SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

Po sedmi zápasech bez porážky B-tým podlehl Kuřimi

Branky: 5. Horký – 21. Svoboda P., 25. Šťastný, 36. Koreň.

ŽK: Horký, Svoboda D., Daněk, Luskač – Koreň, Axamit.

Rozhodčí: Mrkvica – Špaček, Kunický. Delegát: Strouhal.

Místo: Stadion SK Líšeň. Počet diváků: 130.

Líšeň: Rychetský – Daněk (69. Papež), Červík (89. Luskač), Minárčik, Bohuslav – Rudyk, Horký – Špička, Dostálek (77. Zbitek), Bulíček (46. Svoboda) – Bílek. Trenér Kugler.

Kuřim: Lošťák – Pitel (86. Koláček), Bárta, Kupský, Hájek (77. Morkus) – Obůrka, Šťastný (75. Vlček), Axamit, Koreň, Cebák (86. Jelínek) – Svoboda P. Trenér Habanec.

Ve 25. kole Jihomoravského krajského přeboru přivítali líšeňští na svém hřišti druhý celek tabulky FC Kuřim. Podzimní utkání v Kuřimi skončilo výsledkem 2:0 ve prospěch mužstva trenéra Habance.
V 5. minutě využil nedůslednosti a zmatků v hostující obraně Horký, když mu míč na hranici velkého vápna přiklepl Bílek. Střelou k pravé tyči poslal Béčko Líšně do vedení. O čtyři minuty později mohl po standartní situaci přidat druhou branku domácích nikým nebráněný Červík, ke kterému doputoval míč přes celé vápno. Míč se mu však nepodařilo usměrnit do poloodkryté brány, ale nastřelil pouze tyč. Ve 21. minutě po centru hostujícího kapitána Obůrky uplatnil Svoboda svoje centimetry v hlavičkovém souboji a hlavou vyrovnal. Za čtyři minuty udeřila Kuřim podruhé, když se s míčem ve středu hřiště hbitě otočil Šťastný a nečekanou střelou přidal druhou branku hostujícího celku. Na začátku 27. minuty měl příležitost ke vstřelení branky líšeňský Rudyk, který po rohovém kopu rozehraném na krátko zakončoval z velkého vápna zcela osamocen. Jeho střela však mířila přímo doprostřed branky, kde byl připravený hostující brankář. V 36. minutě přišli domácí na vlastní polovině zbytečně o míč a z dálky se krásnou střelou pod břevno trefil Koreň. Minutu před koncem první půle mohli hosté ještě zvýšit svůj náskok z přímého kopu zhruba z dvaceti metrů, ale proti byl brankář Rychetský, který míč vyrazil. Ve druhém poločase zvýšila Líšeň svou aktivitu, zatímco Kuřim už spíše spoléhala na brejkové situace. Nicméně ani jeden z týmu si nedokázal vytvořit výraznější brankovou příležitost a gól tak již diváci v tomto utkání neviděli.

Ohlasy po zápase

Trenéři Kugler a Gögh: „Vstup do utkání byl dobrý, dostali jsme se do vedení a pokračovali v aktivitě. Avšak po individuální chybě a následném centru vyrovnal hlavou Svoboda. Vypadli jsme z rytmu, nechávali prostor soupeři, vzápětí ještě dvakrát inkasovali. Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou zvrátit výsledek, snahu, bojovnost, zlepšený pohyb nelze hráčům upřít, avšak zkušený soupeř si vítězství pohlídal.“

Další utkání měl B-tým odehrát ve středu 25. května v 17:30 hodin v Komárově s brněnskou Spartou, utkání bylo odloženo.

V sobotu 28. května v 17:00 hodin začíná utkání v Ráječku.