dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    05.03.2023   |    Redakce

Na úvod jara domácí výhra


SK Líšeň - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:0 (1:0)


Branky:
45. Čermák (z pen.), 61. Šumbera.

ŽK: Jeřábek, Polášek – Horský, Rigo, Svoboda, Biegon, Vala.

Rozhodčí: Krejsa – Mikeska, Dresler.
Delegáti: M. Beneš, Hrinko.

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 420.

Líšeň: Vajner – Pašek, Jeřábek, Laczkó, Lutonský – Čermák – Ulbrich (90. Džupenjuk), Matocha, Machalík (77. Polášek), Šumbera (77. Bednář) – Černín (90. Otrísal). Trenér Valachovič.

Vlašim: Vágner – Vala, Halinský, Křišťan, Vilotič (81. Biegon) – Suchan, Rigo – Horský Smejkal (46. Onije), Solomon - Svoboda (70. Musil). Trenér Podrazký.


Hosté přijeli do Líšně s vizitkou dobrých výsledků z přípravných zápasů, v nichž ani jednou neprohráli. Na rozdíl od nás, kdy jsme v přípravě výsledkově příliš nepřesvědčili. Navíc měl trenér Valachovič zamotanou hlavu, jak sestavit základní jedenáctku. Nebylo možné počítat s vykartovaným Sokolem, a Ziklem, který se vrátil ze soustředění z Turecka se zlomenou člunkovou kostí na ruce. V týdnu s teplotami přibyli na marodku Vandas, Tauš a Šumbera, který se jako jediný z této trojice dal do zápasu dohromady. Při absenci útočníků trenér Valachovič vyslal na hrot stopera Černína. Ten si nevedl špatně. Už ve 3. min. jeho střelu z úhlu vykryl Vágner. Hra se poté vyrovnala. Hosté měli největší šanci první půle ve 24. min., kdy po přihrávkách ve vápně střílel Svoboda, ale Vajner byl pozorný. Velice nám pomohl pokutový kop v závěru poločasu. Předcházela mu střela Černína zleva, jíž Vágner vyrazil na roh. Když se následný Matochův míč z rohového kopu snášel do malého vápna, přistrčil obránce Vlašimi rukama Jeřábka, který skončil na zemi. Pokutový kop s jistotou proměnil Čermák. Ten pak v 60. minutě druhé půle orazítkoval i břevno. O chvíli později Černín v pokutovém území poslal zpětnou přihrávku na Šumberu, který rozvlnil síť gólmana Vlašimi podruhé. Za tohoto stavu se nám mohlo hrát lehčeji, ale opak byl pravdou, museli jsme být stále pozorní. V poslední desetiminutovce trenér Podrazký, který vedl hosty místo Hyského, pykajícího za vyloučení v posledním podzimním kole, poslal do hry útočníka Biegona místo obránce Vilotiče. Posílený útok však na změnu skóre nedosáhl. Vajner vychytal desátou nulu. Přispěl k tomu i výtečný zákrok v 72. min., kdy zlikvidoval Musilovu hlavičku z bezprostřední blízkosti.

Facebook feed