Starší přípravka U10    15.09.2020   |    Papachristos Nikolas

SK Líšeň U10 – Tatran St. Lískovec 29:6 (8:0, 3:0, 9:2, 9:4)

Následné utkání se od začátku vyvíjelo jednoznačně, rozhodnuto bylo po první čtvrtině. Potom jsme hlavně vymýšleli způsoby, kterými budeme oslavovat góly, na což jsme se soustředili víc, než na vlastní hru.

Z pohledu trenérů – kluci do utkání vlétli natěšeně, což bylo hned znát nejen na herním projevu, ale i na skóre. Bohužel po první čtvrtině opadlo tempo, a když jsme po polovině utkání přeházeli obránce s útočníky, aby si maximum hráčů vyzkoušelo více postů, zcela jsme rezignovali na nějaké defenzivní úkoly, hráli jsme podle hesla „kdo brání, nevěří golmanovi“,

Opět si neodpustím úvahu na téma, co tyhle soutěže našim klukům přináší. Dejme tomu, že si v praxi vyzkoušejí různé kombinace a situace 1:1, to se hodí. Jestliže jim ale stačí 50-70% nasazení k jasnému a vysokému vítězství, nezískají spíš špatný návyk? Pokud jim tady nevyjde první dotek a míč jim odskočí metr od nohy, nikdo jim ho nevezme, mají čas a prostor ho dostat pod kontrolu. Nepřesné přihrávky, ztráty v přechodové fázi a další chyby tu soupeři trestají jen výjimečně. Akcelerovanější hráči z našeho týmu si dělají na hřišti doslova co chtějí, nepřekonávají adekvátní odpor. Já si nemyslím, že by to byla cesta optimálního rozvoje fotbalových schopností a dovedností našich kluků a budeme hledat možnosti zkvalitnění zápasové praxe.