dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    05.11.2022   |    Redakce

Našemu úspěchu stála v cestě branková konstrukce


SK Líšeň - SK Slavia Praha B 0:0


ŽK:
Čermák, Laczkó, Sokol – Planka, Šmiga.

Rozhodčí: Kotala – Poživil, Mikeska.
Delegáti: Adam, Duda.

Místo: Stadion SK Líšeň.
Počet diváků: 639.

Líšeň: Vajner – Pašek, Černín (74. Jeřábek), Laczkó, Lutonský – Čermák – Ulbrich (63. Reteno), Matocha, Machalík, Sokol (90. Weber) – Vandas (74. Zikl). Trenér Valachovič.

Slavia: Sirotník – Trédl (65. Singhateh), Hunal, Nikl, Labík – Kopáček (74. Žitný) – A. Pudil, Šubert (74. Alsrahdi), Planka, Beran – Šmiga (90. Osuagwu). Trenér Jarolím.


V úvodu zápasu byla více na míči hostující Slavie. V deváté minutě zkoušel technickou střelou překvapit brankáře Vajnera Kopáček. Neprosadil se v sólu Vandas, při rohových kopech mířily míče z hlav našich hráčů mimo tři tyče. Vše se začalo lámat okolo třicáté minuty, kdy jsme se postupně dostávali více do hry. Nejprve dostal Ulbrich centr na malé vápno a Sirotník musel zakročit. Poté za něj dvakrát suplovala branková konstrukce. Nejprve předvedl nádhernou sólovou akci Sokol, který prošel přes tři hráče a krásnou střelou orazítkoval tyč. A pak po rohu Matochy trefil břevno hlavičkující Vandas.

Ve druhém poločase na těžším terénu jsme pokračovali v dobývání branky. Nejprve to byla akce Lutonského, který v tísni našel střílejícího Čermáka. Jeho pokus Sirotník vytáhl na roh. A o pár minut později mu pomohla obrana, když Reteno Elekana propasíroval míč až před brankovou čáru, stopeři jej však v poslední chvíli odvrátili do bezpečí. Několik dalších akcí jsme nedotáhli do koncovky.

Rozhodující chvíle mohly přijít v závěru, respektive v nastavení. Nejprve v devadesáté minutě střídající Singhateh, který nepropálil Vajnera a posléze zahodil velkou šanci Zikl, jehož hlavičku brankář Pražanů lapil do rukavic. V souboji nejlepší a nejhorší obrany v lize tak duel skončil nerozhodně 0:0.


OHLASY TRENÉRŮ

Milan Valachovič: „Nejsem moc spokojený s výsledkem. Slavii jsme prakticky takřka celý zápas nic nedovolili. Sami měli řadu příležitostí vstřelit branku, ale nebyli jsme dostatečně efektivní. Neproměnili jsme dvě sóla na gólmana, Zikl měl v závěru utkání na hlavě gól, ale do sítě soupeře jsme míč nedostali. Hráli jsme při tom organizovaný fotbal s rychlým přechodem nahoru, ale chceme-li vyhrát, potřebujeme dát gól. A to se nám nepovedlo. Navíc v závěru utkání při sólu Singhateha jsme se ještě strachovali o výsledek.“

Marek Jarolím: „Vstoupili jsme do zápasu aktivně, ale Líšeň nás do šancí nepouštěla. S postupem času se hra přelévala, zápas mohl skončit jakkoliv. Věděli jsme, že se po reprezentační přestávce Líšni výsledkově příliš dobře nevedlo, a tak jsme si přáli odjet z Brna s nějakým bodovým ziskem. Ale bod nakonec beru s pokorou. Určitě remíza z Líšně dodá hráčům sebedůvěru. Povedlo se mi i střídání v 74. minutě, oba noví hráči naši hru oživili, když přinesli do hry více síly.“

Facebook feed