dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

A tým    08.09.2021   |    MW11

Přestup na poslední chvíli, do Líšně přichází Martin Zikl

Doslova v posledních dnech přestupového období byl se Zbrojovkou dohodnut přestup Martina Zikla, který již v minulosti v Líšni působil a svými výkony se spolupodílel na dobrých výsledcích mužstva.

vaadvacetiletý útočník Martin Zikl opouští Zbrojovku Brno a přestupuje do SK Líšeň. V našem klubu již v minulosti třikrát působil na hostování a nastoupil již k jednačtyřiceti soutěžním utkáním. V sezoně 2019/2020 ve které oblékal dres Líšně jak v podzimní, tak i v jarní části sezony, odehrál včetně tří pohárových klání celkem 27 zápasů ve kterých vstřelil devět branek. Dále vypomohl v jednom utkání B týmu k vítězství 3:2 v brněnském derby dalšími dvěma přesnými zásahy. Po půlročním hostování v konkurenčním Prostějově se opět vrátil do našich řad a ve 13 zápasech zaznamenal dvě branky.

Martin Zikl přišel do Zbrojovky na roční hostování ve svých deseti letech. Další sezonu strávil v TJ Tatran Bohunice a poté se vrátil zpět do mateřského klubu ČAFC Židenice, odkud v roce 2014 přestoupil do již zmíněné Zbrojovky. V sezoně 2016/2017 odehrál v 1. dorostenecké lize 10 utkání a vstřelil 8 branek, a v Juniorské lize tři utkání, ve kterých si připsal jeden přesný zásah. V sezoně 2017/2018 nastřílel v 1. dorostenecké lize 17 branek v pouhých 11 zápasech, k tomu přidal další čtyři trefy v sedmi utkáních za juniorku. V osmnácti letech si připsal prvoligový debut za A tým. V roce 2019 byl zvolen hráčem sezóny v Juniorské lize, když v sezoně 2018/2019 nasázel 20 branek ve 20 utkáních. Celkem si za první tým Zbrojovky připsal 29 soutěžních startů, z toho osm v nejvyšší soutěži (jedna branka), dva v MOL Cupu (dvě branky) a 19 ve F:NL (dvě branky). Útočník, který reprezentoval Českou republiku v kategoriích do 17 a do 20 let, nyní tedy přestupuje definitivně do SK Líšeň.

Vítáme hráče opět v Líšni a přejeme, ať se mu u nás a ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE daří.

Facebook feed