Starší přípravka U11A+B    19.09.2021   |    Nikolas Papachristos

SK Líšeň U12B – SK Tuřany 5:0 (3:0)

V předehrávce jsme hostili celek Tuřan. Řádí nám v týmu marodka, takže v nominaci byli všichni, kdo měli alespoň jednu zdravou nohu a mysleli jsme si, jak jsme na tom špatně. Nicméně soupeř na tom byl ještě hůř, museli jsme mu půjčit na každý poločas jednoho našeho brankáře do pole, aby měl alespoň 8+1 hráčů.

Na hřišti jsme od začátku dominovali, měli jsme lepší pohyb, kombinaci, dařila se nám hra 1:1. Co se nám nevedlo, byla tradičně koncovka. Zahazovali jsme jednu šanci za druhou, na jeden gól potřebujeme minimálně 5 loženek. Přesto jsme si do poločasu vypracovali pohodlný náskok.

Také po přestávce se hrálo na jednu branku, naše produktivita se však nezlepšila. Bušili jsme do soupeře jako hluší do vrat, ale dařilo se nám hlavně zviditelnit brankáře Tuřan.

Jasné vítězství je zcela zasloužené, branek však mělo být mnohem víc.

Z pohledu trenérů – dnes jsme si zažili prales se vším všudy. A utkání ukázalo, proč potřebujeme před ligou hrát celou sezónu na velkém hřišti. Soupeři záhy došly síly a tak vystavěl před vlastní brankou obrannou hráz, o kterou se rozbíjely naše útoky. Po zisku míče jsme se rychle a snadno dostávali na dostřel, ale ve finální fázi jsme si nejenže nevěděli rady, ale sami jsme prostor ještě přehušťovali. Nedokázali jsme využít prostor hřiště k roztažení hry, nedrželi jsme pozice a cpali jsme se hromadně do předbrankového prostoru. Naštěstí ne všichni, takže tu a tam se nějaká akce podařila. Celkově se na to moc koukat nedalo, ale ono je to pro kluky těžký, když je 9 soupeřů naskládaných na 20 m2 okolo své branky. Tohle se holt musíme naučit.