluci měli půlroční vynucenou přestávku od veškerých zápasů a každou minutu herní praxe potřebují jako sůl. V úmorném vedru jsme se tedy snažili rozložit zátěž co nejrovnoměrněji.

SK Líšeň – SKP České Budějovice 3:5 (1:3)

Turnaj jsme tradičně zahajovali proti SKP ČB a tradičně nám chvíli trvalo, než jsme se adaptovali na podmínky. Směrem dopředu jsme nehráli špatně, ale v defenzivě jsme vyráběli spousty hrubek, čímž jsme dostali soupeře do sedla a do vedení. Ve druhé půli jsme se už celkem našli, ale na obrat v utkání to nebylo.

SK Líšeň – Baník Sokolov zelení 5:1 (2:0)

Domácí A výběr jsme po celou dobu přehrávali, jedna jsme si už zvykli na prostor a herní formát, jednak Baník měl minimu střídajících hráčů a rychlý úbytek sil se projevil na jeho herním projevu.

SK Líšeň – Baník Sokolov zelení 11:0 (6:0)

Slabší z domácích výběrů byl rovněž početně limitovaný a neměl dostatek fyzických sil na to, aby nám kladl vážnější odpor. Vyzkoušeli jsme si útočné kombinace a s chutí si zastříleli.

Z pohledu trenérů – velké hřiště a formát 7+1 (ev. 8+1) musí kluci zažít a budeme na to (doufám) mít celou příští sezónu. I na tomto turnaji bylo zřetelně vidět, jak si zpočátku nevěděli rady s prostorovými podmínkami, ale postupem času si přivykali a herní projev měl (navzdory vražednému počasí) stále vyšší parametry. Svůj podíl na tom měl i úbytek sil soupeřů, ale nabízený čas a prostor kluci využívali ke skutečně pěkným a nápaditým akcím, dobrou kombinací šetřili vlastní síly a únava na ně nedolehla tolik, jako na ostatní celky. Myslím, že si poslední turnaj této podivné a krátké sezóny 2020/21 patřičně užili.