dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně * dobrý fotbal v brně *

Starší přípravka U11A+B    10.09.2021   |    Nikolas Papachristos

SK Líšeň U12B – AC Lelekovice 3:1 (2:1)

V soutěži žáků jsme na „domácím“ pažitu v Tvarožné přivítali Lelekovice, které v minulém kole deklasovaly soupeře 9:1, což budilo respekt.

Nicméně jsme se ničeho nebáli a od začátku začali velmi aktivně. Hemžili jsme se po hřišti jako egyptské kobylky, nešetřili pohybem a hodně drželi míč. Dobrými kombinacemi jsme se dostávali na dostřel branky hostí, ale v koncovce jsme byli jaloví, takže přišel trest – nechytatelná hlavička po rohu znamenala stav 0:1. Na aktivitě nám to nic neubralo a navíc jsme začali častěji střílet, což se nám vyplatilo a ještě do poločasu jsme skóre otočili.

Po přestávce hostům viditelně docházely síly, zatímco nás bylo pořád všude plno. Měli jsme výraznou územní převahu, kterou jsme však vyjádřili pouze jediným gólem, zejména proto, že někteří hráči se namísto účinné kombinace začali pokoušet procházet sami přes přehuštěnou obranu soupeře, což vedlo ke ztrátám míče, a kdyby měl soupeř více sil, byly by z toho nebezpečné brejky. Lelekovičtí však neměli sílu nás vytrestat, takže jsme utkání v pohodě dovedli k vítěznému konci.


Z pohledu trenérů – s přístupem kluků a výkonem po většinu utkání jsem maximálně spokojen. Vše se odvíjelo od výborného pohybu, náběhů do volných prostorů i návratů po ztrátě míče. Díky tomu jsme měli dostatek času dostat míč pod kontrolu a rozmyslet se, co s ním, zatímco soupeři jsme podobný časoprostorový luxus nedopřávali. Z toho pramenila naše herní převaha a myslím, že kluci i početný rodičovský fanclub si utkání náležitě užili.

1. Poločas

2. Poločas


Facebook feed