Branky:15. Čermák z pen., 23. Černín, 38. Ulbrich, 83. Zikl.

ŽK: Hýbl – Machalík. ČK: 13. Foltyn (T).

Rozhodčí: Rouček – Hádek, Žurovec. Delegáti: Peřina. Hubička.

Místo: Stadión Rudolfa Labaje, Třinec. Diváků: 412.

Třinec: Hasalík – Szewieczek (84. Buryan), Foltyn, Brak, Hýbl – Machuča, Kateřiňák – Holík, Omasta (63. Tandara), Gembický (69. Obadal) – Samiec. Trenér Zbončák.

Líšeň: Vajner – Pašek, Černín (86. Jeřábek), Laczkó, Lutonský – Čermák – Ulbrich (72. Reteno), Matocha, Machalík (69. Weber), Sokol – Vandas (72. Zikl). Trenér Valachovič.

V sobotním dopoledni jsme na Stadiónu Rudolfa Labaje dali zapomenout na nevydařenou část minulého zápasu. Svého soupeře ze Slezska jsme dokázali překonat čtyřmi brankami. Přispěl k tomu také příznivý vývoj zápasu. Klíčovým okamžikem byla akce, kterou ve 13. min. po zisku míče začal na polovině hřiště David Machalík. Ačkoliv od převzetí míče byl soupeřem atakován nedovoleným způsobem, dokázal, při výhodě dané rozhodčím, neztratit míč, a prostrčit jej za záda obrany Vandasovi, jehož Foltyn v pokutovém území stáhl za dres. Následovalo nejprve vyloučení, poté penalta a první gól. Adrián Čermák poslal z pokutového kopu míč k opačné tyči, než kam mířil Hasalík. Po obdržené brance přišel okamžik, kdy po rozehrání ze středového kruhu skončila střela Kateřiňáka ze 45 metrů na břevně naší branky. Utkání mohla tato situace zdramatizovat, ale nestalo se. Naopak v 23. minutě po rohovém kopu Matochy hlavičkoval u přední tyče přesně Jakub Černín, a v 38. minutě Sokol předložil ve vápně míč po zemi Ulbrichovi, který zajistil třígólové vedení před odchodem do kabin. Po změně stran jsme soupeře již k ničemu nepustili a v 83. minutě Sokol poslal uličkou míč Ziklovi, který zvýšil na konečných 0:4. Třinec řešil nepříznivou situaci nejen při popsaném okamžiku předcházejícímu vyloučení, ale už před zápasem ztratil kouč ze sestavy kvůli žlutým kartám trojici hráčů Habusta, Straňák, Kania. Nastoupit nemohli zranění Jursa a Juřena. Náš trenér už měl v sestavě Jeřábka, který se po zranění dostal na hřiště na závěrečných pár minut.