A tým    28.08.2021   |    Tisková zpráva

Silný skóroval a Třinec padl i s novým koučem. Vyškov pálil v oslabení

Ani výměna trenéra nepomohla Třinci ze dna druholigové tabulky, v šestém kole doma podlehl Líšni 0:2, když se jednou trefil i omilostněný útočník Jan Silný. Jihlava dosáhla na třetí vítězství v sezoně na hřišti tápající Chrudimi, která je po porážce 0:1 předposlední. Naopak zabral nováček z Vyškova, jenž i v oslabení sestřelil Prostějov 4:0 a přeskočil oba sobotní nulové soupeře.

Silný dostal před týdnem červenou kartu za atak na fanouška v brněnském derby se Zbrojovkou, ale vzhledem k tomu, že chránil napadeného pořadatele, trest od disciplinární komise nakonec nedostal.

Naopak Třinci nepomohla ani trenérská změna a odvolání Františka Straky, jeho nástupce Martin Zbončák na úvod neuspěl. Slezané se krčí s třemi body na posledním místě tabulky. Šestadvacetiletý hráč nechyběl v základní sestavě a ve 22. minutě otevřel skóre a Líšeň v druhé lize zvítězila po čtyřech zápasech.

Z posledního místa se dostal Vyškov, který navzdory hodinovému oslabení o vyloučeného Kršku rozdrtil v domácím azylu v Drnovicích Prostějov 4:0. Tři góly dal přitom v početní nevýhodě. Nováček soutěže se dočkal premiérové výhry v druholigové sezoně.

Po dvou porážkách zabrala Jihlava, která zvítězila 1:0 v Chrudimi díky penaltě z druhé půle. Vysočina poskočila v neúplné tabulce vzhůru, Východočechům se nedaří a se čtyřmi body jim patří až předposlední příčka.