dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    07.09.2021   |    MW11

Ocenění pro pana Hladiše, předsedu klubu

Cena Dr. Václava Jíry za rok 2020 - Jihomoravský krajský fotbalový svaz

V úterý 7. září 2021 v Praze proběhlo slavnostní udílení Cen Dr. Václava Jíry za rok 2020.
Předsedovi klubu SK Líšeň panu Ing. Karlu Hladišovi, CSc. byla Fotbalovou asociací České republiky udělena Cena Dr. Václava Jíry.

,,Panu Hladišovi bude v říjnu sedmdesát a veškerý mimopracovní čas věnuje fotbalu. Hrával na dobré úrovni v Uherském Brodu, VTJ Slaný, v KPS Brno, kde slavil postup z divize do druhé ligy, v TJ Bystrc a na závěr i v SK Líšeň, v posledních dvou klubech působil i jako trenér. Před třiceti lety se stal v Líšni předsedou klubu a v této funkci působí dosud! Průměrný brněnský klub vytáhl do špičky druhé nejvyšší soutěže! Klub se může pochlubit početnou mládežnickou základnou i vybudováním moderního fotbalového areálu.", uvádí k ocenění FAČR.

Cena Dr. Václava Jíry je od roku 1993 každoročně udělované ocenění Fotbalovou asociací České republiky (dříve Českomoravským fotbalovým svazem) osobnostem, které se významně zasloužily o rozvoj českého fotbalu. Oceňování bývají nejen bývalí vynikající hráči a dlouholetí trenéři, ale i funkcionáři. Cena je pojmenována po Václavu Jírovy.

JUDr. Václav Jíra byl český fotbalista, reprezentant Československa, trenér a funkcionář. Spolu s Antonínem Panenkou je dozajista největší osobností v historii fotbalového klubu Bohemians Praha 1905. Ve své hráčské kariéře hrál za Union Vršovice, Nuselský SK, SK Nusle a mezi lety 1945 až 1954 za Bohemians Praha 1905. V šesti utkáních nastoupil i za československou fotbalovou reprezentaci. Po ukončení aktivní hráčské kariéry se věnoval trenérské činnosti. Na mistrovství světa v roce 1962 v Chile, kde Československo získalo stříbrné medaile, byl asistentem trenéra Rudolfa Vytlačila. Poté jako trenér vedl své "klokany" a působil zároveň i jako trenér národního mužstva. Dále se věnoval funkcionářské činnosti, kde jako fotbalový diplomat uplatnil své právnické vzdělání. Stal se sekretářem obnoveného Středoevropského poháru, a dále předsedou mezinárodní komise Československého fotbalového svazu. V roce 1968 byl zvolen členem výkonného výboru UEFA a členem komise FIFA. Od roku 1978 až do své smrti působil jako místopředseda evropské asociace UEFA. K tomu ještě navíc od roku 1990 vykonával i funkci předsedy Československé fotbalové asociace.

Facebook feed