SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 * SINCE 1924 TO 2024 *

Mládež    13.09.2022   |    Redakce

Šestnáctka padla v derby, devatenáctka remizovala potřetí v řadě

V sobotu 10. září odehrála naše dorostenecká mužstva utkání 6. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy a Moravskoslezské dorostenecké divize sk. D. Devatenáctka a sedmnáctka se představili na půdě Poruby. Na osmnáctku se šestnáctkou čekalo derby v Komárově s brněnskou Spartou.

FC Poruba U19 - SK Líšeň U19 - 1:1 (0:1)

Branka: Okoro

Sestava: Moučka – Hrabec, Steiner, Pustina, Tauš Marek, Kilberger (80. Pochylý), Galia, Tauš Martin, Odaleko (90. Hoda), Okoro, Iwuala (83. Zvejška)

Trenéři Smrček, Fučík a Ševčík: „Do utkání s třetím týmem tabulky jsme vstoupili aktivně a vytvořili si celou řadu šancí. Ujala se však až ta poslední v závěru poločasu. Ve druhém poločase jsme nešťastně inkasovali, když jsme dostatečně neodvrátili míč. V dalším průběhu nám chyběl potřebný klid k proměnění šancí, a utkání tak skončilo nerozhodně.“

FC Sparta Brno U19 - SK Líšeň U18 1:1 (1:1)

Branka: Kamoj

• 13. min. Kamoj (pk) 0:1
  • 15. min. Sparta Brno 1:1

Sestava: Sláma (80. Kulík) – Kamoj, Aniol (75. Havlát), Štoss S. (75. Suchomel), Crha, Cupal, Štoss A., Vitoslavský (56. Tvrdý), Hochman, Linger, Navrátil (46. Sedlák)

Trenéři Michal, Julínek a Pašek: „Tento zápas byl zajímavý již před samotným začátkem, a to jednak z důvodu, že se jedná o derby, a také proto, že k nám přestoupili někteří hráči ze Sparty. Po většinu zápasu jsme byli lepším týmem, i když pro nás byl první poločas z hlediska našeho herního projevu stále slabý. Nedařilo se nám hrát takový fotbal, který umíme a pouštěli jsme soupeře sem tam do gólové příležitosti. Gólově se nám podařilo prosadit díky pokutovému kopu, který byl zcela správně nařízen po faulu na našeho útočníka. Nicméně jsme se nedokázali koncentrovat a soupeř po našich čtyřech po sobě jdoucích hrubých chybách srovnal hned o pár minut později na 1:1. V druhém poločase jsme jasně dominovali. Začali jsme hrát až po soupeřovu šestnáctku víceméně podle našich představ a soupeře jsme až na jednu velkou brankovou příležitost k ničemu nepustili. Vyprodukovali jsme si enormní množství brankových příležitostí, které jsme nedokázali zužitkovat. V zápase nepadl další gól. Jedná se, po Břeclavi, o druhý zápas, ve kterém jsme herně dominovali a nedokázali vstřelit další branku. Na tomto musíme zapracovat.“

FC Poruba U17 - SK Líšeň U17 0:3 (0:0)

Branky: Hasoň 2x, Knos

Sestava: Klabal – Pavlinec, Polóni, Dervišič (46. Knos), Lopour, Řezník, Čábelka (71. Tauš), Rolinek, Hasoň, Baier, Liška (50. Kosmák)

Trenéři Odehnal a Semrád: „Cíl dnešního zápasu byl soustředit se na standardní situace. Cíl jsme nenaplnili gólově, ale organizace i zahrávání bylo relativně OK. Po celý zápas jsme měli hru pod kontrolou a soupeře k ničemu nepustili.

FC Sparta Brno U17 - SK Líšeň U16 3:1 (1:0)

Branky: Drábek

ŽK: Haluza 2, Aniol, Kryl

ČK: Haluza

Sestava: Labuda – Aniol, Kocourek, Haluza, Tichák (69. Ondrejka), Drábek, Hampl, Suchomel, Hála (60. Žalud), Višvader, Špaček (46. Komosný).
Kryl, Ševela

Trenéři Štěpánek a Čermák: „V derby se nám nic nedařilo. Soupeř byl agresivnější a rychlejší. Přesto jsme se snažili hrát kombinační fotbal přes krajní hráče, ale po individuální chybě jsme soupeře pustili do vedení. Sparta hrála důrazně a my jsme hráli bez nasazení, bez emocí. Po druhé žluté jsme navíc od 74. minuty dohrávali jen v 10 hráčích.“