dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Klub    05.09.2021   |    MW11

Můj dům, můj hrad

Jedna série domácí neporazitelnosti bohužel již skončila, druhá však stále ještě pokračuje..

V pozadí nedávných událostí týkajících se brněnského derby Líšeň - Zbrojovka trochu zanikla jiná mimořádná událost. Asi vás to překvapí, ale tentokráte nebude řeč o A týmu SK Líšeň, nýbrž o jeho rezervě, B mužstvu mužů hrající třetí sezonu Krajský přebor Jihomoravského kraje.

Pojďme po stopách líšeňského béčka, nebo ještě lépe líšeňské Benfiky, jak je B mužstvo samotnými hráči i domácími fanoušky označováno. Benfika byla od sezony 2010/2011 pravidelným účastníkem 1.A třídy skupiny A v Jihomoravském kraji. Odtud se několik po sobě jdoucích let marně snažila postoupit do krajského přeboru. V sezoně 2014/2015 se B mužstvo umístilo na druhém místě se 49 body a s nejlepší obranou v soutěži. Bohužel vítězný celek soutěže měl o 6 bodů více. O rok později skončilo na třetím místě se 48 body. V sezoně 2016/2017 skončilo mužstvo opět druhé, když si připsalo 57 bodů a 81 vstřelených branek ve 26 utkáních, avšak na vítězství to opět nestačilo, vítěz byl ještě o 9 bodů lepší. V nadcházející sezoně skončil tým "až" na páté příčce, přesto si připsal na své konto solidních 41 bodů a druhou nejlepší obranu v soutěži.
Zlomová byla sezona 2018/2019, kdy se konečně podařilo B mužstvu dokončit soutěž na první příčce a postoupit tak do krajského přeboru. Ve 26 utkáních si tým připsal 67 bodů za 22 výher, 1 remízu a 3 porážky, a se 70 vstřelenými brankami a pouze 21 inkasovanými se opět stal nejlépe bránícím mužstvem.
Ve vyšší soutěži si mužstvo také nevedlo vůbec špatně, po podzimní části sezony se umístilo na čtvrté pozici, a to jen o pouhý bod za druhý a třetí celek. Z 15 utkání se podařilo 10x zvítězit, 1x remizovat a 4x podlehnout soupeři. Druhá část sezony se bohužel neodehrála z důvodu koronavirové pandemie, a tak byla soutěž předčasně ukončena. Z další sezony 2020/2021 se stihlo odehrát pouze deset utkání, pak byla soutěž přerušena opět z důvodu vládních nařízení týkajících se COVIDU-19. Na jaře 2021 se bohužel soutěž neobnovila, a i přes veškerou snahu dohrát alespoň zbývajících pět utkání do poloviny sezony se nakonec soutěž ukončila definitivně.
V současné době již probíhá nová sezona 2021/2022, tak všichni doufejme, že už se nebude muset přerušovat a nebo dokonce předčasně ukončovat. A ve spojitosti s již rozběhnutou soutěží se našemu mužstvu podařilo ve víkendovém utkání proti Mutěnicím dosáhnout na metu třiceti domácích utkání za sebou bez porážky. Naposledy líšeňské béčko podlehlo v domácím prostředí, dnes již diviznímu celku, Startu Brno 1:3, bylo to dne 5. května 2018. Domácí neporazitelnost B mužstva tedy trvá už tři roky a čtyři měsíce. Nutno samozřejmě dodat, že tomuto časovému údaji nechtěně napomohla i koronavirová výluka, ale to nijak nesnižuje tuto úctyhodnou sérii.
Z této dlouhotrvající série 30 utkání v řadě se podařilo ve 28 případech zvítězit a ve dvou remizovat. Šestnáct utkání bylo odehráno ještě v 1.A třídě, dalších čtrnáct již v Krajském přeboru.


Facebook feed