dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U10    15.09.2020   |    Papachristos Nikolas

SK Líšeň U10 – Lokomotiva Brno 24:7 (2:2, 7:2, 8:1, 7:2)

Lokomotivu tvořily převážně dívky, některé hodně urostlé, rozhodně 2x tak velké a těžké, než my, takže jsme měli respekt. A docela oprávněný, protože tyto hráčky tvrdými střelami, klidně z vlastní poloviny, trestaly naše ztráty či laxní obrannou činnost. Silové převaze soupeře jsme čelili rychlými kombinacemi, postupem času se projevoval rozdíl ve fyzické kondici a utkání jsme s přehledem dovedli do vítězného konce.

Z pohledu trenérů – začátek byl viditelně nervózní, veliké hráčky Lokomotivy naháněly strach, a když se opřely do míče, byly to rány jak z kanónu. Tímto způsobem jsme inkasovali většinu branek. Kluci hráli aktivně, měli výrazně lepší pohyb, kombinovali a poradili si i 1:1, nastříleli hodně gólů, ale taky spálili hodně šancí, na vině byla hlavně zbrklost v koncovce. Kaňkou byly ovšem zbytečně emotivní projevy některých rodičů. Musím říct, že fotbal je jen hra, v našem případě dětská hra. Kluci se baví a učí a jde jim to, nevidím důvod jim do toho vstupovat negativními projevy. Současně je to kontaktní sport, na nějaký ten žduchánek jsou borci zvyklí a s kolegou trenérem soupeře jsme dávali pozor, aby se utkání nezvrhlo v nějakou okopávačku, oplácení a podobně. Zkusme si napříště nehatit poklidné fotbalové dopoledne a užijme si zábavu, možná ani netušíte, jaké dopady mají nevhodné projevy dopad nejen na hráče soupeře, ale i na naše kluky.

Opět si neodpustím úvahu na téma, co tyhle soutěže našim klukům přináší. Dejme tomu, že si v praxi vyzkoušejí různé kombinace a situace 1:1, to se hodí. Jestliže jim ale stačí 50-70% nasazení k jasnému a vysokému vítězství, nezískají spíš špatný návyk? Pokud jim tady nevyjde první dotek a míč jim odskočí metr od nohy, nikdo jim ho nevezme, mají čas a prostor ho dostat pod kontrolu. Nepřesné přihrávky, ztráty v přechodové fázi a další chyby tu soupeři trestají jen výjimečně. Akcelerovanější hráči z našeho týmu si dělají na hřišti doslova co chtějí, nepřekonávají adekvátní odpor. Já si nemyslím, že by to byla cesta optimálního rozvoje fotbalových schopností a dovedností našich kluků a budeme hledat možnosti zkvalitnění zápasové praxe.


Facebook feed

×
Dnes v 10:15
MFK Chrudim
SK Líšeň